Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » FONTOS! Ha nem tudok enni,...

FONTOS! Ha nem tudok enni, akkor termelődik tejem? A szervezetem tud a "vésztartalékból" termelni? Teljesen kétségbe vagyok esve?

Figyelt kérdés

Egész éjjel hánytam, hasmenésem van, minden kijön belőlem :( Most reggel tudtam inni teát, de ha bemegyek a konyhába, már akor rosszul vagyok!!!!! Hogy egyek így valamit?????? Erőm annyi alig van, hogy a poharat felemeljem. HOgy szoptatom, babusgatom így a kislányom? Mit egyek? A sok folyadék segít?

A másik: ugye jól tudom, hogy a kislányom így nem lehet beteg (tőlem)??????


Légyszi segítsetek :(


2010. ápr. 6. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:

A szerevezted mindent felhaszn ál, hogy tejet termeljen, ezzel nincs gond, de a sok folyadékra szüksége van és neked is.

A gyerek természetesen elkaphatja, fertőtlenítsd a kezed folyamatosan.

2010. ápr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Legalább inni próbálj.

Én kekszet nyamogtam:)

A kicsi elkaphatja, el is fogja szerintem.Az enyém is szopott,mégis elkapta:((

Gyakori kézmosás, de ez sem volt nálunk elég, pedig 5 percenként mosakodtam.

Jobbulást!

2010. ápr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is átestem szopi közben egy csúnya gyomorfertőzésen. Egy hétig nem ettem, de volt tejem. A folyadék nagyon fontos. A szervezet felhasználja a "tartalékokat". Az én babám azért nem kapta el a fertőzést, mert szoptattam. Azt mondta a dokim, hogy a szervezet (már a tünetek kialakulása előtt) automatikusan termeli az ellenanyagot a babának. Az alaphigiénia fontos most is, neked is, de nem kell túlzásba vinni. Kitartás, pihenj sokat, hogy legyen erőd! Jobbulást!
2010. ápr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: látom akkor ez a nem kapja el dolog nem mindenkinél jött be :( sajnálom
2010. ápr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!


A folyadékkal nem lesz gond, hihetetlenül szomjas vagyok folyamatosan. Remélem, én is jól működöm, és lesz tej.

Mégegyszer köszi.

2010. ápr. 6. 08:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Szegény:( Nekem 2 hete zajlott le ez a fertőzés, férjem is megbetegedett, a nagyfiam is (3 éves) és én is kegyetlenül rosszul voltam. Én 4 napig rá se bírtam nézni semmiféle ételre!

Cukrozott teát ittam hogy ne essen le a vércukrom, meg vizet ittam.

Egyedül a 3 hós lányom nem kapta el a betegséget, pedig végig szoptattam. Mondjuk mindennap mániákusan fertőtlenitettem mindent amihez ő is hozzáérhet, meg valamelyik beteg is.

Nekem a 4.nap estéjére volt egy holt pont amikor már este alig volt tejem, de szerencsére egy kis forralt lehűtött vízzel elvolt a lányom 2 órát és mire felébredt már jobban voltam, tudtam enni kicsit és újra visszajött a tej.

Remélem neked nem húzódik el így 4 napra, mert elvileg a doki is azt mondta hogy felnőtteknél csak 2-3 napig tart ez max. és gyerekeknél pedig 7-8 nap (ez be is jött mert a fiam pont addig volt rosszul).

2010. ápr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kislányom is 3 hónapos :)


Van lefagyasztva tej, azt próbáltam adni neki, de nem fogadja el a cumisüveget (még nem volt rá szükség).


A 4 nap az SOK!!!!!!! Nem akarok annyit :)

2010. ápr. 6. 12:38
 8/10 anonim ***** válasza:
A tej termelődik attól ne aggódj,de folyadékot a kiszáradás miatt erőltesd magadnak!Gondolj az Afrikai éhezőkre,a kisbabák csüngnek az anyukájuk cicijén,szopnak és hihetetlen de a csontsovány anyának VAN teje!
2010. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsó hozzászólónak!

Ha folyamatosan szoptatod a betegséged alatt, akkor nem fog elapadni a tejed. Nekem is sok mindenféle bajom volt az elmúlt 1 éveben, influenzától kezdve gyomorrontásig minden. Én folyamatosan szoptattam, hogy az inger megmaradjon, aztán utána helyreállt minden! Csökkenhet a tejed, de elapadni nem fog.

Sok folyadék mellé mindenképp enni kell, főtt krumpli, keksz, kétszersült, rizs. Pár nap és jobban leszel, a babát az anyatejjel te véded meg!

2010. ápr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fontos lenne, hogy a fagyasztott anyatejhez csak végszükség esetén fordulj. Próbáld minél többször szoptatni, mert ebben a tejben vannak meg azok az ellenanyagok amik a mostani betegségedtől védik őt. Ha el is kapja, akkor is gyorsabban felépül belőle, ha szophat!

Jobbulást!

2010. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!