Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem tudom, mit reggelizzek?

Nem tudom, mit reggelizzek?

Figyelt kérdés
kisfiam 4 és fél hónapos. Ha tejet iszom, vagy tejterméket fogyasztok, ekcémás kiütései lesznek, ezért ezeket nem fogyasztok - egyáltalán semmit -, a hasfájást okozó dolgoktól hasfájása van... ez ebédet, meleg ételeket még csak megoldom, de nem tudom, mit ehetnék reggelire, vagy vacsira, mert a felvágottból, meg a kenyérből már nagyon elegem van. A párom mindig próbál valami különlegeset csinálni, de hát sajtok, joghurtok, kefir, zöldséget, fűszeres (gondolok itt pl fokhagymás dolgokra) dolgok nélkül sajnos nem nagyon vannak lehetőségei.
2010. jan. 21. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tojás, savómentes virsli, pirítós margarinkrémmel (van kifejezetten tejmentes is) melegszendvics (van olyan sajt, ami növényből készül, nem az igazi az íze, de meg lehet enni.)

Tejmentes palacsinta almával, lehet kapni egy csomó tejmentes tejterméket, pl, túrót, abból csinálhatsz körözöttet. Nem egyszerű tejmentesen ékezni, de nem is lehetetlen. Kitartás neked!

2010. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én egy éve minden reggel: egy nagy bögre Laktoherb és citromfű tea 3 kanál mézzel, emellé egy zacskó győri édes duplajó keksz.

Vacsorára meg szendvics, melegszendvics (annyi sajtot megengedek magamnak...), virlsi, ilyesmi.

Szintén tejérzékeny gyerekeket szoptatok.

2010. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszönöm az ötleteket... ki fogom próbálni

vajon kinövi majd ezt a tejérzékenységet? vagy ez már mindig így marad?

2010. jan. 21. 15:04
 4/13 anonim ***** válasza:
kukoricakását nem szereted? én imádom :D
2010. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 7 hetes és a múlt héten pöttyösödött be az arca.azonnal le kellett állni minden tejtermékkel,tojással.1 hétig nem ettem,tegnap megpróbáltam a tükörtojást,hát megint kijött rajta.ma a joghurtot tesztelem.most akkor nem lehet olyat sem enni,amiben tej van(pl palacsinta,gofri)?
2010. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Barátnőm kisfia 3 éves korára kinőtte a tej allergiáját és a tojást is.
2010. jan. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

én az elején nem ittam tejet, de ettem pl. kefirt, utána mondták, hogy fél liter tejet lehet naponta inni. hát, maikor elkezdtem tejet inni, nagyon komoly ekcémás kiütései lettek, iszonyú volt, nagy piros foltok, pikkely szerű bőr, volt, ahol be is repedezett neki... hiába kentük állandóan... abbahagytam a tejet, szépen elmúlt, de nem tejesen, és a bőre még mindig nagyon száraz volt. Minden nap ettem sajtot, és mióta azt is abbahagytam teljesen elmúltak a kiütések, a bőrszárazság megmaradt...

én nem eszem olyasmit sem, amiben van tej... remélem elmúlik ez a dolog...

2010. jan. 21. 18:15
 8/13 A kérdező kommentje:
hogy kell kukoricakását csinálni? :-)
2010. jan. 21. 18:16
 9/13 anonim ***** válasza:
A nagyobbik 4 éves, már szeptember óta eszik tejes kaját az oviban, addig tejmentes étkezésen volt. Száraz a bőre foltokban, de nem vészes, kenem és kész. Úgyhogy szerintme igen, kinövik. Azért érdemes tartani a tejmentes diétát náluk, mert különben lehet az ekcémából szép asztma, vagy hasonló. Unokaöcsémnek ekcémája volt kicsi korában, asztmája most. Nem foglalkoznak azzal, hogy tejmentesen kéne ennie...
2010. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ezzel az ekcemas kiütessel az arcan en is mentem orvoshoz,nekem is a tejfogyasztast okolta.elmulott 3 napig nem ittam,aztan azota is megiszok napi fel litert,nincs kiütese...sehol.tehat nem az volt.te probaltad hogy iszol?
2010. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!