Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is fáj a háta a szoptat...

Másnak is fáj a háta a szoptatástól és attól, hogy a babát kézben tartja?

Figyelt kérdés

ÉN már nem tudom mit csináljak, annyira fáj a hátam. A szoptatásnál mindig kicsit begörnyedt háttal kell lennem, hogy a baba jól be tudja kapni a cickóm.

Aztán olyan sokat kell kézben tartani, hogy ne sírjon, és ha kihúzott háttal ülök, akkor azért fáj a hátam, ha már begörnyedek, mert nem bírom, akkor meg azért.

És még csak két hetes a pici. Meddig lehet ezt bírni?

Nálatok is így van?


2011. jún. 14. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
rosszul tartod.szoptass oldalt fekve, vagy hanyatt nagy párnával a hátad mögött... találd meg azt a pózt ami mindkettőtöknek jó
2011. jún. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
nem hiába vannak a szoptatós karszékek is,abban is kicsit hátradölve ülsz
2011. jún. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megtalálni a neked is legkényelmesebb pózt, mert le fog szakadni a hátad. Nálunk úgy megy, hogy egy kettes kanapéra ülök fel ahol a lábam is fenn van, a térdhajlatom alá teszek egy pufi párnát, teljesen hátradőlök a kartámlának és a könyököm alá is párna. Erre a karomra fekszik a kicsi.Tök kényelmes. Két mozdulattal több, mintha csak leülnék. Az elején volt olyan, hogy 45 percig is szopizott, nem bírtam volna másképp. Ma már 5-10 perc alatt behörpinti ami kell neki. 6,5 hós kisfiú anyukája
2011. jún. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szoptatós párna épp azért van, hogy ne fájjon a hátad...
2011. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:

Ezért kezdődik úgy minden szopis tanácsadó leírás, hogy TE ülj le kényelmesen és a babát húzd oda magadhoz, ne te gubbassz fölé. Se egy szopi alatt, se a szoptatás egész időszakában lehetetlen ezt így fizikailag bírni.

Én se figyeltem erre oda az elején - de aztán, mivel már 40 hónapja szoptatok, volt alkalmam kitapasztalni, hogy mennyit számít.

Keress olyan bútordarabot és olyan pozíciót, ami neked is kényelmes és úgy szoptass. Nekem spec. a szopispárna nem jött be, nem tudtuk használni (erre) - ellenben a nagy karfás fotel és több kis- és nagypárna igen. Sőt, az első évben volt, hogy hónapokig csakis fekve szoptattam, mert a lányom mindig rajtam aludt el; így pedig nem kellett mozgatnom és sose ébredt vissza szopi után.

[link]

2011. jún. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele... Mióta áttértem a szoptatós párnára - nekem is és a fiamnak is jóval(!) kényelmesebb.

Eleinte nem tudtam, hogy hogyan kell használni + a fiamnak is rá kellett nőnie.

2011. jún. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbáltál más szoptatási pózokat is? Nekünk pl a fekvő helyzet jön be. Idegen helyen szoktunk csak ülve szopizni.
2011. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szoptatós párna, de nem mindegy milyen. Enyém félhold alakú és magamra lehet kötni, persze nem mindegy így sem a pozíció.
2011. jún. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Probáld fekve,én két és fél hónapig ülve szoptattam,fájt mindenem,karom hátam,egy hónapja fekve csinálom a babának is sokkal jobb,és nekem is,azóta csak fekve szeret ő is.Csak ha nem otthon vagyok,vagy nincs rá lehetőség akkor csináljuk ülve.
2011. jún. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!