Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek hogy legyen több...

Mit tegyek hogy legyen több tejem?

Figyelt kérdés
Ill. nem tudom, hogy van-e elég tejem, mikor le szeretném fejni, alig jön ki egy pár csepp. Már így sajna a biztonság kedvéért átálltunk a tápszerre is. KÖsz a segítséget!
2008. jún. 6. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nallunk van 1 szokas h a kismamanak a baba latogatoba illik vinni 2 doboz sort,mert allitolag tobb teje lesz...a baratnomnel bevalt.Persze ne sokat igyal eleg par korty is,1 probat meger.

Gratulalok a babahoz!

2008. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos,nem írtad,hogy hány hetes a gyermeked.Az elején nekem sem akart fejődni.

Ha a gyermeked szépen gyarapodik súlyban,akkor hagyd abba a tápszert,mert csak a szopás rovására fog menni.Rengeteg folyadékot kell inni.De tényleg minimum napi 3 liter,melegben 4-5 is!Vannak mindenféle homeopátiás bogyók,azt hiszem More Milk a neve,meg vannak szoptatós teák,amiktől állítólag több lesz a teje az kismamának.Fontos,h igyál sokat.A gyermeken meg látod,ha éhes,mindig rakd mellre ha kéri,mert a gyakoribb szoptatás ingerli a mellet,hogy több tejet termeljen.

2008. jún. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem kell tápszer! Kislányom 4 hónapos, még egy korty vizet sem kapott. Nem tudom mennyit eszik, de, ha kiegyensúlyozott, kakis, pisis pelenkák rendben vannak, nincs baj. Ha megnyomom A CICIM, NEKEM IS MAX EGY CSEPP JÖN KI.
2008. jún. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell a tápszer! Akkor lesz több tejet, ha minél többször mellre teszed a kisbabádat! A két szoptatás között is fejjél tejet, akkor igazán beindul a termelés :-) Én iszom Lactoherb teát is, nekem nagyon bevált (és sok-sok szénsavmentes ásványvíz).

Ha viszont tápszer adsz a babának, akkor fokozatosan lecsökken a tej mennyisége :-(

2008. jún. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fejni-fejni-fejni, ez a titka. Én próbáltam mindent, Laktoherb tea, homeopátiás bogyók, alkohol mentes sör, hát nem sok siker volt. Viszont szopi után mindig kifejtem a mellem. Eleinte csak pár csepp jött, de nem hagytam abba, minden szopi után átmasszíroztam a mellem és fejtem. Szép lassan nőtt a mennyiség, 5 ml, 10 ml, most 4 hét fejés után ott tartok, hogy 20-30 ml "lejön" egy szopi után, nap végén vagy lefagyasztom, vagy visszaadom a babónak este, ha úgy érzem nem volt elég az utolsó szopinál neki a tejcsi. A tápszert 4 nap után elhagytuk, igaz csak este kellett pótolni. 5 hónapos és büszke vagyok rá, hogy nem hagytam annyiban a dolgot, amikor elkezdett csökkenni a tejcsi, mert a legjobb az anyatej és mindent el kell követni, hogy legalább 6 hónapos koráig legyen neki bőven. Remélem neked is sikerül!:-)
2008. jún. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!