Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Felébresszem a babánkat nap...

Felébresszem a babánkat nap közben szopzni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kisfiam nagyon jól aludna, ha három óránként nem kellene felébresztenem enni. Éjjel hagyom aludni, utána felébred magától és eszik, majd újra álomba merül.Napközben 3-4 óránként felkeltem enni,de estére minden nap teljesen nyűgös lesz. Igazából , ha hagynám, hogy akkor egyen amikor akar akkor naponta 4-5 etetésnél nem jönne több ki:( félek kevés, és a tejem is elapad ha ritkán eszik, de szemmel láthatóan ő akkor kiegyensúlyozott , ha kialudhatja magát.

Mi a jó módszer?


2011. aug. 5. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szoptass igény szerint. Felesleges felkelteni enni, szólni fog ő ha éhes lesz. Nem kevés, ha csak annyiszor eszik, mivel minden bizonnyal jól lakik illetve elég tápláló a tejed. Nem fog elapadni sem, beáll a kereset kínálat. Ha nem akarod, hogy pont annyi vagy kicsit több legyen, akkor igyad a laktoherb teát és 2 szopi között fejj.
2011. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Hagyd aludni. Legfeljebb,ha 4 óránál többet alszik,akkor keltsd fel. Ha éhes lenne,akkor nem aludna ennyit. A tejed ettől nem lesz kevesebb.
2011. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt sem àrtana tudni, hogy mennyi idős a gyermek, de èn hagytam aludni a lànyomat. Ha èhes, ùgyis felèbred. Nekem 5-5,5 òrànàl nem aludt többet egyszerre. Igèny szerint szoptasd, hiszen te sem az òra szerint eszel, hanem ha èhes vagy. Amìg a fejlődèsèvel minden rendben, addig szerintem szüksègtelen maceràlni. Hadd aludja ki magàt.
2011. aug. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,2 hete született a kisfiam:)
2011. aug. 5. 18:08
 5/13 anonim ***** válasza:

Mekkora a baba, az számít.

mertha 3 kiló alatti, akkor kelteni kell valóban.

De ha 4 kilós, akkor lehet hagyni, egyen olyan gyakran, amilyen gyakran akar.

Egyébként meg nem tudhatod, mert ha hagynád aludni, lehet ám, hogy 3 óra tíz percet aludna és kelne magától enni vagy 4 óra 5 percet. De azért nem mindegy magától ébred valaki vagy felkeltik. Mert az alvásnak fázisai vannak és ha rossz fázisban kelted, akkor nem lesz kipihent, bármennyit is alszik.

2011. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A baba születési súlya 3960 g

Jelenleg olyan 3800 g 12 naposan.

Addig volt minden rendben míg hagytuk aludni:) mióta felkeltegetjük délutánra-estére tiszta nyűgös:(

olyan 80-100 grammokat eszik alkalmanként.

2011. aug. 5. 18:30
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
jól értem, nem érte még el a születési súlyát újra? akkor mindenképp rendszeresen kell etetni. nem lett sárga? akkor szoktak aluszékonyok lenni. szerintem nem árt a védőnővel vagy gyerekorvossal beszélni, hogy mennyiket hizik hetente. Ha nincs meg a minimum 15 dkg/hét akkor tényleg keltegetni kell.
2011. aug. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előzőhöz csatlakoznék. Azt tisztázni kellene, hogy nem a sárgaság miatt aluszékony -e. Jobban mondva, ha aluszékony besárgulhat. Az elején még érdemes keltegetni. Ha csupán így jó neki, az is más, de konzultálj róla, ezt te egyedül sajnos nem biztos hogy jól látod meg.
2011. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egészséges, látta doki a sárgaság volt az első amire gondoltunk.

Az hogy nem gyarapodik nem gond, a doki szerint,ha eszik rendesen mellette azzal meg nem volt gond:)

2011. aug. 6. 17:33
 10/13 xStefix ***** válasza:

Pisis-kakis pelusok rendben vannak? Kutacsa nem belapult? Hangulata megfelelőnek tűnik?

Ha ezek rendben, akkor elképzelhető, hogy csak ő ilyen alvókás típus.

A súlyára és a sárgaságra azért ügyeljetek továbbra is, nem árt az óvatosság.

2011. aug. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!