Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a könnyebb? Szoptatni,...

Mi a könnyebb? Szoptatni, vagy tápszerezni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 13:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%

2 gyerekemet szoptattam 1-1 évig. De szerintem a tápszerezés sokkal könnyebb egyszerűbb. Nekem pl. így a férjem nem is kelt a gyerekekhez hiszen megszoptatni nem tudta volna őket éjjel, csak én. Így én keltem mindig 12 szer is akár és én merültem ki, oké ő meg dolgozott ez is igaz de máshol azért ezt így beosztják. Ráadásul így a babák megszokták hogy én megyek és már nagyobb korukban sem nyugodtak meg apánál úgy. Azóta persze már nagyobbak (5 és 3 és mindenük az apa most már de eleinte is jó lett volna egy kis könnyebbség) Fejni nem tudtam főleg nem annyit amennyi kellett volna nekik éjjel.

Nem volt olyan hú de sok tejem se, a második babámnál 2 szer durván begyulladt a mellem , az elsőnél hónapokig sziszegve sírva szoptattam úgy fájt, a bimbóm véres lett, majd teljesen érzéketlen évekbe telt mire ismét a régi lett. Na nem egy vidám dolog (legalábbis számomra)

Így azt mondom a tápszerezés egyszerűbb és könnyebb, bárki segíthet megetetni a babát, pontosan látod mennyit evett és elvinni is ugyanúgy el tudod magaddal kis ügyes termoszban a vizet külön a port, ahol megéhezik összerázod és már adod is. Semmivel nem bonyolultabb mint elővenni a cicit szerintem vagyis csak akkor ha váratlan helyzet van amire nem tudsz felkészülni és ott vagy egy ordító csecsemővel akkor valóban jobb ha kézbél van dehát azért kis csecsemővel nem is indulnék el csak úgy valamerre hogy azt se tudom mikor érek haza szóval tápit vinnék mindenképp (mint ahogy pelust meg egy váltás ruhát pl.)

2013. febr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%

" így a babák megszokták hogy én megyek és már nagyobb korukban sem nyugodtak meg apánál úgy"


Elhiszem, hogy Nálatok így volt, de ezt nem lehet a szoptatás számlájára írni.

Nálunk is mindenki anyatejes, mégis a nagyobbak annyira ragaszkodnak apához, hogy számtalanszor csak ő tudja megnyugtatni őket, főként éjjel.

2013. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%

Számomra szoptatni sokkal könnyebb, mert utálok cumisüveget fertőtleníteni. Számomra az nagy nyűg lenne, és az is hogy az éhesen ébredő gyermeknek még el kell készíteni, melegíteni a tápszert. A mellemet csak előveszem, nem kell sterilizálni, nem kell foglalkozni azzal hogy jó-e a hőmérséklete, és szoptatás közben szabad az egyik kezem, így tudok netezni, olvasni, filmet nézni, telefonálni, stb.


De el tudom képzelni hogy valakinek a szoptatás a nagyobb nyűg és a tápszerezés könnyebb.

