Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatásnál...

Igény szerinti szoptatásnál kell fejni utánna a tejet?

Figyelt kérdés
Kislányom még nincs egy hetes de már most sebesek a mellbimbóim és nagyon-nagyon fáj mikor úgy igazán elkezdi szívni,már kenyem a garmastán kenőcsel,egyenlőre nem sok sikerrel.Egy szopizás alaklmával nem szívja ki az összes tejet a cicimből,amúgy meg nagyon lassan eszik és sokszor megáll evés közbe,vagy el is engedi a cicim,de mikor neki állnék büfiztetni újra elkezdi kersni a cicit és újra mellre kell raknom,és akkor is szakaszosan eszik. Hogy kezeljem ezt az igényét?
2010. jún. 30. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is sebes volt az egyik mellbimbóm sőt már a második nap az lett! ÉN bimbóvédővel szoptattam és nagyon bevált gyorsan meggyógyult és megedződött a mellem, mármint a sebesedést illetően. A fájdalomról annyit, hogy nekem 3 hónapig fájt minden szoptatás, volt hogy már a könnyem potyogott. Próbáld meg a picúrt ébren tartani, hogy szopizzon az még szerintem most egy dolog, hogy lassan eszik, majd alakul biztos az is. Még kicsi! Ha jóllakott és még marad a cicibe tej, szerintem azt meg fejd ki én ezt tettem, hogy megmaradjon a tejem. Ha később esetleg kevesebb lesz, jó lesz pótlásnak, vagy a fejlődési ugrásoknál szintén jó kiegészítésnek amíg a tejcsid mennyisége alkalmazkodik az igényekhez. Kitartást kívánok neked! Remélem tudtam segíteni.
2010. jún. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy én bepantennel kentem, azt lemosni sem kell szopi előtt. Nekem nagyon jó volt.
2010. jún. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és a bimbóvédőt lehet különböző méretekben kapni,mert nekem nagyon kicsi a mellem és a mellbimbóm is.
2010. jún. 30. 11:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni különböző méretekben a bimbóvédőt. Ekkora gyermeknél amit leírtál teljesen normális. Egy ciciből szoptass kb. 20 percig, elvileg addigra kiürülnek a fenti tejmirigyek is, utána rakd át a másik cicire, ha elengedi persze az előzőt. Aztán azon is 20 perc. Ha újra cicizik akkor az utolsó cicivel kezd, így az is ki fog ürülni. Ha így csinálod, akkor szépen be fog állni a tejcsi az igényeinek. Fejni én csak a kórházban fejtem, amikor 3 óránként hozták ki, és éjjelre elvitték,mert a cicim nagyon bedurrant. Egyébként, ha akkor adsz neki amikor kéri nincs szükség a fejésre, mert szépen beáll a mennyiség, ha fejsz akkor többlet fog temelődni, és ki kell találnod mit csinálsz vele.
2010. jún. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Pillangó formájú bimbóvédőt vegyél. Én az Aventest használtam. 2 db van benne. Nagyon jó! 2000 ft. Van normál meg mini is belőle. De persze van más márkájú is.
2010. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az elején nekem is kisebesedett, de én csak anyatejet kentem szét rajta éa a baba nyálát sem töröltem le és amíg be nem gyógyult, nem viseltem melltartót, hogy szellőzzön a seb. De ha ennek ellenére sokáig sebes marad, és nem gyógyul, akkor a szoptatási technikával lehet baj, mert nem kapja be jól a baba a cicid. Figyelj, hogy akkorára tátsa a száját minta ásítana. Ennek utána nézhetsz a www.lll.hu és a www. szoptatasert.hu oldalakon. Én a bimbóvédőt nem ajánlom, nehéz róla leszoktatni a babát. Helyes technikával ez csak átmeneti probléma lehet.
2010. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Nekem ma 8 napos a babám, és a kórházban nagyon nehezen ment a szoptatás, kicsi a mellbimbóm, és nem tudott úgy ráharapni,ezért már ott kisebesedett mindkettő. A csecsemős ajánlotta az Avent mini mellbimbóvédőt. Tegnap óta használom, és most fájdalom nélkül tudom szoptatni a picit, és a bimbóim is gyógyulgatnak! Én csak ajánlani tudom.

Amúgy nekem is sokszor bealudna,de én mindig "piszkálom" :) Az én fiam is szakaszosan eszik. Eszik kb. 20 percet, 10 percet pilled, de utána megint keres. Én az ő igényei szerint etetem. Csak tudja mi a jó neki :)

2010. júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!