Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » NEM HAGY NYUGODNI AZ ALÁBBI....

NEM HAGY NYUGODNI AZ ALÁBBI. Amelyik baba sokat alszik, az azért van, mert nincs elég energiája, vagyis nem elég tápláló neki az anyatej?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam, itt az egyik válaszoló írta az egyik kérdéshez. Azóta is ezen töprengek, van-e benne igazság.
2011. júl. 3. 08:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nincs összefüggés.

Unokaöcsém szinte átaludta csecsemőkorában az egész napot, evett rendesen (anyatejet), tehát ezzel se volt gond. Most 4 éves, de olyan eleven és életerős, hogy néha 'lelőni' se lehet.

Kolléganőm kislánya szintén nagyon sokat aludt és ő pl. tápszeres volt. Nagyon eleven és 2 éves.

2011. júl. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
Nincs benne igazság és ha belegondolsz hülyeség is a javából. Ha nem elég tápláló az anyatej a gyerek számára, akkor nem hogy tovább alszik, hanem nem alszik vagy hamar felkel, mert éhes maradt. Alkati kérdés, hogy melyik baba mennyit alszik. Nekem 1 naposan átaludta volna az éjszakát, én költögettem enni, hogy ne csökkenjen sokat a súlya a kórházban.
2011. júl. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt még nem hallottam, de nem hiszem, hogy így lenne.

Kislányom 2 hónapos, még mindig nagyon sokat alszik. Ha nem lenne elég tápláló a tejem, akkor szerintem nem hízott volna több mint 2,5 kilót amióta hazajöttünk a kórházból.

2011. júl. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

:D


nincs szerintem egyáltalán nincs benne semmi igazság.


nekem tápszeres volt a bébim és az elsö 6 hetet végig szundította. azóta is nyugodt baba, most 9 hós már egyedül feláll (néha kapaszkodás nélkül is) mászik, lépeget, pont mint egy 9 hós gyerek.

Ja és mindent ugyan úgy csinált mint ahogy a tankönyvek írják, de mai napig 12 órát is alszik éjszaka egyhuzamba.


én abban sem hiszek hogy van olyan hogy az anyatej nem elég tápláló. abban igen hogy nem elég a mennyiség, de a tápértéke szerintem nem igazán változik.

2011. júl. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
27%

Igen ez abszolút igaz, így van.

De azért figyelj: amelyik gyereknek nem elegendő a táplálék, sokszor nem sír és alszik, hogy a sírással és az ébrenléttel se pazarolja az energiáit.

Fordítva kicsit sem igaz: amelyik gyerek alszik illetve nem sír=éhezik.


Kicsit olyan ez, mint a matematika: 8:2=4, de 2:8 nem 4, nem felcserélhetőek.

2011. júl. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

08:26 válaszoló: Egyedül te írtad, azt amit korábban is írtak.

hogyan tudom én ezt felmérni a pici lányomnál? Ő éjszaka alszik 12 órát és nappal 2-3 óra között, után már elfárad és aludnia kell. (alszik kb. 40 percet)

Nem sokat sír, éjszak sokat alszik, nem kell hozzá kelni, nagyon nagyon ritkán.


Most rettentően aggódom

2011. júl. 3. 08:36
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már. Én rettenetesen irigyellek, mert az én törpedlim nappal 2x 1 órát alszik, éjszaka pedig 6 órát bír ki egyhuzamban. Egy csecsemő jelzi az igényeit, ha éhes, akkor nem fog csak azért aludni, mert azzal is pazarolná az energiát. Az éhes csecsemő, de még egy koraszülött is ORDÍT. Nem alszik 12 órákat. Gondolom hízik rendesen nem? Mert ha a heti 120 gramm megvan, akkor tök fölösleges aggódnod.
2011. júl. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%

èn már válaszoltam.


ez egy nagy marhaság hogy nem sír mert energiát takarít meg, ez nem egy számítógép aki kikapcsol, ha kevés az áram.


ez egy gyerek aki a túlélésért küzd, aki addig sír amíg ereje van. nem fog aludni, és ha éhes akár órákat is ordítana, neki a túlélés számít. az alvás már csak akkor jön el ha ki vannak elégítve a szükségletei.


ha fogyoztál már igazán akkor tudod hogy mikor igen éhes vagy nem tudsz elaludni, elkezd a fejed fájni stb... ha már annyira nincs energiád akkor elájulsz de nem alszol többet. ha olvastál olyan könyveket ahol pl éhezett a család, abban is azt írták hogy nem tudtak elaludni mert már akkora volt az éhség.

2011. júl. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
21%

84% ez tény, kérdezz rá az orvosodra. El fogja neked magyarázni. Egyébként szerinted az afrikai gyerekek sírnak, amíg erejükből telik és aztán elájulnak, meghalnak.

A szervezet pontosan egy gép. Olvasd el Auschwitzi nők nyilatkozatait, hogy megszűnt a menstruációjuk, mert leállította a szervezetük ezt, erre se pazaroljanak energiát. És sorban állítja le szerveit és csak a végén ájul el és adja fel. (nem olvastál sosem ilyet leáll a máj, vese...)

Ez annyira köztudott, hogy a szervezet sorban állítja le magát (mint egy számítógép-ahogy írtad), mint hogy Magyarország fővárosa Budapest.

Lásd példának a táborokban élők, afrikai éhezők, anorexiások példáját. Mindegyikük éhezik, és egyikük sem üvölt végkimerülésig. Mert túlélni ez a cél, minél tovább, és spórolni az energiával.

Számtalan történetet lehet erről olvasni, túlélők soraiból. Nem részletezem tovább, tájékozódj inkább, mielőtt hülyeséget írsz.


Ha éhezik a babád kérdező, azt egy védőnő, orvos, túlzással 2 km-ről kiszúrja. Szóltak volna már.

Egyébként a combján felpuhul az izomzat(laikus is észleli), az ujjai vékonyak (ha behajlítod a kis kezét) és a hasa püffedt egy éhező gyereknek. Nézz meg egy afrikai kisgyerek képét, ha bírod, felpüffed a hasa, vékonyak az ujjai (és nem mozog)Biztos, hogy nem éhezik a babád. Nagyobb az alvásigénye illetve nem sírós-ennyi.


Ja igen ez jutott eszembe, amikor a legyek vannak egy ilyen kisgyereken (ezek a sláger fotók), valójában az ebben a pláne, hogy élve eszik meg a legyek, mert arra sem pazarol energiát, hogy elkergesse magáról. De nem sír és nem ájul el.

2011. júl. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó ez igaz amit írsz de nem erröl volt szó. itt a kérdezö azt kérdezte, ha nem elég táláló a teje vagy nem elég az étel neki akkor inkább alszik a gyerek.


ez nem igaz. akkor üvölt és kéri a tejet amíg csak tud, mikor már annyira gyenge hogy nem tud üvölteni (de ugye itt nem erröl van szó) akkor lehet az amit leírsz, de messze nem ezt kérdezte a kérdezö.


ha éhes a gyereke akkor üvölt és nem alszik. ha éhezik a gyereke tartósan akkor van amit leírtál. csak ez két nagy külömbség.

2011. júl. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!