Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindkét mellből kell szoptatni...

Mindkét mellből kell szoptatni a 3-4 hetes babát vagy elég az egyikből?

Figyelt kérdés
Ha csak egy mellbő szív, elég neki a kb 35-40ml?
2008. jún. 23. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Annyit eszik, amennyi jól esik neki. Ha egy cicin jóllakik, akkor nem kell a másikat a szájába nyomkodni! :) Az enyém is váltogatja őket. Csak arra figyelj, hogy mindig a soron következőből (amiből nem elözöleg evett) etesd, hogy be ne gyulladjon. Ha éhes és nincs több a melledben úgyis követelni fogja a másikat.

2008. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az attól függ,hogy mennyi tej van egy mellben.

Én úgy csináltsm hogy egyszer az egyikből majd kb 2 óra múlva mikor éhes lett a másikból etettem.

Hogyha nem szívta ki az összeset akkor amelyikből evett lefejtem.

Hogyha úgy látod hogy már nem akar szopni akkor jól lakott, de ha éhesnek látod (ilyenkor hiába teszed mellre megpróbálja szívni de nem kell neki)akkor érdemes átrakni a másik mellre és ha szívja akkor kevés volt neki a tej.Ilyenkor kell két mellből etetni.

A 35-40 ml már lassan kevés lesz neki,hogyha kétóránként eszik,bár attól is függ,hogy hány kiló.

Hogyha nem elég a tej akkor érdemes egy kicsit erőltetni a babát,hogy akkor is szívja ha nincs már benne mert ez fokozza legjobban a tejtermelődést.

2008. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!