Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig lehet csak egy mellből...

Meddig lehet csak egy mellből szoptatni?

Figyelt kérdés
A gondom az hogy van egy 8 hós babám és még szopizik. Kb . 2 fónapja nagyon megütöttem a jobb mellemet és azóta folyamatosan jáj és a gyerkőcöm nem akar szopizni belőle. Megszívja és nem kell neki csak a bal cicimből. Most ott tartok hogy már csak fele akkora a jobb mellem Kérdésem hozzátok lehet komoly baja a mellemnek( nem érzek csomót csak azt hogy fáj, érzékeny) és meddig szoptathatom egy mellből? Szeretnék sokáig szoptatni nem akarom abbahagyni!!!

2013. febr. 7. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát azért csak meg kellene mutatni orvosnak. Egyébként én az első babámat 2 hónapos korától 1 mellből szoptattam, mert a másikból valahogy nehezen jött meg ő is lusti volt, fejni nem tudtam szóval abban elapadt szinte. 1 éves koráig szopott abból az egyből, szerettem volna tovább de nem kérte már.

A harmadik gyerekemnél pedig 2 mellgyulladásom is volt olyan 7 majd olyan 9 hónapos kora körül és sajnos 9 hónaposan le is szokott a ciciről egyszerűen oda se fordította a fejét. Szóval az elsőnél sikerül a harmadiknál meg ez a gyulladás betette a kaput a szoptatásnak sajnos :(

2013. febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A melledet mindenképp mutasd meg orvosnak, akkor is ha csomót nem érzel, két hónapja ha fáj, az nem játék:(.

A szopival kapcsolatban bíztatni tudlak, nagyon szépen át tudja venni a másik mell a "kieső" cici szerepét:). Sokan vannak, akik hosszú ideig vagy végig egy mellből szoptatnak, a méretbéli eltérésen kívül nem szokott problémát okozni a dolog:).

De mégegyszer, a melledet mindenképp nézesd meg!

2013. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Milyen dokihoz menjek nőgyógy sebész???
2013. febr. 7. 15:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász, (vagy háziorvos de ebben nem vagyok biztos, hogy ő is adhat), és kérj mammográfiára beutalót.
2013. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mammográfiát nem csinálnak szoptatósan, csak emlő ultrahangot (úgy egy fél éve voltam, 3. gyerekemet szoptatom én is, és úgy éreztem, lehet hogy van egy csomó...)

Az UH-s doktornő nagyon kedves volt, ő azt mondta, hogy jó hogy jöttem, bár nincs semmi, mert amit érzek, az megnagyobbodott tejmirigy volt, de szerinte nincs feleslegesen elvégzett UH, és ha bármikor úgy érzem, inkább menjek.

Szóval erre házi orvos adott nekem beutalót, de nőgyógyász is adhat.


Viszont amit én elsőnek tennék, vagy ezzel párhuzamosan:

keress fel egy IBCLC-s szoptatási tanácsadót, mondd el mi a helyzet, ő ad majd biztos tanácsot, hidd el, jobban felkészült a témában, mint egy házi orvos!

(Ha gondolod, ajánlok szívesen olyat, akit személyesen ismerek)


Amúgy egy mellből akármeddig lehet szoptatni!

Egyik gyerekem egy éves korától csak az egyiket fogadta már el, és tényleg kétszer akkora lett az, amelyikből szoptattam, de a szoptatás végével szépen visszaállt a méret (sőt, az akkor nagyobb lett a kisebb, mert hogy gyerekek előtt is alapból az egy picivel kisebb), úgyhogy emiatt sem kell aggódni.


Egyébként saccra azt tudom elképzelni, hogy elzáródhatott az ütés hatására egy-két tej-kivezető nyílás, és nem tudta olyan erősen kiszívni a babád, hogy átjárható legyen, viszont a természet csodákra képes, nem termelődik ott végtelenségig a tej, hanem elapad és felszívódik, ha nincs, aki kiszívja, viszont fájni fájhat...


De! Nézesd meg, az a biztos és kérd ki szakember tanácsát! (Semmiképp ne sebészhez menj elsőre vagy ilyesmi, mert azok nagyon "késpártian" közelítik meg az ilyen kérdéseket sajnos)


Majd írd meg, mi lett!

2013. febr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem most 12 hetes a babám, 2 hetes kora óta egy mellből etetem, szinte ugyanez történt annyi kivétellel, hogy gyulladás miatt nem fogadta el a bal mellem. nekem is fele más a mellem igazából ez az egy ami aggaszt, és egy picit érzékenyebb a nagyobb megterhelés miatt. De eddig nem volt semmi baj, gyönyörűen gyarapszik a kicsi. Annyira figyelj hogy ilyenkor nagyon fontos az igény szerinti szoptatás, hogy folyamatosan érje inger.
2013. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer strandon megrúgták a mellemet,háziorvos adott beutalót ultrahangra.Nekem is már 2 hónapja fájt és érzékeny volt,de szerencsére nem találtak semmit!
2013. febr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!