Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tápszertől hízik ennyire?

A tápszertől hízik ennyire?

Figyelt kérdés
A babám fele-fele arányban eszik anyatejet és tápszert. Mielőtt kapta volna a pótlást nem hízott, viszont mióta kapja a tápszert, nagyon elkezdett nőni a súlya. Két nap alatt hízott annyit, amennyit kb egy hét alatt kellene. Ez a tápszer "hatása"? És ez normálisnak mondható?
2010. jún. 7. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát valószínűleg azért nem hízott, mert nem kapott elég tápanyagot, kevés volt a tej.

De menni grammban ez anagyon sok?

2010. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
10 dkg két nap alatt.
2010. jún. 7. 21:52
 3/10 A kérdező kommentje:
A babám 4 és fél hónapos egyébként. (Azt tudom, hogy azért nem hízott, mert nem volt elég a tej.)
2010. jún. 7. 21:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Hülyén fogalmaztam szóval azt akartam mondani, hogy azért tűnhet a mostani hízás soknak mert a kevés tej miatt volt kevés korábban és nyilván azt az értéket szoktad meg.

Szerintem ne mérj már naponta, teljesen felesleges, hiszen egy kis kaki meg pisi összevissza alakíthatja a napi súlyt. Mérj hetente, és akkor nem idegeskedsz te sem. vagy az orvos javasolta?

Meg akartam neked mérni hogy az én lányom mennyit hízott ilyen idősen, de már csak hetente mértem. Sőt 4 hónapos kora után má csak havonta.

2010. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem muszáj mérnem, mivel már lassan egy hónapja alig hízott valamicskét, a minimumot sem érte el. Abban igazad lehet, hogy jobb lenne legalább a heti súlyt néznem. Csak hirtelen olyan soknak tűnik és gyorsnak érzem két nap alatt a 10 dkg-ot. Azért köszi a választ.
2010. jún. 7. 22:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyi idős a babád, de az én 2 hónapos, anyatejes fiam naponta hízik 5 dekát. Minden este fürdetés előtt mérjük. Tápszert még nem látott, igény szerint szoptatom, már csak fél kiló kell ahhoz, hogy megduplázza a születési súlyát (3000 gr).
2010. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Eddig mennyit hízott?

Az enyém max havi fél kilót, 6 hóig csak anyatejes volt.

És később sem hízott többet, mondjuk ő 4 kilóval született, 15 hónaposan 11 kiló.

Szerintem 2 nap alatt 10 dgk sok.

2010. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
4 hós korára hízott havi 49 dkg-ot. 4,5 hós korára 10 dkg-ot. Eddig anyatejes volt kizárlag. Két napja kapja a tápszert pótlásként és ezalatt a két nap alatt hízott 10 dkg-ot megint! Azt szerettem volna tudni, hogy a tápszertől hízik-e vagy fejlődési ugrása van és lehet nem is kéne neki pótlás.
2010. jún. 8. 13:02
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Felesleges pótlás, adj neki több cicit, de lahat lelassul a hízása, mondjuk most pl hosszar fog nőni.

Én nem adnék tápszert az tuti, úgyis jön a megeg, egyszerűbb sűrűbben cicire tenni.

És jótanács, hogy minig havi átlagot nézz, tehát várd meg az 5. hónap végét.

Nekem volt hogy havi 50 grammot hízott de a havi átlag mindig fél kilóra jött ki.

2010. jún. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy ilyen egyszeri mérés, hirtelen súlynövekedés nem jelent semmit! Lehet, hogy holnap megméred és kevesebb lesz. Ne ijedj meg!

Az is lehet, hogy pici súlyelmaradását most hirtelen hozza be.

Az biztos, hogy nem jelent semmi rosszat!!!

2010. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!