Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan anyuka, aki sokáig...

Van olyan anyuka, aki sokáig fejt? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

A babám most 4.5 hónapos. 3.5 hónapos koráig nagyon szépen szopizott, de akkor történt valami és 5 perc után folyton üvöltött a cicin. (csak éjjel nem) Mindennel próbálkoztam, de a helyzet nem javult így inkább lefejem neki a tejet és üvegből adom. Így viszont szépen megissza.


A problémám, hogy több kellene neki, de egyszerűen nem tudok 100-140 ml-nél többet fejni egy-egy alkalommal. Úgy csinálom, hogy este, miután ő elaludt kifejem teljesen. Ilyenkor kb. 130 ml jön, 2 tejleadó reflex után. Ennyi és ha még egy óráig fejem, akkor sem jön több. Éjjel 4 körül kel, ilyenkor szopizik szépen, 10-15 perc és visszaalszik. Reggel 7-8 körül ismét szopizik, mint 4-kor. Utána 10-11 körül teljesen felébred és ilyenkor már a fejem tetjére is állhatok, nem kell neki a cici több mint 5 percig. Ilyenkor, ha megmérem, max. 70 ml-t eszik majd üvölt. Már egy hónapoja fejem, de úgy is csak 120 ml körül jön. Ezt odaadom neki 11 körül. Majd kb másfél-két óra múlva éhes/álmos, cicin bealszik. Fél óra múlva kel és éhes. Gyorsan ismét lefejem és odaadom neki a 100-120 ml tejet. És ismét kb. 2 óra múlva éhes, cicizik egy picit, de álatlában nem kell, csak üvegből.


A gond, hogy egyszerűen nincs annyi tej, amennyi elég lenne neki. Egy-egy evésre megenne 150-170 ml-t is, de csak 100-120 ml van. Semmiképp nem akarok neki tápszert adni, most 4.5 hónapos, szeretném kizárólag anyatejjel táplálni 6 hónapos koráig, de már komolyan gyomoridegem van minden fejés előtt, hogy vajon jön-e most tej? Az a fura, hogy mindegy mennyi ideig fejek, nem jön több. Este a 77553311 módszert is alkalmazom már, de az sem segít. Fejjek mégtöbbször? (bár így is az egész nap abból áll, hogy fél óra fejés, 20 perc etetés, 10 perc mosogatás, utána fél óra múlva 15-20 perc cicin, majd egy óra múlva kezdődik előlről ugyanez).


Szerintetek hogy szaporítsam a tejet? (more milket szedtem, laktoherbet ittam, semmi eredmény, homeoban nem hiszek, a babám nem lehet többször mellre tenni.) Teljesen el vagyok keseredve, hogy nem fog sikerülni a 6 hónapig tartó anyatejes táplálás. (sajnos ekcémás a babám és a doki nem hajlanó tejmentes tápszert írni, csak a sima HA-t, mert ő nem hisz abban, hogy az ekcémát a tejfehérje okozhatja, pedig már az ügyeleten is jártunk emiatt. Úgy érzem, 100%-ban tőlem függ a babám táplálsa és nem biztos, hogy képes vagyok erre. már várom a hozzátáplálás kezdetét, pedig imádtam szoptatni.)


Köszönöm a segítségeteket!


2010. aug. 7. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy egyszerre mindkét cicit lefejed, vagy csak az egyiket?


Próbáld meg, hogy mindig csak egy kicsivel fejsz többet, mint előtte. Pl ha eddig 120 jött, akkor megpróbálni addig nyomogatni, masszírozni, amíg kijön 121. A fejés közbeni masszírozás új tejcsatornákat képes kinyitni.


4,5 hónapja fejem a fiamnak... háromóránként éjjel-nappal, mindkét cicit. Amikor növekedési ugrása volt és gyakrabban kérte, én is gyakrabban fejtem, így sikerült lépést tartani a növekvő étvágyával. Ezenkívül nagy mennyiségekhez kifejezetten hasznos, jól beválik az elektromos mellszívó. Nekem 120-ról ez vitte fel 140-150-re cicinként, mert úgy tapasztaltam, hogy az én esetemben alaposabb, mint a kézi. Drága, tudom, de a tápszer még drágább.


És igen, ez van: 20 perc etetés, fél óra fejés, 10 perc mosogatás, aztán két óra múlva kezdődik az egész elölről. Mégis megéri, amikor a fiamra nézek, és látom, hogy egészséges és hurkás. :-)


Kitartást!

2010. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Négy és fél hónapos a babám és még most is fejek neki.Sajnos nem tudtam őt szoptatni ezért kapta cumisüvegből.Először nekem is csak 50-100ml jött le de mivel három óránként kapott enni így három óránként fejtem neki.Éjjel nappal.Mostanra jutottam oda, hogy 5-6 óránként fejek neki-szintén éjjel nappal- alkalmanként 250-350ml között.Nekem a rendszeres fejések szaporították így meg.

Lehet, hogy lepontoznak azért amit most írok, de mindegy én ezt javaslom.Próbálj meg rendszeres időközönként fejni és azt odaadni neki akár cumisüvegből, akár pohárból.Egy két héten belül a rendszeres fejés szerintem behozza a tejtermelésed.Nem azt mondom, hogy ne szoptass, de ha ilyen közel van időben a fejés és a szopi akkor nem tud a szervezeted időben ilyen gyorsan visszatermelni annyi tejet ami kellene.Meg már amúgy is közel van a hozzátáplálás szóval ha esetleg csak fejsz neki és úgy jobban elfogadja,szerintem az is rendben van. Talán akkor megnyugszol,beáll valami rendszer és akkor tejed is lesz annyi ami a kisbabádnak kell.

