Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akik szoptattok,...

Anyukák, akik szoptattok, vagy sokáig szoptattatok! Mindannyian megisztok vagy ittatok napi 4-5 l folyadékot?

Figyelt kérdés
Bocsi a kérdésért, de 18+4 napos kismama vagyok, és nagyon keveset iszok naponta. Úgy kell számon tartanom, hogy az 1-1,5 l folyadék meglegyen naponta. Persze ha muszáj, meg fogok inni ennyit a babámért, csak most nekem valahogy kivitelezhetetlennek tunik.
2010. jan. 5. 10:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Itt sok jó tanácsot olvashatsz a szoptatással kapcsolatban:lll.hu
2010. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is három gyerekem van. Az első fiamnak öt hétig volt elég a tej. A lányom egy percig sem szopott. Egyszerűen nem fogadta el a cicit. Mind a ketten két hónapig kaptak anyatejet, úgy hogy sokat ittam (2,5 - 3 l) szoptatós tea stb. A harmadik babánál max. 2,5l iszok. Az elején néha görögszénamag teát ittam, de csak a magam megnyugtatására. Most hét hós múlt a kisfiam és mindíg szopik. Most kezdtük az etetést eddig semmit nem fogadott el. Boldog baba várást. Mekkorák a gyerekek?

2010. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem. Még nyáron sem. Júliusban szültem. Mindig is keveset ittam, szoptatás alatt sem tudtam napi 1,5 liternél többet inni. Mégis volt tejem rendesen. 6 hónapos a babám és még mindig csak szoptatom :-)) Persze azért próbálkozz, mindenki azt mondja, hogy muszáj, de nekem nem ez a tapasztalatom.
2010. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy nekem attól van-e, de rengeteget iszok. Napi 3 liter ásványvíz, 1 liter gyümölcslé, 1-1,5 liter szopis tea, heti 2 liter tej (nem minden nap tudom meginni, mert nem mindig esik jól). Annyi tejem van, hogy hetente 2 litert leadok az anyatejgyűjtőbe és a fagyóm tele van az én fiamnak. Lehet, hogy csak szerencsés alkat vagyok.

3 hós fiúcska anyukája

2010. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

A nagylanyom 9,5 eves, a kicsi pedig 21 honapos.

Koszonom mindenkinek a valaszt, azert tettem fel itt a kerdest, mert tapasztalatokra vagyok kivancsi. Persze elolvasok mindenhol mindent, a vedonot is agyon szekeltam, hogy mit, hogyan csinaljak, hogy mukodjon, megsem ment. Nagyon remelem, hogy harmadjara sikerulni fog, szeretnek mindent megtettni erte.

2010. jan. 5. 16:25
 16/16 anonim ***** válasza:
Én keveset ittam előtte, de utána se vittem túlzásba. Napi 1,5 liternél nem volt meg több. Annyi tejem volt nem tudtam vele mihez kezdeni.
2010. jan. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!