Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha levágjuk a 7 hónapos babám...

Ha levágjuk a 7 hónapos babám haját erősebb fog nőni helyette? Kérem csak olyan válaszoljon, akinek személyes tapasztalata van, mert tudom, a szóbeszéd szerint erősebb nő. A párom családjának nagyon vékony szálú a haja, félek, h. ezt örökölte.

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:

attól a pihe puha babahajtól erősebb picit.olyan normális jellegű.viszont amit én észrevettem a fiam haján,hogy a babahaja szüléskor fekete,majd vörös lett és a 2.nyírás után(hajnyíró) bebarnult-vagyis sötétedett.

nem nem olyan "csepü" erős,mint a söprű

2010. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi másfél évesen vágtuk le, és nem mondanám, hogy erősebb lett. Inkább sűrűbbnek látszik, mert most minden haja egyformán nőtt.
2010. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Leges legelőször én vágtam le a fiam haját fürdés közben,mert már idegesített,hogy belelóg a szemébe.akkor eléggé "szél fútta" jellegű volt.azóta sokszor voltunk már fodrásznál is,mindig géppel nyírják neki,és megerősödött.

Igazi kefe haja lett,mikor frissen van nyírva,még bök is.:):):)

Fodrász szerint semmi köze a haj vágás gyakoriságának a haj erősségéhez.Tehát,ha nem vágtam volna le,és azóta sem nyíratnánk a fiam haját,a fodrász szerint,akkor is ilyen erős lenne neki,mert a páromé,és az enyém is ilyen.

2010. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A hugomnak nagyon sokszor le lett vágva a haja amikor pici volt, hogy erősödjön, mert kevés haja volt, most 18 éves és nagyon végkonyszálú haja van a mai napig. Most mesterfordrászhoz jár, mert ugye kamasz és azt hiszi az a legjobb :)) na és ő is azt mondta neki,hogy nincs köze a gyakori hajvágásnak és a haj erősödésének.
2010. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,azt hiszem nem fogom levágni neki,kicsit meg is könnyebbültem!
2010. jan. 14. 21:45
 6/9 anonim ***** válasza:

A lányom 15 hónapos, most voltunk fodrásznál, vágattam a hajából, de csak dusabbnak hat, meg egy picit a tapintása erősebb, de csak azért, mert a gyenge kis babahajakat levágattuk. Már a szemébe ért.Nekem is ritka, vékonyszálú hajam van, férjem kopaszodik, szóval szegény lánykánk nem számithat dús sörényre.

A fodrász mondta, h hiába vágatjuk neki, ez genetika. Ha meg akar erősödni, megerősödik ugy is.

Talán a babahajat vágasd le neki.

2010. jan. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy megerősödne a sok vágástól. Viszont tény, hogy a babahajat nem jó megnöveszteni hosszúra, mert nagyon elvékonyodik a vége. Amikor már hosszabb, célszerű levágni egyformára, hogy utána szépen egyenletesen tudjon újra megnőni.

Van egy ismerős kislány, 3 éves, még soha egyszer nem vágtak a hajából, és tök bénán néz ki, mert nincs két egyforma hosszúságú hajszál a fején, ráadásul a leghosszabb tincs még a 10 centit alig éri el, egyszerűen nem tud tovább nőni az a finom 3 éves babahaj. Neki már muszáj lenne levágni, de a szülei nem akarják :(

2010. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném a kérdést!


Ha levágatom a babahajat (mert a tesóm és a érjem is ezzel szekál) vajon ugyanolyan hullámosra nő vissza? Vagy elveszítjük a fürtöcskéket?


Sajna nem egyenletesen nő, bár nagyon dús, a tarkóján rövid (tűzfolt)

2010. jan. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
érjem=férjem
2010. jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!