Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyen mellbimbóval hogyan...

Ilyen mellbimbóval hogyan lehet szoptatni, hogyan vehetném rá, hogy többet kapjon be a mellemből?

Figyelt kérdés
Most született a kislányom és nagyon magam alatt vagyok, mindig is eltökéltem, hogy én márpedig szoptatni fogok. Nem is lenne baj mert tejem lenne, most indult be a termelés (4 nappal szülés után) de az a baj, hogy elég kicsi volt a mellem igaz már nől és nagyon feszes, de a mellbimbóm elég kicsi és a baba csak a hegyét kapja be minden egyes alkalommal. Két szoptatás után teljes seb lett a bimbóm, így elkezdtem bimbóvédőt használni, de rengeteget sírt a baba mert nem volt neki elég a tejem ami még ugye be sem indult és kapott a kórházban szőlőcukros italt (maltodextrin) majd később tápszert. Sajnos gondolom a cumisüvegből könnyebb kinyerni a tejet így a mellemen már pár másodperc után hányja-veti magát, eltolja magától, sír, nem tudom hogyan lehet így próbálkozni már nagyon el vagyok keseredve... Szerintetek van esélyem, hogy később szoptassak és elhagyjuk a tápszert? Most elektromos pumpával fejem a tejemet és egyre több aminek örülök de ha nem tudok szoptatni akkor nem lesz értelme fejnem sem... Nagyon magam alatt vagyok. Meg lehet változtatni egy 4 napos kisbabát és ha igen akkor hogyan kezdjek neki? Próbálkozzak bimbóvédővel?
2013. júl. 20. 22:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mindenképpen meglehet változtatni!!!

És nem baj ha védővel szoptatsz,szerintem csak pár kínlódós szoptatáson kéne túllenetek és utána menne neki!

Amúgy én első fiamat 6 hós, másodikat 5 hós koráig védővel szoptattam,aztán szépen elhagytuk!

kitartást,menni fog:)

2013. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Sürgősen keress fel egy szoptatási tanácsadót. Sok türelemmel még visszafordítható ez.

Nem jó technikával szopizott a babád, a bimbóudvart is be kell kapnia, függetlenül attól, hogy mekkora melle van valakinek. Az enyém is nagyon kicsi, mégis tudok szoptatni.


De visszafelé nem érdemes "keseregni", előre kell nézni, hívj fel valakit holnap a www.iblcl.hu oldalról, és kérj szakszerű segítséget!

2013. júl. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kitartás, a babának is meg kell tanulnia szopizni. Legyél türelmes, és menni fog. Nekem a kórházban második nap már véres volt a mellbimbóm, könnyekre fakadtam, akárhányszor cicire tettem a picit. Nehéz volt és sokat fájt, de megérte, azért elég sokáig tudtam szoptatni.

Az Avent-nek van nagyon jó bimbóvédő krémje, azt nem kell szoptatáskor lemosni, de elég borsos ára van. Én termékmintát használtam, venni nem vettem már, mert addigra már nem volt rá szükség, alkalmazkodtunk, de érdemes kipróbálnod, mert a pár napban, míg azt a keveset használtam, csodákat tett.

A bimbóvédőt, a szoptatási tanácsadót is érdemes megpróbálni. Kitartás, jó babázást!

2013. júl. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Mind a két gyermekem kapott a kórházba cukros vizet, es tápot is, hogy ne sárgúljanak be, es ilyen melegben míg az anyának nincs teje, kell a folyadék a babának, ezt maga a gyerek orvos mondta, minden nap jött vizitelni a gyerek orvos, elmondta kinek a babája hogy van...


Nem jön könnyebben a cumisüvegből a tej, mert azon 1 lyukból jön, míg a mellből 2-3 lyukból.

Ciciből a fiam negyede annyi idő alatt kiszív 50 grammot, mint cumisüvegbő, s a cumisüvegből mire megissza, le izzad!


A bimbó védőt felejtsd el!

A szoptatással jár, hogy kisebbesedik a mellbimbó, faj, vérzik, varras lesz.. 1-2 hét max. Rendbe jön, ki kell bírni!!!


Ha csak a hegyét kapja be a baba a cicinek, akkor nem jól teszed mellre!

Az egész bimbót be kell kapnia, sőt a bimbó udvart is!


Ha kijön a védőnő, kérd meg mutassa meg hogy kell helyesen mellre tenni, s menni fog a szoptatás!!!

