Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam át pohárra,...

Hogyan szoktassam át pohárra, vagy legalább csőrős pohárra? Lent!

Figyelt kérdés
16 hónapos a lányom,nagyon szépen önállóan iszik de cumisüvegből.Próbálkozom pohárral,csőrőssel de amint meglátja hogy nem a megszokott kis cumisüvege elfordítja a fejét és az istennek nem akar inni.Ha mégis sikerül a szájába tennem csak öklendezik és kiköpi!Nem tudom hogy csináljam?
2011. aug. 22. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt. Nem ivott 3 napig semmit, mert nem a kedvenc csőrös poharából kapta, hanem egy másik ugyanolyanból, csak a színe volt más. Ugyanis az előzőt eltörte. 2,5 éves koráig csak nyakonöntötte magát a pohárral, fel is adtam. Utána meg szépen ivott, egy csöpp sem ment mellé.

Szerintem ha ő választ valami szép poharat, úgy mehet a dolog. Sajnos neki kell akarnia.

2011. aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi
2011. aug. 25. 06:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet erőltetni, max naponta próbálkozol, hogy odaadod neki, hátha...

Én sem voltam hajlandó, csak cumisüvegből inni, anyu bármit próbált, ha elvette a cumisüveget, hiába bolt 1000 fok meleg, akkor én szomjaztam, amig vissza nem kaptam.

Anyu azt mondja, egyik pillanatról a másikra, egy ilyen próbálkozásnál elkezdtem inni pohárból. Első ovis napom előtt 3 nappal...

2011. aug. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

én egy szép napon elmostam, és eltettem, mondtam, hogy nincs többé. Bár nálunk nem volt ebből gond.

A helyedben én nem erőltetném, hidd el, 5 évesen nem fog cumisüvegből inni.

Ha zavar, akkor vegyetek egyet közösen. az hátha bejön.

2011. aug. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én ugy csináltam, hogy a cumisüveget és a csörös poharat is megtöltöttem, de a cumisba a megszokott teát tettem a csörösbe meg alamalevet higitva vagy 100 %os narancslevet vizzel higitva és letettem a nappaliba az azstalra hogy mindkettöt elérje,. nem kinálgattam, de mikor a teás kifogyott, oda se figyeltem, játszottunk, és mikor akart odament és ivott vissza tette az asztalra (alacsony), elfogyott a teás, megkostolta a csöröst, én meg oda se figyeltem, igy többször kostolgatta, ize is más volt, tetszett neki, most már cumisüveg csak alváshoz kell hogy ne boruljon a nyakába fekve, csörös van az asztalon és iszik mikor megkinánja, söt igaz csak 13 hoanpos de mondja hogy eeeeeeeeel, hogy elfogyott.. :)
2011. aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, mert nem tudott rendesen nyelni a poharas kortyok miatt. A cumisüvegből meg nem jön olyan gyorsan. Most hagyta el, mikor a mamáéknál nyaraltunk és szörpöt kapott minden evéskor kispohárból. Hogy miért most hagyta el, ne kérdezd, fogsim sincs. :) De azóta iszik mindenből, mert ő már nagynak érzi ettől magát. :)
2011. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!