Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császármetszés után tudok...

Császármetszés után tudok majd szoptatni?

Figyelt kérdés
Farfekvéses a babám, ezért csészározni fognak. Megindul akkor is a tejtermelés? Azt ígérik, hogy a lehető leghamarabb megkapom a kicsit "szülés" után, de van ennek valami jelentősége?
2008. jún. 23. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia! Barátnőm császárral szült (szintén faros baba), és 13 hónapig szopott a kislánya :o)

Ő szülés után mikor átkerült az örzőbe, ahol 6 órát vannak a csaszisok, már megkapta a babát. Tényleg jó, ha mihamarabb megkapod, de a szoptatás sikere nem csak ezen múlik.

Sikeres szoptatást! :o)

2008. jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia. Ne aggódj!! Én is több anyukát ismerek, akik császárral szültek és sikeresen szoptattak.

Az, hogy minél hamarabb szoptasd sokat segít a tejtermelés megindulásában-már szülés után a pihenőben, 2 órán belül kérd a babát és jöhet a szopcsi. Úgy érzem, hogy nagyon szeretnél szoptatni. Figyelem!! Ne akarj " nagyon". Beszéld meg magaddal, hogy bármeddig sikeres a szoptatás, az úgy szép és jó. Ha nagyon akarunk valamit az feszültté tesz, hogy tudjuk-e teljesíteni. Így biztosan nem megy. NYUGI!!!! Ne ijedj meg akkor sem, ha egyből szülés után nem elég a tel. Előfordul, hogy 2 hetes korban indul be igazán.Mit tehetsz? Ápold binbó bőrét, hogy ne legyen száraz. Szedd a vitaminokat szoptatás idején is. Anyatejserkentő teát ihatsz, homeopátiás szereket fogyaszthatsz. Egyél rendesen. Igyál sokat. LÉGY MINÉL NYUGODTABB. Tanulj meg relaxálni. És a FEJÉS:ezzel gyorsíthatod és segítheted babádat a megfelelő tejcsimennyiség elérésében. CSAK SZOPTASS!!!! IGÉNY SZERINT SZOPTASS!!!! Erzsók próbált segíteni.

2008. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Reménykedem, és próbálok nem görcsölni... de úgy szeretnék szoptatni, mert tudom, hogy Neki az a legjobb! Sziasztok!
2008. jún. 23. 22:39
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia! Ne aggódj! Én a nagy fiamat császárral szültem,mert szontén faros volt. 1 éves koráig szopizott. Annyi,hogy a császárosoknál előfordul,hogy 1-2 nappal később indul meg a tejcsi igazán. Nálam is igy volt. Ugyhogy ne görcsölj,fogsz tudni szoptatni.


üdv 36 hetes kismama

2008. jún. 24. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én császárral szültem reggel 11 kor és csak 6 óra múlva hozták a picit hogy szopizzon.Utána elvitték és másnap reggel kaptam meg.

Ennek ellenére szopizta az előtejet és a 3. naponra lett tejem .

Most 3 hónapos és még mindig szopizik.

Sok anyukának akik természetesen szültek később indult be a tejtermelődése.

Ne izgulj!

Szerintem nem ettől függ csak legyen természetes számodra,hogy amikor megkapod a picit szoptatni fogod.

2008. jún. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem sajnos, Kislányom lassan 5 hónapos, még egy csepp vizet sem kapott:) Ne aggódj!
2008. jún. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem, bár vajúdtam előtte 8 órát. 3-kor született és este 9-kor kaptam meg. Volt előtejem és a 3. napon már tejem is volt. Most 5,5 hónapos és még mindig szoptatom. Nálunk az volt a tapasztalat, hogy aki vajúdott császár előtt valamennyit annak volt teje, akinek viszont programozott volt, annál nem indult be. Szerintem meg lehet beszélni a dokival, hogy indítsa be és csak pár óra múlva császározzon, legalábbis én kérném ezt.
2008. jún. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! Mindenkinek jó egészséget!
2008. jún. 24. 11:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Programozott császárosoknak is beindul a teje. 1. válaszoló.
2008. jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha ennyire erős az elhatározásod, biztos vagyok benne, hogy sikerülni is fog, mert nem fogod az első nehézségnél feladni, és nem tápszerrel próbálod majd orvosolni a szoptatási problémákat. :)

Jó babázást!:)

2008. júl. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!