Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kell kiváltani egy etetést?

Hogy kell kiváltani egy etetést?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond teljesen összezavarodtam. Melyik étkezéssel és mivel kezdjem, mekkora egy adag ami már kiváltja? Segitsetek részletes leirással! 5 hósak és tápszeresek vagyunk. A bébidesszertre ami gyümölcs azt mondta a doki hogy nemváltható vele ki evés, de miért?
2008. jún. 24. 09:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Főzögetni nem akarok csak üveges kaját adni neki. Tejpéppel is lehet étkezést kiváltani?
2008. jún. 24. 09:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tejpéppel is váltatsz ki kaját .Azt inkább vacsorára adnám ,mert táplálo és talán elnyomja a pocit éjjel nem ébred annyiszor.Gyümölcsöt adhatsz neki turmixolva (vagy üvegeset) tízóraira,vagy uzsonnára.Ez nem fő étkezés csak valami köztes.Hányszor eszik egy nap? Az hogy mennyi az adag azt a baba dönti el (nekem fél üveg volt ennyi időssen)Ha szeretne még enni akkor nálatok több,de lehet hogy kevesebbel is beéri.Aztán majd jöhetnek a főzelékek,azt én ebédre adtam elöször.Reggel ,este kapott tápszert,tízórai ,uzsonna gyümölcs,ebéd főzelék.

Remélem érthetően írtam és ad némi támpontot.Jó babázást!

2008. jún. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első kérdére a válasz azt az étkezést kezded el kiváltani amelyiket te akarod. Az én kisfiam 4,5 hónapos tápszeres és napi kétszer eszik főzeléket. Délben és vacsorára.

Miért nem akarsz főzögetni? Sokkal könnyebb kitalálni mi az amit nem szeret és ráadásul nyers dolgokat nem tudsz bébiételben adni. S ha kiszámolod akkor jóval drágább is. (Mi a másik gyerekkel csináltuk, és amikor már a napi 3x étkezést olsottuk meg bébikajával úgy,hogy egy adanak 2 üveggel evett bizony elég húzós volt. Pont annyiba került ha nem többe, mint amit apa fizet a munkahelyén a kajára.)

Szóval szerintem nem bonyulult főzni neki. Én most almával kezdtem a dolgot. Először lereszeltem egy fél almát. Hagytam állni, és a lveével kináltam meg. Aztán főztem krumplit hozzá azzal kevertem. Majd az alámt is megfőztem a krumplival. Mindig folyósabbra kell csinálni, mint magadnak. Majd nem folyadék, nem szertik ilyenkor még a nagyon sűrűt. Szóval kezdetnek alma, krumpli,répa, meggy, cékla, sütőtök ( azt bébikajából adtam),rizsliszt, kurókoricaliszt. Ez utobbiakkal lehet sűríteni. A krumplitól is sűrűsödik. Hogy laktatóbb legyen a tápszeréből is keverhetsz bele, elkészíted a tápszert és mint a tejet úgy használod. Tejpépet már 4 hós kortól lehet adni. De hogy melyiket én megkérdezném a dokit. Ugyanis szinte mindegyikben van valami ami tej. Én dietetikus létem ezek közt nehezen igazodom ki.Ezért nem is adok neki egyelőre.

Glutént csak 1 év felett és tejet is csak akkor lehet adni. Jó támpontot talász a [link] oldalon.

Nekem ezek a tapasztalataim.

2008. jún. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az adag kérdésre még: kezdetben mikor ismerkedik akkor 1-2 kiskanál aztán ahogy izlik úgy adod. Ezt,hogy neki mekkora egy jollakás azt ő dönti el.
2008. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!