Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is sajog a cicije?...

Másnak is sajog a cicije? Jelez a szervezetem, hogy idő van, vagy mi ez?

Figyelt kérdés
Ha eltelt az előző szopi óta 2,5-3 óra, elkezd facsarni, vagy ha elmegyünk vhová a baba nélkül, és jövünk hazafelé, akkor is. Elég kellemetlen érzés. Viszont a tejleadó reflexem már nem működik. :-( Azóta van ez...
2010. nov. 22. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, a melled beállt egy ritmusra, ezért érzed. Ez is tejleadó reflex, csak már nem kezd csöpögni a tej :) Nálam még így a lányom 2 éves kora körül is megtörténik ez, akár napjában többször is :)
2010. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:-) Köszi.

Akkor az nem gáz, hogy már nem csöpög?

Ez mit jelent, hogy már nem lehet növelni a mennyiséget?

2010. nov. 22. 16:21
 3/4 anonim ***** válasza:
A tejmennyiség bármikor növelhető, nem azon múlik, hogy csöpög-e. Amikor csöpög, az inkább túltelítődést, a záróizmok gyengeségét jelzi. Egy idő után már beáll a kereslet-kínálat, így nem keményedik be a mell, annyi termelődik, amennyire szükség van. Ettől függetlenül, ha sűrűbben szopizik a baba, rövid időn belül több tej fog termelődni.. Az én kislányom már 2 éves, néha még érzem, ezt a bizsergést :) Főleg olyankor, amikor szopizni szokott, de épp nincs velem, vagy mikor rá gondolok, meg olyankor, amikor csak egyet-kettőt szív rajta és fut tovább :)
2010. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi :-)

Olyan érdekes, hogy miket produkálunk...Én is mikor már rohanok haza, hogy mindjárt ott vagyok, és megölelhetem, akkor érzem a legerősebben...(szivecskés smiley)

2010. nov. 22. 21:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!