Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes a babám, minden...

5 hetes a babám, minden órában szopizik, de akkor nagyon sokat kb egy órát. Hogyan szoktassam ra a babamat, hogy legalabb 2 óránként egyen és ne aludjon el szopizás közben?

Figyelt kérdés
ha pedig szopizás közben elalszik 10 percenkent felebred mert éhes, már az agyamra megy egesz nap mást se csinalok csak szoptatok ez normális?
2009. okt. 14. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Honnan veszed hogy éhes? Más baja is lehet! Pl. fáj a hasa, mert már annyit evett. Vagy fáj a háta, mert nyomja valami. Vagy viszket a talpa.Szoptasd egy kicsit ritkábban. Mondjuk 3 óránként!Inkább vetkőztesd le, és masszírozd meg ha úgy látod, hogy nyűglődik. Ha elalszik, ébreszd fel, és lakjon rendesen jól!
2009. okt. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
E szerint le se veszed a melledről? Pihennie kell két szopás között 2-3 órát! Tedd a kiságyba!
2009. okt. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Nekem 3 hós babám van.Pont így próbálkozott mint a Tied,de nem engedtem neki,mert nemlehet óránkét szopizni 2 óráig.Én legalábbis nembírtam,csak feszült voltam tőlle.Betettem a kiságyba,vártam 3 órát,kivettem,megetettem.Nem mondom,hogy nem sírt,mert az nem lenne igaz,de elkapatni így nem lehet...Lehet hasfályós...Sok oka lehet,de ha óránkét szopik 1 órát,nemhiszem,hogy éhes lenne..rafinált:):)

3 gyerekes anyuka

2009. okt. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Probald meg lefejni a tejed es uvegbol v kanallal odaadni,igy biztos hogy eleget eszik,tehat azert mar nem sirhat.Nekem ez bejott.

Ha nem mukodik,meg mindig lehet tovabb kutatni,hatha pl hasfajas,amire nalunk a komenymagos tea jott be.

5 hetesen kezdenek el latni,10 perc nezelodestol siman ki tudnak faradni,tehat kothetsz egy madzagra az agya fole kikotve kulonbozo szines figurakat olyan magassagba hogy kapalozas kozben beleuthessen ezzel mozgatva.

Ezeket mindig vegig probalgathatod mielott 3 oraig uvolteni hagynad,persze lehet neki ez kell.Mivel minden baba mas igy nincsenek tuti modszerek,kiserletezni kell.

Kitartas nem sokara mar mosolyogni fog es az mindent elfelejtet :-)

2009. okt. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
a cumit felejtettem le.meg az is segithet
2009. okt. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Kedves Anyukák borzalmas milyen tanácsokat adtok.Ha követi az utasításaitokat nem sokáig fog szoptatni.Teljesen normális hogy ilyen pici baba óránként szopizik.Az újszülöttnek kb.5ml a gyomra 5 hetesen már valamivel nagyobb.Egyébként lehet hogy nem éhes csak kézben akar lenni.Pár hét múlva 5-10 perc alatt
2009. okt. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Teli mellből való szoptatás kezdetén híg, szürkés színű tej ürül, aminek nagyon magas a laktóz tartalma. A laktóz gyorsítja a bélműködést, ezért érzékeny babáknál hasfájást okozhat. Az is jelenthet gondot, ha az anyának nagyon sok teje van, sok termelődik ebből a híg tejből is, aminek a tápértéke kisebb, mint az utána ürülő sűrűbb, sárgás-fehér színű tejé. Ha a csecsemő sokat fogyaszt ebből , nem biztos hogy hascsikarása lesz, esetleg azt vesszük észre, hogy óránként megéhezik. Laikusok ilyenkor mondják, hogy nem jó a tej. A megoldás pofon egyszerű, szoptatás előtt ki kell fejni a híg részt és utána tegyük mellre a babát."


[link]

2009. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előttem szólónak.



5-10 perc alatt végez a szopival.Helyesen így.

2009. okt. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is szopizott ilyen idősen óráigik is,meg óránként is! Nekem azt mondta a doki,h 10 perc alatt kiszivja ami neki szükséges.

Én alig tudtam erről leszokatni,h órákig ciciljen.5hetesen még ő picike! A kisfiam most 12hetes és kb 2hete szokattam le erről!

Egyszerüen 10-15 perc után elvettem tőle,és megszokta!

Sztem tedd mellre amikor csak kéri,és lassanként szokasd le az arról,h órákig cicin van!

Tudom most a napod nagy része ezzel megy el,dehát most ugyis ő a legfontosabb!

2009. okt. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem szabad elvenni tőle 10-15 perc múlva,mert akkor csak a híg előtejhez jut hozzá.Nem tudnak elég erősen szívni még az újszülöttek ezért min.30 perc kell nekik.Persze kivétel ez alól is van.
2009. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!