Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, még próbáljam...

Mit tegyek, még próbáljam szoptatni?

Figyelt kérdés
Kisbabám 1 hetes. Mikor hazahoztuk a kórházból még minden rendben volt, ügyesen szopott. Viszont iszonyatosan fájtak a mellbimbóim, ezért elkezdtem bimbóvédőt használni. Ezt követően is még szopott a babu, de azt vettem észre, hogy elbóbiskol a ciciken. Aztán ez egyre fokozódott, egyre kevesebbet evett, tegnap már csak "cumizta" a ciciket, nem jött ki semmi. Hiába ébresztgetem, elalszik, aztán amint leveszem a cicikről és elteszem aludni egyből sír, hogy éhes. Pedig van tejem, ha nem is rengeteg, de ma már fejem, és min. 60-at ki tudok fejni. Szóval ma már csak így adtam neki, mert tegnap kb.20-24h ig próbálgattam, hátha mégis szopizik valamit, de már nem sikerült, csak cumizta, aztán a szokásos sírás. A bimbóvédővel is iszonyatosan fáj a szoptatás, anélkül viszont kiabáltam és sírtam, úgyhogy sajnos azt nem tudom elhagyni. Az előző gyerkőccel is nagyon fájt, de ennyire nem. Elvileg a szopási technika is jó(azaz jól a szájába veszi a cicit), a kórházban nézte a tanácsadó. Meg ugye az előző gyerkőc is így szopizott, úgyhogy én is úgy látom, hogy nem azzal van baj, csak akkor nem tudom mivel.....????? Szóval most nem tudom, hogy akkor a bimbóvédő, vagy a kicsi természete, vagy mi lehet a gond? Hogyhogy az elején minden flottul ment,(még a bimbóvédővel is) néhány nap elteltével meg már nem sikerül? Vissza tudom majd szoktatni mellre?
2013. júl. 10. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd el a bimbó védőt, lesz annyira éhes hogy kiszívja, s lehet a bimbó bimbóvédő miatt nincs meg a vákum, meg a baba is lusta, mert sárga, s aluszékonyabb .

Kelteni kell 3 óránként, ébresztgetni szopi közben.

A mellbimbó meg addig fáj, míg be nem edződik!

Egy hét szenvedés, fájdalom, de utánna elmúlik!!!

Rajtad múlik akarsz-e szoptatni !?

2013. júl. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is ez volt, a bimbóvédővel nem szopott a kisfiam. Csak cumizott rajta, és nem szívott ki semmit. Elvolt éhesen is, nem sírt. Én levettem a bimbóvédőt, bár iszonyatosan szenvedtem, sebes volt mindkét mellem. És igen, nekem is folyt a könnyem mikor szoptatni kezdtem. Hiába kentem bármivel lassan gyógyultak be, kb. szerintem 1 hónap múlva...
2013. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 3 hétig rettegtem minden szoptatás előtt, könnybe lábadt a szemem, de akkor sem adtam fel, utána szép lassan elmúlt a fájdalom. Most 7 hónapos a lányom, a mai napig nem fáj a szoptatás (igaz, még nincs foga...).


Szerintem próbáld bimbóvédő nélkül, mert ha csak te fejed, hamar elapadhat a tejed.

2013. júl. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Hasonló cipőben jártam én is. Nagyon durván fájt a szoptatás. Tudom furcsán hangzik, de nekem egy bimbóvédőkrém segített, a Medela purelan 100. Már fel akartam adni a szoptatást, de úgy gondoltam még ezt kipróbálom, és sikerült. Vígan szoptatom a babámat. 100% tiszta lanolint tartalmaz, csodát művel a mellbimbó bőrfelületével. Teljesen felpuhítja, amitől nagyon rugalmas lesz, és ellenáll minden súrlódásnak. Szerintem próbáld ki, és dobd el a bimbóvédőt. Remélem segítettem.

2013. júl. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. Elhagytuk a bimbóvédőt. Ez sem segített :(((
2013. júl. 11. 17:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!