Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akik szoptattok,...

Anyukák, akik szoptattok, vagy sokáig szoptattatok! Mindannyian megisztok vagy ittatok napi 4-5 l folyadékot?

Figyelt kérdés
Bocsi a kérdésért, de 18+4 napos kismama vagyok, és nagyon keveset iszok naponta. Úgy kell számon tartanom, hogy az 1-1,5 l folyadék meglegyen naponta. Persze ha muszáj, meg fogok inni ennyit a babámért, csak most nekem valahogy kivitelezhetetlennek tunik.
2010. jan. 5. 10:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én a nagyokat kb. 2 éves korukig szoptattam, a pici most 16 hónapja. 6 hónapig kizárólag csak szoptak. Sosem tartottam számon, hogy mennyit iszom, de biztos, hogy soha nem ittam meg naponta 4-5 litert! Tejed nem attól lesz, hogy iszol, hanem attól, hogy a babád szopik. Persze, azért legyen meg egy normális mennyiség :)) Emellett a folyadékba beleszámít a leves, a főzelék és a gyümölcs is. Egy ötlet: reggelente készíts elő egy nagy kancsó (2l) teát, és azt mindenképpen idd meg a nap folyamán!
2010. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a 4-5 liter az azért egy kicsit sok...nem?Én kb.2-2,5liter folyadékot iszok meg egy nap de van amikor még annyit sem..Ebbe benne van a leves meg minden más.Szoptatok 4,5 hos a babám és a tej mennyiségével nincs gondunk.
2010. jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Eleinte oda kell figyelni, de én pl 14 hónapja szoptatok, napi 3szor még most is /nem tudom mennyit szívhat ki, mert emellett rendesen eszik iszik/, de nem iszok meg napi 2 l-nél többet.
2010. jan. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 xStefix ***** válasza:

Is meg nem is.

Én is kevés-ivó vagyok, sajnos. A kizárólagos szopi idején nekem is ott volt a 4db fél literes (2 szopistea, 1 gyümilé, 1 víz) üvegem az asztalon, plusz a reggeli csésze tej, a déli leves és az étellel bejutó folyadék. Mára sajnos visszaesett a mennyiség, igaz, a 2 éves lányomnak már nem kell annyi tej. De az alábbiak miatt arra készülök, hogy a melegebb idő beköszöntével újra feltornázzam a mennyiséget.

Szopi. Víz nagyon is kell a tejképzéshez, mert az alakul át anyetejjé. Persze nem úgy működik a dolog, hogy ha nagyon kevés vizet iszol, alig lesz tejed (bár érezhető több-kevesebb kihatás) - az anyai szervezet ugyanis továbbra is a babának vonja el a táplálékot. Viszont neked így pláne kevesebb marad és ez hosszú távon számos tünetet okozhat (bőrproblémák, hajhullás, látásromlás stb.)..! Szóval szopi idején nemcsak a baba, hanem az anya saját érdeke is, hogy eleget igyon.

Szopin kívül. Az elegendő folyadékbevitel szoptatástól függetlenül is fontos. És tényleg nem túlzó adat, amit a szakemberek mondanak, testkilónként 70 ml folyadékra lenne szükségünk naponta, de sajnos a többség ennek csak töredékét issza meg.

Nemrég személyesen is beszéltem a témáról egy bionom hatóanyag-elemzővel/fitoterapeutával stb. és szkeptikusan kijelentettem neki, hogy dehát ez a váltás nekem azt jelentené, hogy egész nap pipilni rohangálnék.. Ő azt a választ adta, hogy igen, 1 hónapig(!) valószínűleg így lenne. A kiválasztó szervrendszerem ugyanis ennyi ideig "nem hinné el", hogy mostmár nem kell tovább szomjaznia és tényleg biztosítom számára a szükséges folyadékot. Kb. ennyi időbe telne, amíg átáll a szervezet az új rendre. A beszélgetőcsoportban is volt olyan, aki már kipróbálta a több ivást és ő is igazolta ezt. Sőt, azt is hozzátette, hogy az átszokás után többet nem kellett gyakrabban vécére mennie, ugyanis a szervezete innentől kezdve sokkal hatékonyabban kezelte a folyadékháztartást.

De kicsit elkanyarodtam, bocsánat. Pl. itt utána lehet olvasni: [link]

2010. jan. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

10 hónapja szoptatok, de vannak napok, amikor keveset iszom.

Az elején megittam napi 2 l teát + a többi folyadék.

2010. jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 xStefix ***** válasza:

Ja igen, most néztem meg rendesen, hogy a kérdező még kismama. Neked belinkelek még két oldalt:

[link]

[link] - itt bal oldalon találsz egy cikket a toxémiáról. Más ugyan a téma, de a lényege (a vér mennyiségének szükségszerű növekedése megelőzheti a toxémiát) részben összefügg a terhesség alatti folyadékbevitellel ill. táplálkozással.

2010. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem kell 4-5 litert inni...sőt, a túl sok ivászat is csökkentheti a tejtermelést visszahatva.

2 max.3 litert kell meginni szoptatáskor.

Én kettőt iszok ált. ( egy másfél literes ásványvizet azzal jól látom hogy valóban annyit ittam e vagy van e az üvegben még) reggel egy 2.5 dl-es teát meg vagy délben levest, vagy este tejet 2.5 decit.

2010. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én sosem voltam nagy ivó. A kórházban az első héten megittam a napi 4-5 liter folyadékot. Szinte reggeltől estig ittam, kortyolgattam. A cicim is bedurrant, tejlázam lett, a HGB szintem a béka segge alá esett, ezért transzfúziót is kaptam, addig napokig csak szédelegtem falfehéren, mint egy szellem. Itthon már nem ittam annyit, de a napi 1 liter Laktoherb tea megvolt, meg mellette sok leves, más folyadék is. 16 hónapja szoptatok, már naponta jó, ha 1 litert iszok. :)

Igény szerint szoptattam, eleinte rengeteget, sokat pihentem és sokat ettem (már enni sem eszek annyit). A legeslegfontosabb a szoptatásnál szerintem a pihenés, ezt a védőnő mondta és tapasztaltam is, ha nem pihentem eleget, fáradtabb voltam, a tejem sem volt annyi.


Boldog babavárást!

2010. jan. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat! Van 2 lányom, az elsot 2 hétig, a kicsit 3 hós koráig tudtam csak szopiztatni. Most várom a harmadikat és próbálok minnél tobb infót begyujteni, hogy sokáig tudjam szoptatni a babámat. Az elso kettovel 2 l korul ittam, és mivel itt olvastam, hogy sokan 4-5 l korul isznak, azt hittem, hogy ennek hiánya miatt nem volt tejem.
2010. jan. 5. 12:35
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha valóban hasznos infokat akarsz akkor ne itt keresd!Hanem kifejezetten szoptatással foklalkozó oldalakon.
2010. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!