Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hozzászokhat a szervezetem a...

Hozzászokhat a szervezetem a tejserkentőkhöz?

Figyelt kérdés

Mindig félek,hogy kevés a tej, ezért már a kezdetektől(most 3hónapos) iszom napi 2-3x 1,5l szoptatós teát(laktoherb, mecsek,hipp natal) 3féle homeós bgyót(urtica, ricinus communis, alfaalfa) és a napi egy alk.mentes sörömet, emellett naponta 2xfejek is. De a szoptatás így is kínlódás, minidg sírás a vége(mindkét részről...)

Lehet,hogy már nem segítenek a tejserkentő varázslásaim?


2010. okt. 20. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:

a teáról tudok nyilatkozni azt megszokja a szervezet bármelyiket iszod is ..

szünetet kell hagyni pár hetet.

2010. okt. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlzásba vitted a tejserkentőket is, meg az idegeskedést is. Azt nem tudom megmondani, hogy a szerek közül melyiket kellene elhagyni, de így a szervezeted már nem tudja, hogy mire is reagáljon.

A kérdésedre a válasz egyébként igen, emiatt is kellene legalább egy hét szünetet tartanod, és akármilyen nehéz is, inkább szoptasd meg sűrűbben egy héten keresztül, hogy kihúzzátok ezt az időszakot. És utána újrakezdeni a számodra legszimpatikusabb szerrel. Bár én inkább a saját tapasztalataimból kiindulva a görögszénamag teát ajánlom (csak azt). És nem napi másfél litert, csak két bögre, reggel és este.


Egyébként mit szoktál tenni, miután a szopi sírásba fullad? Tápszert adsz?

2010. okt. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy a homeos bogyók és a tejserkentő teák kioltják egymás hatását, vagy az egyiket vagy a másikat használd,lehet,hogy ezért nem hatott.
2010. okt. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy válaszoltatok,igazatok van, tényleg kicsit túlzásba viszem a tejserkentést,ráadásul szakmai tanács nélkül.néha már én sem tudtam mikor melyik tea, melyik bogyó jön.kipróbálom,hogy egy hétig csak fejek,aztán meglátom ezt a görögszéna(?)teát.

Amikor sír, és úgy látom,hogy éhes nem tápszert adok,mert tele van mélyhűtő tejjel.(lassan a kaja nem fér be:-)

köszönöm a segítséget,szép napoot nktek!

2010. okt. 20. 14:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hűtő tele tejjel, akkor mi a probléma? Van ott tej elég. Az sem jó, ha sok a tej, mert akkor meg az okoz gondot. Szerintem nem ártana felvenni a kapcsolatot egy szoptatási tanácsadóval, biztosan megnyugtatna, esetleg ötleteket is adhat a továbbiakra! CSak lazán!
2010. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez a válasz nem szimpatikus, de sokan vannak ebben a helyzetben: ha valamiért jobban megy a fejés mint a szopi (honnan a sok lefejt tej, ha amúgy úgy érzed, hogy nincs?), akkor a lefejt tejet üvegből is adhatod. Még emellett is meg tudsz tartani egy-két szopit egy együttműködő babával.

De a szoptatási tanácsadó felkeresése is remek ötlet.

2010. okt. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát, az úgy van, hogy havonta 3nap suli van(de városon belül), ezért szoktam fejni,hogy akkor is legyen teje. De igazából sok kisadag van:naponta 2xfejek, és így kb 120-140 szokott összejönni, ezt rakom el,kb ennyit kéne egy kajára megennie. Cumisüvegből marhán megy neki, de szopással szerintem tutira nem tud ennyit megenni.

Nem mondtál rosszat azzal,hogy fejjek, és adjam neki, mert a lényeg,hogy minél tovább anyatejt egyen, csak az a baj, hogy utálok fejni, szoptatni meg olyan jó lenne...

Ezért megfoadom a tanácsotokat, felhívok vkit a lll.ligától.

Köszönöm a segítséget, szép napot Nektek!

2010. okt. 21. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!