Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatásnál,...

Igény szerinti szoptatásnál, kell még utána fejni? És ha áttérek az igény szerinti szopira, mikorra kezd több tejem lenni?

Figyelt kérdés

Ha a pici óránként, másfél-2 óránként van cicin, akkor közben szükséges fejni? És melyik mellet, csak amiből cumizott vagy mindkettőt?

Ha nagyon sűrűn van cicin, akkor van egyáltalán ideje a tejnek újratermelődni? Mert néha olyan, mintha alig lenne benne, pedig nem szívja ki belőle teljesen. És fejésnél is alig jön. Ráadásul nagyon sokáig eszik, nem elég neki 10-2 perc de még így sem lakik jól.


2009. júl. 7. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Fejni akkor kell,ha szopi után marad tejcsi a ciciben,és azt a mellet kell lefejni amelyikből evett a baba.Elvileg minden etetésnél a másik ciciből kell enni a kicsinek.Mondjuk nálunk ez nem vált be,mert a jobb cicimben sokkal több tej termelődött/termelődik.így amíg a jobb-ból 2X evett addig a balból egyszer!Ha a balból etettem akkkor a másikat le kellett fejnem mert annyira tele volt!

Mennyi idős a babád?

2009. júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

4 hetes múlt, tegnap volt egy hónapos :)

Sajnos komoly gondjaink vannak a szoptatással, mert szegénykém nagyon lusta enni, nehézkesen, lassan szívja a tejcit, ami amúgy is kevés van. Próbálkoztunk már a kötött, 3 óránkénti evéssel is, de az nem igazán vált be, most ismét megpróbálom az igény szerinti szopit, bár tudom, nekem leterhelőbb lesz, de eddig sem volt könnyebb, mert sírt, folyton éhes marad. :(


Mennyi idő kellhet, mire a sűrűbb, táplálóbb tejci jön?

2009. júl. 7. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:

6 hétig fejtem (akkor sem minden etetés után, volt hogy 1-2 napig egyáltalán nem, éjjelpedig soha).

4 hónapos és még mindig csak anyatejes, igény szerint szopik.

2009. júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első vagyok!Szerintem 1-2 nap múlva több tejcsinek kell lennie!Az én fiam 13 hós,és szopizik igaz már "csak"3-4x egy nap.Pár hete megbetegedett és két napig szinte csak anyatejen élt,ez idő alatt persze megint több tejem lett.Ezért gondolom ezt az időt.

Amúgy én mindig igény szerint szoptattam/szoptatok.De nekem extra mennyiségű tejem volt(ezt örököltem).

2009. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!