Ez tényleg így van? Vagy csak szóbeszéd?
Kisfiam 3 hónapos... kb 2 napja észrevettem, hogy a mellem már egyik szopiról a másikig, nem "keményedett" be. Rögtön bepánikoltam, hogy úristen, kevesebb a tejem. Tudom, nem szabad idegeskedni, mert az sokkal többet árt. Lehet kisfiam is ezt érzi rajtam, mert azóta napközben elég nyűgös. Lehet ezt is bebeszélem magamnak, de kisfiam 2 óránként kér cicit. Eddig 2,5-3 órát kibírt, de volt, hogy csak 1,5-et. Éjszaka este 8-tól, hajnali 3, fél 4ig alszik. Valóban kevesebb lehet a tejem, vagy tényleg igaz az, hogy kb 3 hónap után a mell már nem keményedik úgy be, mégis annyi tej van benne mint előtte? Fejni nem fejek, mert iszonyúan fáj tőle a mellbimbóm, mindig is érzékeny volt.
Köszönöm a válaszokat!
Ilyenkorra általában beáll a kereslet-kínálat viszonya, nincs miért aggódnod. Egyébként pedig léteznek úgynevezett fejlődési ugrások, amikor a baba sokkal többet kér szopizni, mint előtte. Ezen sem kell aggódni, hiszen pont így termeli meg saját magának a szükséges mennyiséget.
Ha igény szerint szoptatsz, nem lehet kevesebb a tejed, ne aggódj! Csak tedd cicire, ha kéri!
Egyébként azért is kérhet több cicit, mert melegszik az idő és a picik a szomjukat is anyatejjel oltják. Volt olyan a júliusi hőségben, hogy félóránként kérte pár korty erejéig.
"„TÉVES AGGODALMAK”
Sok anya úgy gondolja, teje nem elegendő annak ellenére, hogy nincs problémája a tejképződéssel. Aggódnak azon jelek miatt, melyeknek más az oka, illetve nem ismerik fel azokat a tényezőket, amelyek egy szopós csecsemőre jellemzőek. Semmi gond nem lehet a tejtermeléssel, ha a csecsemő jól fejlődik, sok vizeletes és székletes pelenkája van, sőt még akkor sem, ha Ön a következőket tapasztalja:
Csecsemője nagyon gyakran szopik. Sok csecsemő gyakrabban igényli a szopást és az anya közelségét. Gondoljon arra, hogy a gyakori szoptatás biztosítja az elegendő tejmennyiséget, és nem a tej hiányának a jele.
Csecsemője éhesnek látszik a szoptatások után. Az anyatej gyorsabban emésztődik, mint a tápszer, nem terheli meg a csecsemő éretlen emésztőrendszerét, ily módon gyakrabban kell szoptatni, mint a mesterségesen táplált csecsemőket.
Csecsemője hirtelen gyakrabban, és/vagy hosszabb ideig szopik. Azok a csecsemők, akik újszülöttként aluszékonyak, sokszor hirtelen meggondolják magukat, és gyakrabban kezdenek szopni. A csecsemőkre jellemző, az ún. hirtelen növekedési szakasz (kéthetes, hathetes, három hónapos kor körül). Ezen időszakok alatt általában gyakrabban szopnak, hogy a szükségletnek megfelelően emelkedjen az anyatej mennyisége.
Csecsemője hirtelen kevesebb ideig szopik, akár csak öt-tíz percig mellenként. Sokkal könnyebben és gyorsabban képes kiszívni a tejet a mellből most, hogy már gyakorlottabbá vált a szopásban.
Csecsemője nyűgös. Sok csecsemőnek van minden nap egy nyűgös időszaka, körülbelül a nap ugyanazon időszakában. Néhány csecsemő az idő nagy részében nyűgös. A nyűgösségnek az éhségen túl több oka is lehet, de gyakran ez nem ismerhető fel. Ha úgy tűnik, hogy a szoptatás nem segít, próbálkozzon azzal, hogy bepólyázza egy könnyű takaróba, megváltoztatja a helyzetét, sétál vele vagy ringatja. Ne felejtse el, bármi legyen is a csecsemő nyűgösségének oka leggyakrabban a dajkálás nyújtotta biztonságérzetre vágyik.
A melléből csak kicsit, vagy egyáltalán nem csepeg a tej. A tejcsepegés nincs kapcsolatban a tejképződéssel. Valószínűleg azt fogja tapasztalni, hogy ha a tejképződés beindult, és a csecsemő igényeihez alkalmazkodik, akkor a szoptatások közötti tejcsepegés megszűnik.
A melle hirtelen puhának tűnik. Ez akkor következik be, ha a tejképződés a csecsemő igényéhez alakult, és a kezdeti túltelítődés alábbhagyott.
Soha nem érzi a „let-down” reflexet vagy a tejkilövellési reflex érzése nem olyan erős, mint régebben volt. Ez idővel bekövetkezik. Sok anya egyáltalán nem érzi, de felismerése megtanulható, ha megfigyeli a csecsemő szopását és nyelését. "
Köszönöm a válaszokat! :) Megnyugodtam!!
Főleg az utolsó választól!
Még egyszer köszönöm!
Mindenkinek szép napot kívánok! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!