Már a kórházban jó elkezdeni a mellszívó alkalmazását?
4-en voltunk a kórházi szobában, szinte kén éreztem magam kényelmetlenül, mintha nem lennék elég gondoskodó anya, mivel a másik 3 anyuka bőszen fejte a mellét folyamatosan, én pedig "csak" szoptattam.
4 hónapos múlt a lányom, a mai napig van tejem, igény szerint szoptatok.
Igen! Illetve az jó ha van nálad.
Én első babánál nem vittem mert mindenki mondta hogy minek, úgysem lesz felesleg amit lefejjek. Csak arra nem számított senki (én sem), hogy a babámnak nem kell a cici, így ő nem szívta, bent nemvolt mellszívó, és én sem tudtam mivel szívni, pedig az inger miatt fontos lett volna, hogy beinduljon a tej. Nem is lett nagyon tejem, csak 6 nap után minimális mennyiség, hiába fejtem utána már itthon állandóan, meg megtettem mindent amit az "okosak" mondtak meg kipróbáltam mindenféle teát, bogyót.
Úgyhogy most viszek, hogy ha esetleg a második babámnak sem kell a cici akkor legalább a szívóval ingereljem a mellemet és talán így beindul a tej.
szóval szerintem vigyél, max. nem lesz rá szükséged ha rendesen szopik a babád.
38+3 hkm
Én vittem a kórházba mellszívót, de ott még nem használtam. A baba 3 napos korában lövellt be a mellem, akkor azt tanácsolták, hogy masszírozzam, nehogy begyulladjon. Olyankor még sztem nincs annyi teje a legtöbb anyának, hogy fejni tudjon, így sztem érdemesebb azt az időt pihenéssel tölteni inkább.
Itthon persze jól jön ez a szerkentyű, de kézzel fejni is szoktam, mert aközben tudom masszírozni is a mellem, hogy mindenhonnan ürüljön.
Én gépi szívóval még nem találkoztam.
Kedves Kérdező!
A legjobb "mellszívó" a babád lesz. Érdemes őt figyelgetned a kórházban, hogy észrevedd a korai éhségjeleit, így még időben a keserves sírás előtt mellre tudod tenni. Korai éhségjel: csukott szemhéj alatt gyorsan mozog a szeme, cuppog, alsó ajkát beszívja, tátogat, öklét nyalogatja. Ha ezeket észreveszed, érdemes őt megszoptatnod. A baba tudja legjobban beindítani és üríteni a tejed.
Természetesen vannak olyan esetek, amikor a baba nem tud segíteni pl hosszabb ideig el vagytok választva. Ebben az esetben érdemes már a szülést követő 6 órán belül megkezdeni a fejést. Az első pár napban jobb szokott lenni a kézi fejés, mert az előtej sűrűbb és kézzel könnyebben ürül, valamint a gépi fejés ödémássá teheti a mellbimbód. Másik eset amikor fejni kell, ha a babád már jóllakott a melledből, de Te még azt érzed, hogy szoptatás után is nagyon feszül, nem könnyebbült meg. Ekkor érdemes lefejni, de csak komfortérzésig, tehát nem kell "kiüríteni" a melled. Ebben az esetben is jobb szokott lenni a kézi fejés még a kórházban. Mikorra várod a manót? Ügyes legyél a szülésnél :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!