2010. aug. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat! Mindkét cicit fejem persze, egy már nagyon nem lenne elég. :) Milyen elektromosat használsz?

Én a kórházban béreltem Medelát, az nagyon bejött, de egy hónap múlva visszavittük, mert szépen szopizott a fiam, beállt a kereslet-kínálat. Most avent kézit használok. Épp én is arra gondoltam, hogy talán egy elektromosba kellene beruházni, hisz ha lesz tej, akkor azért egy éves koráig is használnám a mellszívót.

Köszi mégegyszer, mindeképp megpróbálom ezt a két dolgot, amit írtál!!

Kitartás Neked is!

2010. aug. 7. 20:56
 4/8 A kérdező kommentje:

Másodiknak! Nagyon köszönöm Neked is a választ. Én is gondoltam, hogy kihagyom ezeket a plusz szopikat és hátha úgy több tejet tudok kifejni egy-egy alkalommal. Egyébkétn már lassan másfél hónapja csak fejek, így szerintem ha szaporodott volna a tej, akkor az már megtörtént volna. Félek, hogy ennyi van és kész. Csak ezt valahogy nem tudom elfogadni.

Én biztos nem pontozlak le, mert valóban, ha egyszer nem lehet rendesen szoptatni a babát, akkor inkább kapja cumisüvegből a tápszert. Egyébként ő nem lett cumizvaros, hisz éjjel szépen szopizik és elalvások előtt is. Bimbóvédővel kezdtük és 3 hetesen simán cicizett annélkül. Szóval nála nem a cumisüveg a gond.

2010. aug. 7. 21:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, én is teljesen kikészítettem magam hasonló okok miatt, nekem szopizott ugyan, de nem volt elég a tejem.

Más sem forgott az agyamban, csak a tejcsiholás, elolvastam, megvettem, megettem, megittam mindent amit csak lehetett, (egy vagyonba került) szoptattam és fejtem, de nem lett több :( estére ki kellett egészíteni tápszerrel, mert éhezni nem hagytam. Ettől is tiszta szarul voltam, de most már tudom, hogy teljesen feleslegesen (1 éves a kisfiam) Most már máshogy látom ezt az egészet. A tápszert a babáknak találták ki, nem méreg, szeretik és tápláló, és legalább nem éhezik, és nem lesz semmi baja tőle!!!! Tudom, hogy sokan ellenzik, és emiatt az elvakult szoptatási kampány miatt iszonyú lelkiismeret furdalást okoznak az anyukáknak, (nekem is) de ez teljesen fölösleges, hidd el! (pl a szomszédom azt mondta hogy ő nem adna tápszert soha, inkább cukros vizet) Na ez a szomorú szerintem.

Egyébként végső esetre van egy Motilium nevű tabletta, gyomorbámntalmakra való, de teljesen ártalmatlan gyógyszer, és a mellékhatás a tejtermelődés. Ha gondolod próbáld ki.

De szerintem inkább nyugodj meg, és adj neki annyi anyatejet amennyit tudsz, a többit egészítsd ki tápszerrel, és meglátod lesz egy jóllakott, egészséges, boldog babád, és neki lesz egy nyugodt, boldog anyukája.

Nekem ez a véleményem.

2010. aug. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

még valami eszembe jutott, ahogy most nézem hogy írod, hogy 4,5 hónapos a babád, és 3,5 hónapig rendben volt a szopi

szerintem lehet hogy azért sír a cicin, mert már később indul meg a tejleadó reflexed, vagyis nem rögtön jön a tej, ahogy a pici a szájába veszi a cicit, hanem várnia kellene pár percig, és ezt nem bírja ki

nálam legalábbis ez történt, 4 hónapos volt ekkor a babám, és ő is sírt a cicin, mert nem jött rögtön a tej

sajnos nálam ekkor kezdődött, hogy én már nem tudtam fejni, mert a fejőre (szintén avent kézi) nem indult el a tejem egyáltalán, akármit csináltam, nem jött, pedig volt a cicimben

innentől kezdve nem tudtam szaporítani a fejéssel, és el is kezdett apadni :(

2010. aug. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám egyáltalán nem tanult meg szopni, és mivel a kórházban sem volt még tejem, így utolsó előtti nap adtak neki tápszert, mert már annyira éhes volt! Sírva fakadtam, mert annyira féltem, hogy tápszert kell neki adnom.

Otthon az első két napban még pótolnom kellett, de utána szépen lassan egyre több tejem lett, és kidobtuk a tápszert a fenébe!!!

8 hónapig fejtem neki napi 3 óránként mindkét mellből, az első 2 hónapban éjszaka is.

Annyi tejem lett, hogy a 6 héttel idősebb unokatesónakis adtunk, majd amikor elapasztottam, ,ár annyi volt mindenki fagyasztójában, hogy még 4 hónapig azt ette, vagyis 1 éves koráig.

Úgy érzem teljesítettem azt a célt, amit kitűztem magam elé, ja és még csak 2x volt megfázva, láz, egyéb semmi 1xsem!

2010. aug. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!


Első válaszoló! Megvettük az elektromos mellszívót (medela mini) és az eddigi 100-120 ml helyett már kétsze 200-230 ml-t fejtem! A normál adag a 140-150 ml. NAGYON KÖSZÖNÖM hogy ezt ajánlottad, úgy tűnik, nagyon bevált!!!!

2010. aug. 9. 23:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!