2013. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk azon is el kellene gondolkodni, hogy melyik a jobb a babának. Végül is az ő szempontját kéne jobban figyelembe venni. (tudom nem ez volt a kérdés, de ezt muszáj volt leírnom)
2013. febr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
72%
11 es vagyok maximálisan egyetértek az utolsóval ezért is nem hagytam a fenébe az egészet én pl. holott nem lehet mondani hogy 100% gyönyör volt. Volt benne jó is nem azt mondom hogy nem és ha még lenne gyerekem akkor IS tuti szoptatnék mert ha megtehetem és van tejem akármennyi is akkor igenis kutya kötelességem magamat az utolsó helyre tenni etéren mert a gyereknek ezt a rövid időszakot már nem hozhatom vissza. De a kérdés mondjuk nem ez volt hogy jó e vagy kell e az anyatejes táplálás.
2013. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
12 es igen de érted mit akartam vele mondani hogy hiába is szerettem volna 2 évig hogy apa IS VÁLLALJON részt ebből a gyakori vagy viszonylag sok ébredésből hiába, mert cicije nem volt/nincs. A megnyugtatást azt csak utána írtam folyományként hogy nálunk ez lett az eredménye de az nem áll összefüggésben a szoptatással azért ezt aláírom de nálunk így alakult, amíg szoptattam, hiába is kelt mert csak annyi történt hogy ő IS ébredt meg én IS ugyanúgy és 1 helyett lett 2 kialvatlan felnőtt.
2013. febr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
egyik gyerekem főleg tápszeres volt, a másik anyatejes.. megvan mindkettőnek a maga nehézsége és könnyedsége. a tápszerből annyi van, amennyit akarsz, nem görcsölsz, hogy elfogy stb, pár perc alatt elkészül, de fel kell kelni éjjel is megcsinálni, elmosni az üveget, stb. szoptatásnál ugyan ilyeneket nem kell, de a vérző sebes, bőrkeményedéses mellbimbódat a szájába kell adni, akkor is ha a póló is bántja, ha hozzáér
2013. febr. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
33%
Alapvetően nem értem a kérdést. Amikor babánk van, nem fontos, nem szabad, hogy fontos legyen, hogy mi az egyszerűbb. A BABÁNAK AZ ANYATEJ, A SZOPÁS A JOBB, ARRA VAN SZÜKSÉGE! A többi nem lényeges. Aki tud szoptatni, és a nők 99%-a tud, és nem szoptat, az bűnt követ el a gyermekével szemben.
2013. febr. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó! Nehéz értelmezni a kérdést? Bűnt követ el? Először kerülj tisztába a bűn fogalmával, aztán irkálj ilyen ostobaságokat.

A Kérdésre válaszolva: Abból a szempontból biztosan egyszerűbb szoptatni, hogy csak előkapja az ember a mellét. De amit már írtak is, abból a szempontból például, hogy a tápszer nem fogy el, biztosan tápláló, látod mennyit eszik a gyerek stb. a tápszer adása egyszerűbb. A fiam is tápszeres lett 3 hetes korában, nekem mondjuk az, hogy el kellett mosni a cumisüveget éjjel vagy be kellett keverni a tápszert nem volt fárasztó.

2013. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
80%

Én nagyon sokat küzdöttem, hogy legyen elég tejcsi, nem mondhatom, hogy jött magától: nagyon sokat szenvedtem: tanácsadó, védőnő, homeopátia, tejserkentő tabletta, de meglett az eredménye. Szerintem alap, hogy egy anya megpróbálja a szoptatást. Más kérdés hogy kap-e megfelelő segítséget ehhez, ha gond van és a fizikai fáradságát és minden más terhet (mert első babánál, van bőven, nekem volt) félre tud tenni és érez még annyit, hogy na, ezt még megpróbálom. Nekünk sikerült, de keserves volt, de azt mondom, megérte. Akkor nem így gondoltam és jó párszor mondtam azt, hogy elég, keverjük be a tápszert. Aztán mindig eltelt egy nap enélkül. Sokszor bőgtem, zokogtam, amikor a barátnőm,aki 1. perctől tápszerezi a fiát és 2 napot 6 órában dolgozik, nagyik vigyáznak a gyerekre, mindenre van ideje elcsacsogta, neki milyen könnyű....mert mindegy ki áll a cumisüveg végén. Én irigyeltem.Ha simán megy a szoptatás, akkor ez egyszerűbb, a már leírtak miatt ha nem, a tápszerezés szerintem sokkal könnyebb.

Szerintem, ma már bánnám, ha éjszaka vizet kellene melegítgetnem és kavagatnom, minthogy összebújunk és szopizik egy jót és alszunk tovább. A fiam ekcémás lett, kérdezték páran, miért nem állunk át a tápszerre....mert az sem 100%, hogy akkor elmúlna és az orvosain is ebben erősítettek meg, hogy így jóval többet adhatok. Nem könnyebb szoptatni, de jobb mindenkinek.

2013. febr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!