Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet kiváltani még egy...

Mikor lehet kiváltani még egy etetést és melyik legyen az? lsd. : lent

Figyelt kérdés
kislányom 7 hónapos, az ebédet és az uzsonnát már kiváltottam zöldségre és gyümölcsre, de úgy látom, hogy szívesebben eszi a szilárdat, mint a tápszert. A másik meg, hogy eddig napi 5x evett, most uzsonnára (18h körül) megkapja a gyümölcsöt v tejpépet, és vacsorára már alig eszik, van hogy csak 100ml-t (eddig 200ml-t evett vacsira). Gondolom elég neki, mert végigalussza este a 10-12 óráját, csak furcsa, de biztos táplálóbb neki a gyümölcs meg tejpép, bár a fene tudja, nem értek ezekhez. :-)
2011. szept. 14. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi 8 honaposan valtottuk ki a tizorait. Eleinte gyumolcs es hozza zabpehely, vagy valamilyen mas pehely (vizben megfoztem elotte, majd hozzatettem a gyumit). Kozben elkezdtem kostoltatni a joghurtot es a turot. Most 8,5 honapos, tizoraira joghurtba teszek gyumit es/vagy pelyhet, neha turot kap gyumolccsel.
2011. szept. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
akkor még azt mondod h 1 hónapig maradjon így?
2011. szept. 14. 10:14
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

uzsonna 6kor? az inkább vacsora ;)

elsőnek kéne a 10órait kiváltani mivel akkor kóstoltatsz ugye, délután nem szabad. ha eddig nem így csináltad akkor már holnaptól kezdheted, kóstoltass majd kapja a gyümölcsöt.

uzsonna meg 3-4 körül van, az lehet mondjuk babajoghurt és akkor vacsorára kaphatja a tejpépet majd lefekvéskor kaphatja a tápit

2011. szept. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

így eszik:

reggeli - 7-8h (tápsz)

tízóriai - 10-11h (tápsz)

ebéd - 13-14h (főzi)

uzsonna - 16-17h (gyümi v tejpép)

vacsora - 19-20h (tápsz)

2011. szept. 14. 15:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Nekem a gyerekorvos es a vedono azt mondta, hogy 8 honapos koraig naponta fel liter tapszerre meg szuksege van. Nekunk ez ugy jott ki, hogy reggel ebredes utan kapott, meg tozoraira, illetve lefekves elott vacsorara. Az ebed fozelek, az uzsonna gyumolcs volt, most is az. En betartottam, semmirol nem maradt le ebben az 1 honapban. Meg elotte all az egesz elet, hogy minent megkostoljon. Persze apa mar alig varja, hogy egyutt egyek a rakot meg a beefsteaket, de meg raer :) mi nem siettetjuk.
2011. szept. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
de mikor kóstoltatsz?
2011. szept. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát már nem nagyon kell kóstoltatni, eszik ő mindent amit lehet egy 7 hósnak :-)
2011. szept. 14. 16:00
 8/9 anonim ***** válasza:

nagyon fontos a kóstoltatás, 1 éves kor után is még bőven kell kóstoltatni!

és ha allergiás valamire? enyém az, elég ijesztő volt 2 kiskanál után is, bele se merek gondolni mi lett volna ha egy adagot kapott volna. vannak dolgok amikben nem szabad lazának lenni. 10 óraikor kóstoltass, ha allergiás ne éjjel jöjjön ki!

2011. szept. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elso vagyok. Amikor meg nem valtottuk ki a tizorait, akkor is akkor kostoltattam. Kapott 2 kanal vmit, majd megitta a tapszert. Nekem ezzel nem volt gondom.

I

2011. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!