Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kétségbe vagyok esve, mit tegyek?

Kétségbe vagyok esve, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Babócám 3 hónapos és egy hetes. 8 napja nincs széklete, ma voltunk orvosnál, nem kaptunk semmit, azt mondta a gyereknővér, hogy mindent felhasznál, amit megeszik, ezért nincs széklet, egyébként hasa nem fáj, nem görcsöl, jókedélyű baba. A gyereknővér ajánlotta, hogy esetleg próbáljam meg a tápszert, legalább este, de nem fogadja el, kiköpi, sir, egyszerűen nem kéri, nem szeretném a cicit felváltani a tápszerrel, nem szeretném, ha elmenne a tejem, ezért úgy adtam neki, hogy cici után, de ha nem kéri akkor gondolom elég neki a cici is. Az egész éjszakát átalussza, gondolom, ha éhes lenne, akkor felébredne, de akkor miért nincs mégis széklete??? Én már teljesen tanácstalan vagyok, és ha továbbra sem lesz széklet, mitévő legyek???
2010. márc. 15. 21:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy elég nagy súllyal született, ezek a babák lassabban gyarapodnak, mint a kis súllyal születettek. Normális a gyarapodása. Méghogy tápszer. A védőnők olyan hülyeségeket tudnak mondani néha!!
2010. márc. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
nincs baj, ez normalis, ha zavar, egy-2 gerezd narancsletol rendbe jon minden. :D
2010. márc. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én nem adnék anyatejes babának mást, sem kamillateát, sem narancsot, a tápszert pedig egyenesen nem értem. Anyatejes babáknál tök normális a napi 10 és a 10 naponta 1 kaka is. A babák annyira jól tudják hasznosítani, hogy szinte semmi salakanyag nem keletkezik. Ha a babának amúgy jó a hangulata, nem fáj a pocija, semmi teendő nincs. Esetleg egy kis pocisimogatás, vagy lábtorna beindíthatja a folyamatot. A lábait térdben behajlítod és a pocijához tolod, ott a térdeit szétnyitod, körzöl velük lefele, nyújtott lábbal kiegyenesíted, majd újra a pocakjához tolod. Remélem érthető, de gondolom ismered is ezt a "tornát". Majd írj, hogy hány nap után lett "eredmény".
2010. márc. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segitségét. Ma reggel sikerült kakilnia, egy kicsit segitettem neki, hogy feltoltam a lábacskáit, igaz majdnem minden olyan lett, de nem bánom :))) Most már egy kicsit megnyugodtam!!!
2010. márc. 16. 09:29
 15/20 anonim ***** válasza:
Kicsit paranoiás vagy, nem gondolod? Orvos is és nővér is világosan ,megmondta hogy teljesen normális ha nincs széklet, az anyatejből mindent fel tud használni, nincs salakanyag, nem azért nem kakil mert nem evett eleget!!!! Ezt kb 20an leírták előttem, még vagy 50nek le kellene írni hogy elhidd?! Sürgősen szokj le erről az agybajoskodásról, mert ettől lesz a gyerekednek majd baja, hogy mindenből ekkora ribbilliót csinálsz! Csupa jó szándékból írom, bocs ha kicsit nyers a megfogalmazás, de a gyereked idegeire fogsz menni ha ilyen aggódós maradsz, a lelki fejlődéséről meg nem is beszélve!
2010. márc. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Utolsónak: szerintem túlzásba vitted... egy anya igenis aggódik és nm azt írta, hogy 2-3 napja nincs, hanem azt, hogy 10 napja. Te még nem voltál ilyen helyzetben?
2010. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
bocs 8 napja, az akkor is sok
2010. márc. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
20an mondták hogy nem sok, köztük orvos, nővér stb. jó evő, boldog kiegyensúlyozott, jól fejlődő gyereket miért kell erőszakkal kakiltatni?! Se nem görcsöl, se ne nyugtalan, könyörgöm, miért????? Lehet hogy én túlzásba vittem, de tőlem az ő gyerekének nem lesz semmi baja, de a saját anyukájától ha mindenben ennyire kishitű és hitetlen, akkor annál több. Megfojtja a gyerekét az aggódással, azért javasoltam hogy még ilyen kicsi korában erősítse meg a szívét és csak akkor aggódjon ha tényleg van oka rá, mert később nagyon ártalmas lehet. De nekem mindegy...
2010. márc. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, ha a fiamnak 8 nap után nem lenne széklete, én is beparáznék, nem normális..

A teától meg a narancstól ugyan mi baja lehet? Hol élünk?

2010. márc. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
13.36-os válaszolónak irom, hogy de igenis mondta, hogy lehet kevesebb a tejecske, és esetleg ezért próbáljam meg a tápot, hátha akkor lesz kaki. De különben nem az volt a kérdésem, hogy túl aggódós vagyok e, de mindegy neked nem is fogok magyarázkodni!!!
2010. márc. 17. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!