Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatásnál...

Igény szerinti szoptatásnál ha már 4 órája alszik felébresszem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerinted akkor az igény szerinti? Vajon az alvással fejezi ki a szopás utáni igényét?
2011. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne.

Pont ez a dolog lényege. Ha éhes lesz, "szólni fog".

2011. jan. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek: jogos. túl ráparázom ugye?

köszönöm.

2011. jan. 9. 16:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg mekkora a sulya, hany hetes,nem sarga e,nem aluszekony,hogy alakult eddig a sulygyarapodasa stb ezeket figyelembe veve kell donteni,ha felebreszted ettol meg igeny szerinti marad.Ha viszont cumit,teat,vizet adsz neki akkor mar nem igeny szerinti a szoptatas.Az en gyerekeim kis sullyal szulettek igy ebresztettem oket.
2011. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hát ha egy sárga 5 napos kis súlyú baba lenne, azt csak írta volna a kérdező.

Normál esetben nem kell keltegetni. Az meg normális ha ráparáztál, nincs az az anya, aki el ne hinné, hogy az ő gyereke lesz az első, aki kaja mellett is éhen fog halni. :)

2011. jan. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
40+ 3 napos, 3130 grammal született, kórházban 2szer volt fény alatt, de azt mondták ne parázzak épp a határérték felett volt ezért kellett, és ez normális életjelenség a piciknél. 3 nap múlva hazaengedtek minket, 4. naposak vagyunk, súlya 3240 g, 20-30 ml-ket szopizik. jelenleg szerintem nem sárga, de én ezt nem tudom megállapítani. olyan szép baba színe van.
2011. jan. 9. 17:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 4 napos a baba, ráadásul sárga is( azért a sárgaság nem tűnik el teljesen pár nap alatt), akkor ébreszd fel. Nekem 2 hetes koráig, amíg vissza nem nyerte a születési súlyt, ébresztenem kellett 3 óránként, orvosi utasításra. Mondjuk nekünk 2 hétig is sárga volt, de határérték alatti nálunk is.
2011. jan. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. 4 naposan már túlléptétek a születési súlyt? Az igen! :) Ügyesek vagytok!
2011. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 vipagi válasza:
74%
szia! Azt mondják, hogy ilyen pici babát érdemes max. 4 óránként megetetni és 3 óránál ne aludjanak többet egyhuzamban, ébresszük fel, különben este nem fog aludni, sűrűn felébred, mert éhes lesz, mivel napközben nem evett eleget. Napi 7-8x kell megetetni a babát ilyen. Nekem 8 hónapos koráig napi 7x, volt hogy 8x is evett és 8 hetes kora óta végig is alussza az éjszakát. Volt, olyan nap, hogy én is hagytam aludni 5 órát is, 5x evett csak napközben és éjszaka szinte óránként ébredt. Bár minden baba más, ezt Neked kell érezned, kialakítanod, hogy hogy jó Nektek, ezek csak vélemények, jó tanácsok. :)
2011. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha 4 naposan már visszahozta a születési súlyát, fel ne ébreszd, örülj neki, hogy alszik! A mi lányunk is aludt szépen, és nem ébred fel most sem sűrűbben, amitől félt az egyik válaszadó.
2011. jan. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!