Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a baba 1 hó alatt 30 dkát...

Ha a baba 1 hó alatt 30 dkát hizik, lehet hogy kevés neki az anyatej?

Figyelt kérdés
Eddig mindig olyan szépen fejlödött.volt, hogy másfél kilót is hizott, de most nem hajlandó egyszerüén szopni.Rá kell eröszakolni , csak akkor is alig szopik.A doki azt mondta,hogy most mérni fogjuk mennyit eszik és ha nem elég neki a tej, tápszert fog kapni.Én ezt nagyon nem akarom,szeretném, szoptatni ameddig lehet.Meg véleményem szerint ha az anyatej se kell neki a táp még kevésbé fog kelleni.Kérlek , adjatok valami tanácsot hogy megmenthessük a cicizést:D ja és ami nagyon fontos,hogy 1 hónapja cumizik,ami szintén nem akartam csak nem tudtam sehogy megnyugtatni és kapta a cumit.Rácuppant és lehet ezért nem kajál olyan sokat?
2011. szept. 20. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, lehet a háttérben cumizavar. Különben mekkora a babád? Mennyi idős? Eddig hogy hízott? Így nehéz bármit is mondani, ha nem írtad le ezeket..
2011. szept. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
4 hónapos a baba eddig 60 dekát.90 dekát másfél kilokat hizott
2011. szept. 20. 10:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Megduplázta már a születési súlyát? Ha igen, természetes, hogy lassul a hízása. Amíg csak egy dekát is hízik, addig nincs gond. Abból, hogy méricskélsz vagy próbaszoptatsz, sok mindent nem fog a doki megtudni, csak a szopott tej mennyiségét. De: az anyatej sosem egyforma minőségű (egy szoptatáson belül is változik és napszakonként is, de a baba kora során is). Attól, hogy esetleg kevesebbet szopna, mint az átlag még fejlődhet szépen...

Az meg, hogy rövidebb ideig szopizik, tejesen normális, hisz már belejött, jó a technikája, nem kell neki sok idő, hogy jóllakjon.

Az enyém 3 hónapos korától 5 perc alatt végzett..

Mondjuk, ezekkel egy gyerekorvosnak nem ártana tisztában lennie....

Különben a babád jó kedélyű, nyugodt baba? Kibír minimum 2 órát 2 szoptatás között? ha igen, nincs semmi baja.

2011. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem kevés, főleg, ha eddig sokat hízott!!!!


az anyém havi fél kilót hízott, soha nem többet


a tied mennyivel született, mennyi most??


ő is cumizott, most 2,5 éves és még ciczik

2011. szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hasonló a szitu nálunk is. Az én kisfiam most 2,5 hónapos, 2800 grammal született, most 5600 g. Egyik napról a másikra elkezdett sokkal kevesebbet szopni. A korábbi 120-140 milit csak ritkán szopja meg, inkább lett 80-90 az adagja. Még hízik ettől is, nyugodt és jókedvű. Akkor a fentiek alapján én se idegeskedjek e miatt? Csak én abban a hitben voltam, hogy ahogy nő mindig egyre több tej kell majd neki.
2011. szept. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én soha nem mértem mennyit evett.
2011. szept. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Én sem mértem, mennyit evett, de a havi 300 gramm kevés szerintem.

Úgy tudom, havi 400 gramm a "minimum".


De mekkora most a súlya?


De próbáld meg inkább gyakran mellre tenni, hátha megjön a kedve :)

2011. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4,5 hónapos, 3270 grammal született, most 6500 gramm. Az elején 1,5 - 1 kg - okat hízott, most legutoljára 50 dkg - ot. A nagyeszű védőnő már tejpépet akart adni Neki, mert hogy keveset hízott az elmúlt hónapokhoz képest. Szerencsére nem adtam oda Neki. Ő sem eszik olyan sokat, napközben úgy 80 ml az adagja/evés, az éjszakát átalussza, nyugodt, jó kedvű baba. Szerintem amíg nem sír evés után, hogy még szeretne enni, csak nincs mit, vagy nem lakott jól, addig ne adj Neki mást. Bízz benne, tudja Ő, hogy mennyi esik Neki jól és ha éhes akkor annak hangot fog adni :) Ha az orvos felír tápszert, mond azt, hogy nem ízlett a babának, de eszik rendesen. És szerintem ne méregesd minden evés után, mert akkor azon fogsz idegeskedni, hogy keveset eszik. Én is csak időnként mérem meg, kíváncsiságból, hogy mennyit eszik. Nyugi, elég Neki a tej :)
2011. szept. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én babám 8 hetes, ő is van, hogy kevesebbet eszik, illetve ő a ráérős típus. Az elején még belelendül, főleg hogy akkor még kis erőfeszítés nélkül dől a tej a szájába, utána pedig csak nyammog, vagy reklamál, hogy már fogytán van... Nálunk is van, hogy úgy tűnik 10 perc alatt jól lakott, de kis idő múlva izgatottan újra szopizni akar. Nehéz megállapítani, hol a vége, mert cumizgatni is szeret még nyugtatásképp. Ő 3100 gr-mal született, 1 hó alatt 1 kg-t hízott, azóta még kb. 60-70 dkg-t, de nem mértem, majd jövő héten a védőnő leméri. 1 hónap után visszaadtam a mérleget, mert engem is idegesített, ha olykor sokkal kevesebbet evett. Viszont ő az első pár nap után végig aludta az éjszakát kezdetben kb.6 órával,most már van hogy 8 órát is alszik. Állítólag az első pár hetekben még a normális tejtermeléshez kellenek az éjszakai szoptatások, hogy reggelre ne durranjon be a mell, (ahogy nekem is) de mi van pl. akkor, ha a babám kezdetektől átaludta az éjszakát, nem kért tejcsit éjszaka? Nálam is az a probléma, hogy estére kevés, de én is sokszor "négy mellből" szoptatok, hosszadalmas procedúra, de egyszerűen fizikai "fájdalmat érzek", ha arra gondolok, hogy pótlást kéne adni. Pláne akkor rossz érzés, amikor keservesen felsír időnként, mert nem jön úgy a tej, ahogy napközben. A lefejt anyatejet nem fogadja el, pláne tápszert. Szóval marad a maratoni etetés. Bár mostanra csökkent 1,5 órára. Jaa, és még ott van a fejés is ( nm fejem minden szoptatás után), az is segít valamit a gyarapításban, bár estére nekem attól sem nőtt meg a mennyiség.
2011. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mintha én írtam volna a kérdést! Ugyan ezen vagyunk túl kb. egy hónapig tartott, én is a cumira gondoltam mert kb akkor kezdődött mikor odaadtam neki, de most így utólag azt mondom nem ez volt az oka mert a cumi megmaradt és eszik mostmár rendesen.Én azt csináltam hogy megvártam még elaludt kivettem a cumit a szájából és beraktam a cicimet, álmában evett gyakorlatilag! Nem evett annyit amit kellett volna de a semmitől többet! Ami bent marad mindíg fejd le még túl lesztek ezen! Nehogy elapadjon a tejed! Kitartás, tudom hogy iszonyatosan nehéz időszak, de túl lesztek rajta! Üdv: Heni
2011. szept. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!