Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy zajlanak nálatok az...

Hogy zajlanak nálatok az etetések? Mikor, hányszor és mit eszik 5,5 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Anyatejes babák érdekelnének elsősorban, főleg úgy, hogy már mást is eszeget, kóstol.
2011. máj. 14. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi még nem eszegetünk semmit,úgy látom,teljesen elegendő számára az anyatej.5,5 hónapos,én megvárom vele,amíg látom rajta,hogy igényli már.Nálatok mi a helyzet?
2011. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is 5,5 hónapos a kisfiam. Már 4 hós kora óta eszi a gyümölcsöt és 5 hónapos kora óta a krumplis,répát.

A szopi igény szerinti, de azért úgy nagyjából kb. mindig ugyanakkor szopizik.

Az éjszakát végigalussza.

5-6-kor kel, akkor szopizik.

8-9 körül újra szopi.

Délben kb. 80 g-nyi krumpli v. répa, utána szopi.

2-kor újra alszik, előtte szopi

4 körül kel, akkor egy fél bébiétel gyümölcs, utána szopi.

6-kor szopi

8-kor szopi és pótlás a fagyasztott tejből.


Ő mindig keveseket evett, így reggel is csak max. 1 dl-t szopizott, és ez az adag minden szopizáskor csökkent.

2 napja elfogyott a fagyóból a tejcsi, ezért sajnos már pótlásként tápszert kap.

2011. máj. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nálunk reggel 8kor kel a lány, akkor szopi, aztán 11h körül újra szopi, utána alszik egy kicsit, 2 körül ebéd (már evett krumplis répát, salátás krumplit és ma adok először sütőtököt), utána ha igényli, akkor szopi. 17 h körül egy kis gyümi (almát szoktam általában, néha teszek bele reszelt háztartási kekszet), utána ha igényli, akkor cici és este 20hkor újra cici. Én pótlást még nem adok, max ha 2 cici után is még éhesnek látom, akkor az előző napi lefejt tejből adok neki.
2011. máj. 16. 12:41
 4/9 xStefix ***** válasza:
Megkérdezhetem, minek a reszelt háztartási keksz? (Bár tudom a választ.)
2011. máj. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még semmi mást nem evett anyatejen kívül, ennyi idősen pont dög meleg volt, úgyhogy nappal 2 óránként cicizett.
2011. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

előző

háztartási keksz a legrosszab alternatíva, inkább sinlac, vagy ha ragaszkodsz gluténhez, akkor valami natúr pehely, de neki bőven elg lenne a gyümölcs


háztartási keksz összetvői:


Összetevõk: búzaliszt, cukor, növényi zsír, térfogatnövelõ szerek: (nátrium-hidrogén-karbonát, ammóniumhidrogén-karbonát), só, aroma, színezék (karamell), antioxidánsok: (borkõsav, dikálium-diszulfit). Glutént és kén-dioxidot tartalmaz. Mogyorót, földimogyorót, tojásport, tejport, szójalecitint is felhasználó üzemben készült.

2011. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Amikor én voltam gyerek, akkor még híre hamva nem volt babakekszeknek, meg mindenféle teljes kiőrlésű cuccnak, nekünk is háztartási kekszet reszeltek le az almába és később azt nyomtak a kezünkbe. Semmi bajunk nem lett és allergiásak vagyunk. Stefixnek: a glutén miatt adom neki.
2011. máj. 19. 14:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Milupa 7 gabonás pépet adnék,az kimondottan babáknak van,egészségesebb, mint a háztartási keksz.
2011. máj. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

Egyetértek.

A háztartási kekszes javaslat a lehető legbutább javaslat volt, amit csak a szakma kitalálhat - rögtön reklamált is ezzel szemben mindenki, aki kicsit is (jobban) ért a témához.


Kérdező, ha veszélyeztetettek vagytok, akkor pár dologra még figyelj oda!

[link]

2011. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!