Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ugye visszafordíthatom, amit...

Ugye visszafordíthatom, amit elrontottam? El vagyok keseredve!

Figyelt kérdés

2 hetes a kisfiam, császárral született, nem indult be azonnal a tejem, kb. 1 héttel a születése után. Napról napra több lett, azonban nem tudok sokat inni, és ma már nagyon kevés volt. Reggel 70 milit ivott, aztán 30-at, aztán még 30-at és most este szintén annyit, összesen viszont csak 60-80 között fejtem. Mit tegyek, hogy legyen tejem?

Van katoherb tea, ettem ma valami förtelmes levest is...


2010. máj. 24. 21:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
35%
Legelőször is NYUGI!!!! Az idegeskedés egyenes út a tej elapadásához! Szoptass és fejj!!! Az én két szép lányom egyáltalán nem akart szopizni, lusták voltak , úgyhogy fejtem éjjel nappal. Rengeteget Volt úgy, hogy napi több, mint 1 litert. Macerás, fárasztó, de nem tudtam mit tenni. Táplálkozz kiegyensúlyozottan és igyál rendesen A túl sok sem jó! Napi 2, 5 liter . Laktoherb tea nekem szaporította a tejet, de a lányom nem szerette az ízét.Egy néni nekem azt mondta, hogy egyek meg minden étkezésnél egy evőkanál tejszínt. Nem habot, hanem sima tejszínt Nekem bejött. Hónapokon keresztül működött a dolog. Amikor a lányom már nem vollt hajlandó anyatejet kajálni, alig tudtam elapasztani!4 Szóval csak kitartás
2010. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%
4-5 óránként? Jesszusom, nincs besárgulva? Az nagyon kevés. 2-3 óránként kellene neki ennie.
2010. máj. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%

Anyatejes, két hetes babának nem 4-5, hanem 2-3 óránként kellene ennie...


A tejet fejéssel is fenn lehet tartani, sőt, szaporítani is lehetl Minél több inger éri a mellet, annál több tejed lesz. Ha én a korababámra bízom a tejem beindulását, akkor semmi se lenne, annyira lusta és gyenge volt szopni. 2 hónapja fejem neki, és közben anyatejleadó lettem. Csak a feleslegem napi 1 liter fölött van! A többiből gyönyörűen hízik a kisfiam.


A tippjeim:

- sok nyugalom, főleg szopi/fejés közben. Amint már mondták, az idegeskedés a legjobb út a tej elapadásához

- sok pihenés, lehetőleg fekve. A házimunka ráér, hadd csinálja csak anyós pajti.

- rengeteg folyadék! Különösen szopás közben. A tested közvetlenül a véredet alakítja át tejjé, ezért a folyadékot folyamatosan pótolnod kell.

- A Laktoherb tea se nem árt, se nem használ. Ami nekem bevált, az a görögszénamag-tea. Görögszénamag a More Milk kapszula egyik összetevője is, szóval ha a kapszulát meg tudod fizetni, az még jobb. De nekem pusztán a tea is megdobta a tejtermelésemet majdnem a duplájára.

- fejni vagy szoptatni minden három órában vagy gyakrabban, még éjszaka is! Ez a legfontosabb.


Nyugi! Lesz tejed, csak higgy magadban! Képes vagy rá. Minden anya képes rá, még az örökbefogadók is. (Ez komoly!!)

2010. máj. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
nekem bejött még az almalé és a madártej is.annyi tejem lesz tőle,hogy majd kidurran a cicim.a laktoherb is nagyon jó,én is másfél liter vízhez teszek 2 filtert.
2010. máj. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%
Nekem az Urtica Urens 5 ch-s homeós bogyótól annyi tejem lett, hogy két gyerkőcnek is elég lett volna. Patikában lehet venni, de csak 5 ch-st,mert csak ez a tejszaporító. 5 bogyót kell egyszerre bevenni, nyelv alatt hagyni elolvadni. Fél órával előtte és utána nem szabad enni, inni. Mikró, tv mellett nem lehet tárolni. Ja, és persze rengeteg folyadék!
2010. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem hozzászólókhoz kell csatlakoznom. Lehet, hogy egy kicsit besárgult a babád, s azért enne ilyen ritkán.

Ahhoz, hogy több tejed legyen, kénytelen vagy 2-3 óránként etetni! Tedd mellre a babád akár álmában is, neki sem árt, mert könnyebben kijön a sárgaságból, illetve neked is több tejet csinál! Szoptass, ne pedig fejve add a tejet, még ekkora babát is vissza lehet szoktatni a mellre!

2010. máj. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kedves anyatársak!! Az én lányaim születésük után addig ettek 4 óránként, amíg kórházba voltunk. Ezután 5-5,5 óránként kértek enni. Mind a ketten extrémhamar végigaludták a z éjszakát ( de tényleg végig: 8-9-10 órát) Mindkettő szépen fejlődött a nyagy 9 évesen egészséges energiabomba 140 cm és 32 kiló a kicsi 13 hónapos duracelgyerek paramétereiről fogalmam sincs, de egészséges, jókedvű. Nem minden gyereknek azonos a kajaigénye!! A sárgaságnak érdemes utánnanézni, mert akkor lehet nagyon aluszékony.
2010. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönök minden hozzászólást. Ma már többet ittam 2-3 litert, talán jobb a helyzet. Anyukám főzött szoptatós levest, nagy nehezen de megettem. :) A madártejet is kipróbálom, hátha segít, szeretem nagyon. :)


Enni ma jobban sikerült még eddig, de holnap talán mégjobban fog menni.

Köszi mindenkinek mindent!


Ja, egyik hozzászóló írta, hogy segítség. Jött segítség, kicsit tudott is segíteni, ill nem kicsit, hanem sokat, de mivel nincs elég tejem, ezért ki kell egészítenem tápszerrel, de már egyre kevesebbel, szerencsére. :)

2010. máj. 25. 21:35
 19/20 anonim ***** válasza:
Második lányommal a terhességem alatt fogytam 8 kilót. Nem voltam rosszul, de nem tudtam enni. Nem kívántam és kész! A szülés utáni 1,5 hónapban is így volt. Egyszerűen nem kellett a kaja. Vegyél erőt magadon! A pici miatt! Egyél -igyál finom dolgokat! Vaníliás tej, madártej, gyümölcsleves, . Az étvágytalanság, a gyerekorvosunk szerint hormonális dolog, és sajnos:-))) elműlik! Szoiztasd igénye szerint, és meglátod, minden rendben lesz!!! A segítséget fogadd el, mert nemcsak a tejképződés miatt, de a császár miatt is pihenned kell! nem véletlenül 6 hét a gyerekágy!! Két császáron vagyok túl, sajnos a körülmények miatt nem tudtam kifeküdni a gyerekágyat, de meg is érzem!! Derék, hátfájás! De nagyon!! Pihenj, szoptass, élvezd a jövevényt!
2010. máj. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha pedig esetleg sárgasággyanus akkor tedd at ablak közelébe és napoztasd a csöppséget. Akkor jobban elmulik:)
2010. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!