Kérd meg jöjjön gyakrabban, mert segítség kell a szoptatásban, ha kell, kimegy naponta segíteni!

2013. júl. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Medela SNS készülék segíthet. Nem olcsó, de tényleg szuper.

Minden esélyed megvan, hogy sikerüljön.

2013. júl. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Rossz volt a szoptatási technika. Akkor kell a baba szájához tenni a melledet, amikor nagyra tátja a száját, szinte ásít. Ilyenkor tudja a legnagyobb részt a szájába venni. Ezt tanulni kell a babának és a mamának is, nem mindenkinek megy rögtön. Ha jól kapja be, akkor nem lesz sebes. A hirtelen igénybevételtől 1-2 hétig fájhat a cici, de nem lesz sebes. Próbálj meg a szájába spriccelni tejet, mielőt bekapná a cicit, ez segíteni szokott.nálunk, ha nagyon sír vagy nyűgös, és nem akarja a cicit.

Próbáld meg a tápszert kiskanállal adni, vagy itatni pohárból.

Nem egyszerű, és türelemjáték, de ha szoptatni akarsz, akkor próbáld meg. Ha van lehetőséged szoptatásintanácsadót keress fel, mert a segítségével könnyebb lesz a visszaszoktatás.

Ne keseredj el, nem vagy egyedül a problemáddal, es vissza lehet szoktatni a cicire a babát. Azért tartsd szem előtt, hogy az a legfontosabb, hogy boldog, kiegyensúlyozott legyen a baba és a mama is, tehát csak ésszerű határok között próbálkozz. Ha úgy érzed már inkább csak kinlódás, akkor úgy csináld, hogy ne legyen az, akkor fejj, vagy pótold tápszerrel, a babának fontosabba a nyugodt légkör, mint a kizárólagos szoptatás.

Sok sikert!

2013. júl. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Az én babám be sem tudta kapni a mellem,mivel nekem annyira kicsi a mellbimbóm!!Az első nap nem is tudtam egész nap szoptatni,akár hányszor próbáltam mellre tenni nem tudta bekapni és közben úgy ordított,mintha ölnék!A csecsemős nővér sem tudott ebben segíteni.Vittem be magammal mellszívót a kórházba,még jó,hogy ott volt nálam,mert így le tudtam fejni az előtejemet(ami nagyon fájt és mindkét mellbimbóm kisebesítette) és pohárból kapta meg.Majd a szobatársaim kezdtek beszélni a bimbóvédőről,és akkor jutott eszembe,hogy az is nálam van.Akkor kipróbáltam és azzal már tudott szopizni.Úgyhogy szerintem nagyon nem hülyeség a bimbóvédő.Azóta is csak is ezzel tudok szoptatni,mert a mellbimbóim azóta sem állnak ki!

Én azt tudom csak mondani,hogy ha végképp nem bírsz a babáddal és reménytelen a szoptatás,akkor is fejd le a tejedet és add neki oda cumisüvegből.Végül is a legfontosabb az az,hogy megkapja az anyatejet,az már lényegtelenebb,hogy milyen formában!!Az anyatejben lévő anyagokat így is bejuttatod a szervezetébe ha cumisüvegből vagy pohárból eteted,és ez a lényeg!És most lehet lepontozni!!

2013. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsó! Miért szeretnéd, hogy lepontozzunk?
2013. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

én vettem bimbóvédőt, szegénykém küzdött vele, de végül csak pár napig használtam - az elején nekem is annyira meg voltak duzzadva, hogy nem tudta rendesen bekapni. Viszont ha van fejőd, akkor azzal fejj rá, hogy kijöjjön a bimbód, utána tedd rá a picit. Valamint a helyes technika is fontos, hogyan is kell, hogy bekapja:

http://www.youtube.com/watch?v=Jq5dWoOGJbM

és az LLL liga honalpján is találsz infókat erre, illetve telefonszámokat, ha beszélni akarsz tanácsadóval! Sok sikert, menni fog, hidd el!! :) 15 hetes baba anyukája

2013. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem akarom,hogy lepontozzatok,csak gondoltam,hogy itt sok ember lesz aki ellenezni fogja azt,amit írtam,vagyis azt,hogy ha minden kötél szakad,akkor adja neki oda cumisüvegből a lefejt tejet..itt nagyon sok anyuka ellenzi a cumit és a cumisüveget.

Hát ezért gondoltam,hogy le fogtok pontozni,de úgy néz ki,hogy még nem tettétek :)

2013. júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!