Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejadás hogyan történik?

Tejadás hogyan történik?

Figyelt kérdés
Anyumnak és a nagymamámnak is sok tejcsije volt. gy néz ki hogy nekem is sok lesz(genetikailag gondoljuk). Szeretnék majd más babának is adni ha kell. Az érdekelne hogy ez hogyan zajlik? Kinek kell szólni,vagy milyen vizsgálatok vannak hogy adhatok-e tejet? Elegendő a 3 labor vagy mi kell hozzá? Egyáltalán miben kell majd leadni?
2010. márc. 17. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerű műanyag kisdobozkában is lehet,vagy joghurtos poharakban,persze ki legyen főzve.Beadhatod olyan kórházba is ahol koraszülöttek is vannak,ott nagyon tudnak örülni a tejnek,hiszen nekik nem tanácsos szopni,mert nagyon gyorsan kifáradnak benne,az anyatejre meg szükségük van.Ha ismersz valakit (babát akinek kell)a közeledben akkor annak is adj.Szerintem semilyen labor sem vizsgálat nincs,ami a te babádnak jó és ha gyarapszik,az jó a másiknak is,a lényeg hogy anyatej legyen.Szerencsés vagy hogy tudsz adni másoknak.
2010. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja.Vagy befőttes 7dcl-es üvegekben is lehet,persze sterilizált legyen.Nincs olyan hely ahol csak azért ne vegyék el mert nem az arra kijelölt zacsiban legyen.
2010. márc. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd emg a védőnőt , az enyém annak idején ( 3 éve ) azt mondta hogy túl sok a macera vele ne vegyem a nyakamba .
2010. márc. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én pont a tejadásnál tartok.A védőnőnek kell szólni.A saját körzetébe keres olyan babát, akinek szüksége van tejcire.Majd el kell menned az ANTSZ-hez Aids vizsgálatra (ez egy vérvétel), pár napon belül meg van az eredmény.Ha minden ok, adhatsz tejcit.Mindig szolnod kell, ha mehet érte a másik anyuka, és ő hozza a steril poharat, amibe bele kell raknod a tejcit.Nincs vele macera, maximum a fejés...De azt meg akkor is kell, ha sok a tejcid, de nem adod oda senkinek.Sőt, még pénzt is kapsz érte:)

Abban a városban, ahol én lakok, ott így működik.De ahol van tejgyűjtő állomás ott gondolom le tudod adni.

2010. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nem foglalkoztam a tejgyűjtővel. A keresztanyám védőnő, ő mondta,hogy sokszor a tejgyűjtő azt mondja az anyának, hogy a leadott teje nem volt steril, ezért nem fizet. Így inkább elkerültem a hercehurcát.

A védőnőmmel beszéltem, s mindkét gyermekemnél talált tejtestvért. Az első gyermeknél 3 hónapig, a másodiknál 6 hónapi kapott másik baba tejet.

2010. márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A védőnőnek szólj, megmondja nem sok minden kell pluszban (tüdőszűrés, meg vérvétel) addig is ha pluszban lesz 2 dl-s műanyag poharakban fagyaszd le. A vizsgáltaok után az is mehet a tejkapónak. Mi is két helyről kaptunk, nagyon jó h gondolsz másokra! (és anyagilag is megéri)
2010. márc. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én öt hónapja adok le tejet! Hétfőn, szerdán és pénteken jönnek érte! A futár nem tudja azt mondani, hogy rossz volt a tej, mert ha rossz (a betanuláskor nekem is volt), akkor kapsz egy papírt, amire rá van írva, hogy mi a hiba! De különben telefonon is felkeresnek, hogy megoldjátok a problémát! Ha jól bemosakodsz, ami kb. fejésenként két perc, akkor nincs probléma! Kell hozzá tüdőszűrés(én utána egy napig nem etettem ciciből a kislányomat, és a lefejt tejet is kiöntöttem), AIDS-teszt, székletminta, amit a futár visz el!

A tej ára: 1800Ft nettó! Remélem tudtam segíteni!

2010. márc. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18:23-as vagyok! Lefagyasztott tejet nem adhatsz le!
2010. márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Budapesti vagyok,itt tuti van valahol tej gyüjtő állomás. Még nem tudom mennyi tejem lesz.Áprilisban fog megszületni a baba,gondoltam amit lehet/ill kell előre megcsináltatok vizsgálat. De pl ha jól tudom tüdőszürőre terhesen nem lehet menni.

Jövő héten lesz esedékes a 3.labor. Vajon abba bele lehet venni azt ami szükséges még vizsgálat/teljes vérkép+vizelet vizsgálat mellé?

2010. márc. 17. 22:36
 10/10 anonim válasza:

[link]


Itt tényleg minden kérdésedre választ találsz. Ha marad kérdésed hívd fel őket telefonon nyugodtan, nagyon segítőkészek.


Mi is adunk le anyatejet. Csak pár vizsgálat van nem vészes, a tej kezeléséről pedig adnak kis füzetet.


Ott minden le van írva, csak pár apróság:


Fagyasztott tejet nem szabad leadni. Kár próbálkozni, úgyis kiderül és akkor oda a lehetőség a tejadásra.


Röntgen után is szabad szoptatni, nem lehet "átragasztani a sugarakat" a babára és a tej összetétele sem változik meg tőle...

2010. márc. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!