Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet tenni? Felébresszem?

Mit lehet tenni? Felébresszem?

Figyelt kérdés

3 hetes babánkat most szoktatjuk a 30 perces szoptatáshoz, mert eddig 2 órákat is cicin volt és a sok emésztetlen tejtől hányt, meg hasfájós volt. A doki azt mondta, hogy szigorúan 30 percig etessem. (Mértem, tényleg megeszi a 30 perc alatt a 80-110 grammot). Most szopik 30-40 percet utána kb másfél óra mire elaltatom és alszik 3 órákat (van, hogy többet). Azt mondták, hogy 5 óránként minimum ennie, de főleg innia kell (a hígabb tejből). Szerintetek ilyenkor felébresszem, vagy hagyjam, hogy ő ébredjen, amikor éhes, szomjas?

Másik kérdés: A doki szerint nagy a szopásigénye, cumival kellene pótolni. Hogy szoktathatnám rá? Eddig csak a kisujjunkat cumizta, de azt képes órákig is(viszont ez nem túl kényelmes):)

Előre is köszi a válaszokat:)


2010. febr. 16. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
az én dokinénim azt mondta,ha 4óránál többet alszik ilyen pici,fel kell ébreszteni.ez elég nehéz volt az én kisfiamnál.a cumit meg dugd a szájába és tartsd ott,míg rá nem jön,mit kell vele csinálni.eleinte az én fiam sem akarta elfogadni.
2010. febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Max 20 perc a szoptatás, így gyakrabban lesz éhes, mert többször kevesebbet fog enni, lehet 4 óránként fog felkelni. Én is költögettem, de utólag megbántam, főleg éjszaka, mert utána rengetegszer ébredt mindig ugyanakkor. NApközben költögetheted, de hajnalban, éjszaka inkább hagyd ki. Tudom, én is izgultam, hogy biztos éhen hal, de hidd el van bennük életösztön, ha kell nekik a cici, úgyis sírni fognak érte.
2010. febr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is azt mondták hogy költögessem, mikor felkeltettem meg alig evett mert nyűgös volt.Így aztán nem keltettem, kelt ha éhes volt és 800got hízott egy hónap alatt..sokkal többet evett így. nálunk a max 5óra volt 2 etetés közt.
2010. febr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:

Csak akkor kell kelteni, ha sárgaság miatt aluszékony és így előfordulhat, hogy keveset szopik. Egyéb esetben ("x óra eltelt és ideje lenne" stb.) NEM!

A cumit sem javasolnám, ha még egy ideig biztosan szeretnél szoptatni.

És egyáltalán, ajánlom figyelmedbe az igény szerinti szoptatást, mert mindaz, amit leírtál, nagyon messze van tőle. És így (jelenleg) kisebb rá az esélyed, hogy sikeresen tudj szoptatni.

Ha gondolod, ajánlhatok olvasnivalót vagy a saját rövid összefoglalómat a témáról. Ezekből megtudhatod, hogy mit hogyan érdemes.

2010. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat. Utolsó válaszolónak:Igazság szerint úgy néz ki, hogy tényleg megeszi a 30-40 perc alatt az adagját, sőt még többet is egy kicsit (most éppen 130-at evett, most 4 kilós kb.). a lényeg, hogy úgy néz ki ez a beosztás megfelel neki, kevesebbet feszeng és nem követeli a cicit a 30-40 perc letelte után. A különbség az, hogy eddig a cicin aludt el, most meg a kisujjamat szopizza, úgy alszik be.

Úgy néz ki a maratoni szoptatásokat(másfél-2 óra folyamatos cicizés)nem bírta a gyomra. Vagy én nem vettem észre, hogy már nem szopizni akar, csak cumizni és mindig mellre raktam, pedig már nem is volt éhes. Majd kialakul, most megpróbálom ezt a módszert, nem szeretném, ha még egyszer hányna, mert nem tudja, hogy mi elég neki.

Természetesen bármilyen segítséget szívesen elfogadok, lehet, hogy ez a módszer sem válik be, még kezdő vagyok, ezért próbálom ki azt, amit eddig már 3 orvos is javasolt (fél óra szoptatás, ha megette az adagját, akkor nem adni neki többet...). az igény szerinti szoptatással befürödtünk már.

2010. febr. 16. 15:57
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Én sosem voltam híve az igény szerinti szoptatásnak, annál inkább a napirendnek. Az én lányom napirend szerint 3 óránként evett, és így is túletettem, mert mindig felkeltettem. Nekem azt tanácsolták, hogy etessem így, mert kicsi volt, 2700 g-mal vittük haza. Kicsit lett hasfájós, de most visszafogtam, kb 3,5 óránként eszik, kevesebbet hagyom enni, mint eddig, és mégis gyarapszik. Viszont így nem látom, hogy baj lenne az emésztésével, kevesebbet pukizik és kevesebbet görcsöl.

A szopóreflexet valóban cumival kell kielégíteni, vegyél nagyon kicsi cumit, és azzal próbáld. És ne hagyd aludni 3 órát nappal, elég 2 óra szopizások között. Persze nem azt mondom, hogy percre pontosan kell etetni és altatni, de nálunk max egy-egy óra csúszások vannak, és így minden sokkal kiszámíthatóbb.

2010. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
100%

Én 2 éve szoptatok igény szerint, úgyhogy (szerintem) van alapja annak, amiket mondok. :)

Persze itt is vannak elvek, módszerek, amiket érdemes követni, mert segítik a minél tovább tartó szoptatást, és tippek, amik pedig megkönnyítik a dolgot a természetesen előforduló "nehéz időkben". Én személy szerint azért gondolom ezt a jó (jobb) iránynak, mert sokkal jobban tekintetbe veszi a baba/gyerek igényeit, mint bármelyik más, ennél szigorúbb szoptatási módszertan (pl. időhöz kötött szoptatás vagy akár a Suttogó és társai). Nemcsak a biológiai szükségletekre és folyamatokra figyel, hanem a gyerek mentális és érzelmi fejlődésére is - szóval tulképp teljeskörű alapossággal tanácsolja azt, amit.

2010. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nálunk az igény szerinti szoptatás úgy nézett ki, hogy a bab 2 órán keresztül a cicimen lógott, közben 10 percenként bealudt, amikor meg leraktam, akkor meg felébredt, hogy éhes. Szerintem ez sem normális, ezért gondoltuk, hogy valahol gátat kell szabni annak, hogy órahosszákat a cicimen cumizzon.

Köszi a válaszokat, aranyosak vagytok:) Úgy látszik, hogy mindenki másképp csinálja, mégis felnőnek valahogy a gyerkőcök:)

2010. febr. 18. 17:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!