Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » NEM HAGY NYUGODNI AZ ALÁBBI....

NEM HAGY NYUGODNI AZ ALÁBBI. Amelyik baba sokat alszik, az azért van, mert nincs elég energiája, vagyis nem elég tápláló neki az anyatej?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam, itt az egyik válaszoló írta az egyik kérdéshez. Azóta is ezen töprengek, van-e benne igazság.
2011. júl. 3. 08:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
16%

Nem mert nem vagyunk egyformák, van amelyik gyerek már a nem elég tápláló tejre is így reagál.

Van aki sosem lesz rákos ha dohányzik, mint a gyárkémény akkor sem, van aki meg attól, hogy megcsapja a vonat füstje.

Van baba amelyik ugyanúgy reagál, mint egy éhező gyermek.

Nagyon figyelni kell, mert ha megvannak a jelek (amit írtam- nincs gyarapodás, felpuhult comb, vékony ujj, nincs pisis pelus)de nem sír a gyerek, hanem nyugodtan alszik és elvan és anyuka vállat von, de hát sírna ha éhezne, ez nem igaz. Mert lehet, hogy úgy reagál az adott baba szervezete, hogy nem sír még ekkor sem, hanem csendesen éhezik.

De mindenképp az általatok említett és általam említett tünetek jelzik az éhezést. A sírás nem.


Tehát abból, hogy sír vagy nem sír, alszik-nem alszik- nem lehet megítélni az éhezést.

Remélem érthető volt, amit írni akartam.

2011. júl. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt borzasztó nagy butaságok hangzottak el. Tudjátok milyen egyszerű megítélni, hogy éhezik-e a gyerek? Havonta mérlegre kell tenni. Ha hízott, nem éhezik. Aki éhezik, az fogy.

NINCS nem elég tápláló anyatej. NINCS rossz anyatej, nincs túl vizes anyatej és nincs túl zsíros anyatej. Az anyatej a gyermek igényeihez igazodik összetételében. És ha fejlődik a baba, akkor a mennyisége is elegendő.

2011. júl. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 xStefix ***** válasza:
82%

Uramisten, hogy jönnek ide a gyereket megevő legyek???? Az agyam elszáll!!!

Válaszoló, megkérlek, hogy azonnal hagyd ezt abba! Miért kell beleverni másba a frászt?! Nagyon durva, amit csinálsz! A kérdező már alapból aggódik, mert korábban máshol elhintettél egy alapból problémás kijelentést, te meg továbbra is riogatod, ráadásul TELJESEN ALAPTALANUL! És olyan témákat hozol fel a magad igazának bizonygatására, aminek már se köze, se értelme nincs. De legalábbis nem ebbe a témába tartozik!!!

Arról nem beszélve, hogy totális tévúton jársz, ami az ember = gép elképzelésedet illeti. Ez az ún. biomedikális modell évekkel-évtizedekkel ezelőtt volt divat az egészségtudományban - de mára hála az égnek egyre több gondolkodó(!) ember jön rá, hogy mi sokkal többek vagyunk, mint jól vagy rosszul működő test. Ajánlom figyelmedbe a holisztikát!


Kérdező: olyan speciális és ritka esetben fordulhat elő az, amit kérdezel, amikor súlyos biológiai probléma áll a háttérben. Jelesül, ennek a legtipikusabb csecsemőkori esete, amikor a baba annyira besárgul a születést követően, hogy aluszékony lesz, alig lehet ébreszteni. Emiatt nem jut elég táplálékhoz, ill. ami még fontosabb, folyadékhoz, ami ennélfogva nem is ürül megfelelő mértékben. Ezért a szervezetében felgyülemlő bilirubin sem tud távozni. Ez pedig azért veszélyes, mert az indirekt bilirubin nagyon toxikus vegyület, ami átjuthat a véragy-gáton és nagy mennyiségben szellemi visszamaradást eredményez.

De ma már szerencsére nagyon ritka, hogy egy baba súlyos állapotba kerüljön ilyen előzmények mellett is: a sárgaság legjobb ellenszere az anyatej! (gyorsítja az ürülést), valamint az UV-fény.

Ezen túl is, nagyon súlyos működészavarnak kell lennie ahhoz, hogy a baba ne tudjon felébredni, akkor sem, ha egyébként éhes. De pontosan ezért, ha neadjisten bármikor ilyen eset állna fenn, az valószínűleg sejthető és egyébként is aggasztó, mert mindenképp egyéb kísérőtünetek! is járnak mellette, amik időben felkeltik a szülők gyanúját. Magyarul, ha komoly gond van, azt egy a gyerekére figyelő és nyitott szülő időben észre fogja venni, mert több zavaró jelenséget is észlelni fog rajta.


És végül: a te gyerkőcödnek az égadta világon semmi baja sincs, nyugodj meg! Az, hogy "sokat" alszik (pont, hogy eleget!), normális élettani jelenség, ami azt a célt szolgálja, hogy az idegrendszere megfelelő mértékben fejlődhessen (ugyanis ekkor épülnek ki az idegsejtek közti kapcsolatok). Újra csak azt mondom: ha egyébként jókedvű, kiegynsúlyozott és szépen, szakaszosan fejlődik, akkor éppen a jó úton jártok!


