Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kétségbe vagyok esve, mit tegyek?

Kétségbe vagyok esve, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Babócám 3 hónapos és egy hetes. 8 napja nincs széklete, ma voltunk orvosnál, nem kaptunk semmit, azt mondta a gyereknővér, hogy mindent felhasznál, amit megeszik, ezért nincs széklet, egyébként hasa nem fáj, nem görcsöl, jókedélyű baba. A gyereknővér ajánlotta, hogy esetleg próbáljam meg a tápszert, legalább este, de nem fogadja el, kiköpi, sir, egyszerűen nem kéri, nem szeretném a cicit felváltani a tápszerrel, nem szeretném, ha elmenne a tejem, ezért úgy adtam neki, hogy cici után, de ha nem kéri akkor gondolom elég neki a cici is. Az egész éjszakát átalussza, gondolom, ha éhes lenne, akkor felébredne, de akkor miért nincs mégis széklete??? Én már teljesen tanácstalan vagyok, és ha továbbra sem lesz széklet, mitévő legyek???
2010. márc. 15. 21:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nyugi,ne idegeskedjél!Anyatejesnél teljesen normális,akár 8-10 napig is.Esetleg ha nagyon szeretnéd már megkakiltatni,mert úgy érzed hogy nyűgös tőle,adhatsz neki cukros kamillateát.(1dl világosra főzött kamillateához 1 kiskanál cukor)

A tápszert meg ne add neki,felesleges ha jól lakik ciciből!

2010. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ne aggódj! A cicit ne váltsd fel tápszerre! Az még rosszabb kaki szempontból, nem is értem miért ajánlották. Az anyatejet tényleg felhasználja a szervezete, ha meg nem nyűgös akkor nincs gond. Olvastam vhol, hogy a kisfiúnak egy ideig szombat reggel, pontban 8-kor volt széklete. mégcsak 3 hónapos, alakulgat az emésztése
2010. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%
Ne aggódj, ez az anyatejes babáknál teljesen normális, az ő emésztésük nem úgy működik, mint egy nagyobb gyermeké vagy felnőtté. Még várj 2-3 napot ha nem lesz, akkor a következőket teheted: Készíts kamilla teát és azt itasd meg vele, vagy vegyél a gyógyszertárban Levolac szirupot ( víz+cukor ) és abból adj neki, vagy hőmérőzés a popsiban, ami tulképp irritálja a végbelét. Mi az első változatot próbáltuk és a második nap meglett az eredménye.
2010. márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Először is ne ijedj meg! Ez teljesen normális! Anyatejes babáknál az sem meglepő, ha 10 napig nincs széklete, az én védőnőm is azt mondta, hogy felhasználja a szervezete. Ne adj neki tápszert, ha van tejed! Ha amúgy jókedéjű, szerintem semmi tennivalód vele. Esetleg annyit lehet, hogy egy picit ösztönözd, hogy meleg vizes nedves rongyival körkörösen dörzsölgeted óvatosan a végbélnyílást, és még talán annyit, hogy "megméred a lázát" popsiban, ettől is be szokott indulni a kaki, de mondom, ne izgulj, ha ettől se lesz semmi, ez normális!! Várj még pár napot, és akkor beszélj a gyerekorvossal, ha még mindig nincs semmi. Gratula a picidhez! 6 hónapos bébi anyukája.
2010. márc. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azért ajánlották, mert azt mondták, hogy azért nincs kaki, mert kevés a tej, és ezért használja fel mindet... Ezért is nem tudom, hogy mitévő legyek, nem szeretnék rosszat neki!!! Arra, pedig, hogy mondtam, hogy átalussza az éjszakát, és ha éhes lenne akkor csak felkelne, arra azt mondta nővér, hogy nem minden baba kel fel... De én szerintem, éhesen biztosan nem aludna...
2010. márc. 15. 21:53
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
Mennyi a súlya? Ha normálisan gyarapszik, akkor semmi gond. Erről tudsz olvasni a google-ban, ezer találat van rá. Asszem kb. heti 20dkg-t kell gyarapodnia, de azért nézz utána.
2010. márc. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
4650 grammal született, most 6500 gramm, 3 hónapos és egy hetes, átlagban heti 150 grammot hizik
2010. márc. 15. 21:56
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, azért alussza végig, mert jól van lakva! Egy anya ösztönei nem hazudnak!
2010. márc. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem teljesen felesleges a tápi, ha szopizik a babád!

Az én babámnak is 8-10 naponta volt segítséggel kaki.

Tényleg az utolsó csepp anyatejet is hasznosítja a babád és nem termelődik salakanyag.

Cukros kamillatea, glicerin kúp stb.

Amíg csak szopcsi van, addig ilyen is marad a kaki, csak nagyritkán, majd a hozzátáplálás után sűrűbben lessz.

Aztán meg jön a kemény kaka *-*.

Ne idegeskedj ezen, mert teljesen természetes!

Jó egészséget!

2010. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint.

Hát szerintem biztos hogy nem aludna nyugodtan ha éhes lenne.Tényleg ne add neki,teljesen felesleges.Gondolom a súlyát is nézte a dokinő,abból is meg lehetne állapítani hogy mennyit gyarapodott.Nem is értem komolyan!

2010. márc. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!