Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig kell ttkg x 150/etetése...

Meddig kell ttkg x 150/etetések számával számolni a pici krülbelüli igényét?

Figyelt kérdés
tudom tudom,igény szerint annyit szoptassuk amennyit kéri.mi pl sosem esszük meg a papirforma szerinti mennyiséget,mégis növünk mint a bolond gomba.most 7hetesek vagyunk,4,5kg.
2010. júl. 5. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szopizó babánál nem is kell számolgatni :))) Pont a te példád is bizonyítja, hogy egy szopó baba pont annyit szopizik, amennyire neki szüksége van. Ez a számolgatás csupán téged stresszel, hisz ha nem eszi meg a nagykönyv szerinti adagot, akkor se tudsz semmit tenni. Ha láthatóan elégedett szopizás után, hízik, nő, van elég pisis, kakis pelusa, teljesen mindegy, mennyit szopik 1 alkalommal vagy akár egész nap, akkor is jól van. Ez a számolgatósdi a tápszert kapó babákra érvényes, de ott is csupán nagy általánosságban. Az anyatej más, mint a tápszer, annak az összetétele egy szoptatáson belül is változik és a nap folyamán is. (reggel, több és hígabb, este kevesebb, de zsírosabb, táplálóbb) A tápszer mindig azonos marad...
2010. júl. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor számolj ha valamiért úgy érzed, hogy keveset eszik a kicsi. Ha elégedett akkor mindegy, hogy mit ír a nagykönyv.
2010. júl. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt a papírformát tápszeres babákra találták ki, az anyatejesekre nem érvényes.


"mi pl sosem esszük meg a papirforma szerinti mennyiséget,mégis növünk mint a bolond gomba." És még kérdés, hogy miért jobb az anyatej, mint a tápszer? :-)

2010. júl. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én most kérdeztem a dokit és azt mondta, hogy míg meg nem kétszerezi a súlyát,de általában 3 hónapos koráig. Attól kezdve már kevesebbet eszik, mintn 150 x kg. Ilyenkor a 690-800 ml az átlag.
2010. júl. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!