És mindez a történet jó példa arra, amikor egy kacsa önálló életre kel... :(((

2011. júl. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
29%

xsefix te egy alulképzett, magát szoptatási tanácsadónak kikiáltó valaki, aki előszeretettel vitatkozik és hülyéz le orvosi egyetemet végzett, évtizedes orvosi pályán lévő főorvosokat. Hiszen ők mit sem értenek ehhez. Úgyhogy nem hinném, hogy akárcsak olvasásra is érdemesek lennének a válaszaid, ezúttal is kihagytam.


Egyébként csak a tisztánlátás miatt legutóbb, Dr Gyarmati Andrea válaszában olvastam szinte szó szerint ezt, aki ugyanilyen, aggódó anyuka kérdésére válaszolta. És nem a sárgaság kapcsán.

De egyébként én is azt írtam, hogy a kérdező esete nyilván nem ez. De van ilyen és létezik. Lehet tagadni, nem venni róla tudomást, de létezik.

2011. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
79%
xStefix válaszaiban nyugodtan megbízhatsz!
2011. júl. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
89%

(fili)

Nem tudom ki ez a xStefix, de csecsemős és szülésznőként azt tudom mondani csak korrekt dolgokat ír.

Inkább te gondolkodhatnál el,milyen hülyeségekkel riogatod szegény aggódó anyát.

Nyugodtan lepontozhatsz. Páran már úgyis megtették mert fáj az igazság.

A főorvosokról meg inkább hallgatok:))) Tisztelet a kivételnek.

Sárgaság, ami a lebomló vörösvérsejtek és a még kevéssé érett máj enzimaktivitásának eltéréseiből ered.

A születés első 3-5 napján alakul ki és kb. másfél hét.

Sok folyadékot (szopi,szopi) kell itatni vele és itt még lehet sőt kell is ébresztgetni.Mert aluszékony.

De szerintem is csak szimplán jó baba és anya aggódik.

Némán sírás nélkül nem hal meg egy csecsemő sem, ha éhes azt jelzi.

Ha már turgort kell nézni az gázos és nem az anya kompetenciája. Ne írkálj baromságokat. Szerintem inkább te nevezed ki magad önkéntes tanácsadónak.

2011. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek!!

Minidg azon gondokodom, hogy kedves "XstefiX" hogy tudsz te mégie ennyire higgadt maradni válaszaidban, ennyi hülyeség láttán, amit ítt leírnak.

Komolyan csodállak ezért, én már pár embernek leírtam a nem túl hízelgő véleményemet.

2011. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

szerintem épp fordítva van. ha nem lenne tápláló a tej, akkor nem tudna aludni az éhségtől.


a hosszú alvás alatt dolgozza föl, raktározza el az információkat, benyomásokat.

amikor a lányom elkezdett állni, sokkal többet aludt. látszott, hogy az új mozgás, tér érzet sokkal több energiát vitt el.

itt olvashatsz érdekességéeket:

[link]

2011. júl. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
53%

Én még nem láttam babát, aki úgy döntött, hogy "ááááá, éhes maradtam, akkor hunyok egy nagyot!"

A legjobb módszer, hogy hetente méred. Ne naponta, mert meghülyülsz és még jobban fogsz aggódni. Ha szépen hízik, ébren jókat játszik, mosolyog, kiegyensúlyozott, akkor ott nincs gond, csak pusztán szeret jókat aludni.

Örülj neki, alvás közben fejlődnek ezek a szépséges apróságok!

2011. júl. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Közhely, és mindenkinek a könyökén jön ki, de leírom. Ha van elég pisis pelus, és kaki is akad, a baba nem éhezik, és pont. Teljesen mindegy hogy mennyit alszik, csak pl ha besárgult akkor ébresztgetni kell, mert aluszékonnyá válik. DE! súlyosan besárgult babát nem szokás a kórházból hazaengedni!!! Ha már egyszer otthon van, kizárt, hogy ez gondot okozzon. Rossz anyatej nincs, napszaktól is függ az összetétele, pl este zsírosabb, mint reggel.


Az orvosok szerencsére járnak továbbképzésekre, ahol ezekről a dolgokról értesülnek. Az afrikai éhező gyerekeket meg hagyjuk ki a szórásból, mert a példa hazánkban szerencsére egyáltalán nem életszerű. Ott az anya is éhezik, már a terhesség alatt is, szóval azok a szerencsétlen babák már odabenn sem úgy fejlődnek, mint ahogy kellene nekik.


Jah, és az éhező, nem eleget szopizó csecsemő legendájáról meg csak annyit, hogy az én nagyobbik lányom, három hónaposan is 80 gramokat szopizott egy evésre...én a hajamat téptem, a gyerekorvos hümmögött, a védőnő csodálkozott, a lányom meg havonta egy kilót hízott, pedig a számok alapján nem hogy nem kellett volna neki hízni, hanem egyenesen kimerítette az éhező csecsemő klasszikus esetét. Ennyit a kötelezően teljesítendő szopizási mennyiségről, meg a statisztikákról. :)



Lényeg: pisi, kaki legyen, a többivel meg nem kell foglalkozni.

2011. júl. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!