Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csajok, nyugtassatok meg,...

Csajok, nyugtassatok meg, ugye nem fog elmenni a tejem?

Figyelt kérdés
Ma 10-től 14 óráig csak sírtam. Fogfájás, extrém méretekben... Most jöttem a fogorvostól, 3 fogam húzták ki hátul, szóval tele a szám vérrel meg miegymás. A kérdésem az, hogy a stressztől, amit a sírás, a szenvedés és a váróteremben való ronyózás okozott, elapaszthatja a tejem? És a vér, amit véletlenül lenyelek, átmegy a tejbe? Köszi lányok előre is.
2010. jan. 5. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ennél sokkal többtől se megy el a tejed, ha továbbra is szoptatod a babádat! A vér a gyomrodba kerül, onnan nem megy a tejbe. A szervezet nem szemétledobóként kezeli a tejet, csak néhány gyógyszer hatóanyaga választódik ki benne, meg azok az anyagok, amiket a te szervezeted feldolgozott és a tejbe való (fehérjék, vitaminok, cukrok, zsírok, ellenanyagok).
2010. jan. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:
55%

Ha ezen tovább és tovább stresszeled magad, akkor nem túlzottan teszel jót a tejnek, de elapasztani nem fogod. :) És a vér sem megy át a tejbe. (Egyébként ez olyan esetben sem káros az egészségre, ha a kisebesedett mellbimbóból esetleg pár cseppet lenyel a baba, míg szopik. De nyilván érdemes ellene tenni.)

Csak megjegyzésként, hogy de viszont szinte minden gyógyszer hatóanyaga és minden a te szervezetedbe bekerült vagy azzal érintkezett káros anyag átmegy az anyatejbe is, nemcsak a szükséges tápanyagok. (Egy célirányos vizsgálat pl. több, mint 200-at mutatott ki belőlük az anyatejben, amit aztán a tápszergyárak rögtön fel is használtak a saját műanyagjaik népszerűsítésére..) De ettől függetlenül még mindig jó az anyatej (szoptatás), sőt, a legjobb!

2010. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit lenyelsz vér nem megy át a tejbe. Viszont a stressz nem tesz jót, de ez nem volt mindennapos így ne aggódj. Én sokat stresszeltem szülés után, sokat aggódtam, sírtam, meg is lett az eredménye. Csökkent a tejtermelésem. Így tápszerrel kell kiegészítenem a tejcsim. :( Szóval, hogy megoldódott a problémád már gondolom nincs okod stresszelni. Nem fog elmenni a tejed sem.

1 hós kislány anyukája

2010. jan. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok stresszen mentem át amióta szoptatok,nálam nem ment a tej rovására.

De ha már túl vagy rajta akkor minden oké!

2010. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A tej sokkal nehezebben megy el, nem egyik napról a másikra. Próbálj meg most már lazítani, pihenni, aludni (ha tudsz). A vér miatt ne aggódj!

Jobbulást, remélhetőleg most már nem fog fájni a többi!

2010. jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom ha Te szeretnél szoptatni,akkor jöhet bármilyen stressz,fogsz tudni szoptatni. Én már 16 hónapja szoptatok,cicim alig van stessz annál nagyobb :) tejcsi meg bőven. esetleg a babád is picit nyugtalanabb lehet,amiért Te is ideges vagy.
2010. jan. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, hogy mindegyikőtök megnyugtatott... Pontozok felfelé mindenkit! Köszi! :)
2010. jan. 6. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!