Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyen mellbimbóval hogyan...

Ilyen mellbimbóval hogyan lehet szoptatni, hogyan vehetném rá, hogy többet kapjon be a mellemből?

Figyelt kérdés
Most született a kislányom és nagyon magam alatt vagyok, mindig is eltökéltem, hogy én márpedig szoptatni fogok. Nem is lenne baj mert tejem lenne, most indult be a termelés (4 nappal szülés után) de az a baj, hogy elég kicsi volt a mellem igaz már nől és nagyon feszes, de a mellbimbóm elég kicsi és a baba csak a hegyét kapja be minden egyes alkalommal. Két szoptatás után teljes seb lett a bimbóm, így elkezdtem bimbóvédőt használni, de rengeteget sírt a baba mert nem volt neki elég a tejem ami még ugye be sem indult és kapott a kórházban szőlőcukros italt (maltodextrin) majd később tápszert. Sajnos gondolom a cumisüvegből könnyebb kinyerni a tejet így a mellemen már pár másodperc után hányja-veti magát, eltolja magától, sír, nem tudom hogyan lehet így próbálkozni már nagyon el vagyok keseredve... Szerintetek van esélyem, hogy később szoptassak és elhagyjuk a tápszert? Most elektromos pumpával fejem a tejemet és egyre több aminek örülök de ha nem tudok szoptatni akkor nem lesz értelme fejnem sem... Nagyon magam alatt vagyok. Meg lehet változtatni egy 4 napos kisbabát és ha igen akkor hogyan kezdjek neki? Próbálkozzak bimbóvédővel?
2013. júl. 20. 22:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ nagyon bizakodok tegnap sokat sírtam... Sajnos külföldön élek így az otthoni segítségnyújtás nem fog menni bár a mi kórházunkban is sok támogatást kaptam. Vannak homeo bogyóim hogy legyen tejem és a sebes mellbimbóra is kaptam krémet mindent, már nem sebes. Minden 3 órában fejem a tejemet, kivéve este mert a gép nagyon hangos és pici lakásban lakunk. Nagyon örülök, hogy egyre több tejem van ma megpróbáltam rátenni a babát úgy, hogy előtte fejtem szóval kiállt kicsit jobban. De sajnos nem kapja be eléggé, egyébként tudom, hogy mennyire mélyen kellene bekapnia.. Most én is azon gondolkodom, hogy elhagyom a cumisüveget és ha kap is tápot akkor kanállal vagy pohárból mert annyira fáj, hogy nem akar szopni a mellemből bár lehet nekem is bimbóvédő (kiemelő?) kellene. A kórházban kaptam olyat de annyira nem tudtam még, hogy mit hogyan kell és hamar feladtam, de lehet minél hamarabb veszek egyet és azzal próbálkozom...


Még az lenne a kérdésem, amit nem tudok, ha így fejek továbbra is, hogy csak napközben de éjjel nem, akkor elapad majd a tejem? :(

2013. júl. 21. 15:05
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem apad el a tejed, hiszen nem minden kisbaba szopizik éjszaka, mégsem apad el a tej. Ha fejed rendszeresen, akkor fenn tudod tartani a tejtermelést, és remélhetőleg a kisbaba, ahogy nő és próbálkoztok, úgy lesz egyre ügyesebb, és sikerülni fog a szopizás. Nagyon picike még a babád, simán rátud állni még a szopizásra. Ha fejtél a cicidből mindig utána próbáld kicsit rátenni, fejj egy kicsit a szájaba, aztá majd alakul.
2013. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
nyugodj meg, az, hogy sokat sírsz, pedig a szülés miatti hormonháború, én is folyton bőgtem minden hülyeségen az első tíz napban...de hidd el, szuper anyuka vagy és minden rendben lesz! A cumisüveg tényleg azért probléma, mert azt másképp kell szívnia, mint a cicit és mivel még nem tanulta meg azt sem még, zavarban lehet a baba. Én is az első hétben adtam tápszer pótlást a babának (a kórházban sajnos ez volt a gyakorlat, nekem meg nem indult be, éhezni csak nem hagyhattam..), de egyre kevesebbet kellett és belejöttünk, most múlt 3 hónapos és még mindig tudok szoptatni, ma már sokkal de sokkal könnyebb, de az elején én is kétségbe voltam esve - a nyugalom a legjobb orvosság erre. Élvezni fogod az összebújást, ahogy majd szépen megtanul cicizni, meglátod milyen ügyes a babád, óráról órára tud tanulni, fejlődni! :)) kitartás, szurkolunk :)
2013. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Sajnos a három órás fejés nagyon nem megy, a kislányom nem akar elleni sehogyan csak ölben kézben, ma délután négykor tudtam nekiállni fejni, és már kevesebb is jött mint tegnap. Próbálkozom még de ha nem megy akkor nem erőltetem tovább ezt a szoptatás-témát, mert tényleg csak kikészülök idegileg... :(
2013. júl. 22. 16:51
 15/16 anonim ***** válasza:
Minden országban van La leche Liga, keresd meg őket, hidd el, segíteni fognak! Van remény!
2013. júl. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Rózs Ibolya pl. Skypon is elérhető, de még mások is vannak, akiknek van Skype címe a magyar tanácsadók közül.

Sokszor elég a telefonos (=skype-os) segítség is, nem muszáj személyesen, de mint írták az lll-nek minden országban vannak csoportjai, nem tudom merre élsz, keress rá.

[link]

www.lll.hu

www.ibclc.hu


Itt keresgélj.


Azért is nagyon jó beszélni tanácsadóval, mert lelkileg is segítséget nyújtanak, megértik a krízist, amiben vagy.

Mindenképp keress valakit, akár emilben!


Legjobbakat Neked!

2013. júl. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!