Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés a tejem? Növeljem a...

Kevés a tejem? Növeljem a pótlást?

Figyelt kérdés

Tegnap volt 3 hetes a kislányom. Attól tartok, hogy kevés neki a tejci, pedig a súlya rendesen nő (3400 grammal született, 3350-el hoztam haza, 1 hetesen 3410 gr volt, 2 hetesen 3630 gr. Ezen a héten még nem mértem pucéan, ruhában 3990 körül szokott lenni, attól függően, hogy mennyit evett.).

Viszont állandóan enni kér, ha nem kap cici sír, tömködi az öklét a szájába, vagy ha valaki felveszi, akkor egyből elkezdi keresni a cicit. Estére teljesen leürülnek a melleim, ilyenkor üvölt, rugdos, csapkod, sír, kiköpi-beveszi a cicit, így azt mondta a védőnő, hogy adjak neki pótlást este. Van, hogy 60 ml-t eszik meg ilyenkor, de volt már rá példa, hogy addig üvöltött kajáért, míg 120 ml-ig meg sem állt. Ez pedig szerintem 3 hetesen marha sok... Hajnalra meg reggelre valahogy "visszagyűlik" a tej és akkor látom, hogy elég, de a délután valamiért ilyen.


Valamit szerintem nagyon rosszul csinálok :((( Iszom a tejszaporító teát, az összes praktikát végigpróbáltam a sörtől a rántott levesig, igény szerint szoptatom és mégis kevés a tej :( Napközben van, hogy két-két és fél órát alszik, viszont van, hogy 20 percenként kéri a cicit. Délutánra meg egyre rövidülnek az időszakok, és estére akár 5 percenként is sír, hogy szopizna. Emiatt még sétálni sem tudom nagyon kivinni, mert hiába etetem meg előtte, 5 perc után sír, hogy éhes :(


Első babám, segítsetek, hogy mit csinálok rosszul! :(


2012. júl. 4. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Röviden:

-Nem biztos h 20 percenként éhes! Sőt! Egy babaának megnyugvás, "élvezet" is a cici, nemcsak étkezés:)

- Létezik olyan jelenség, amikor apad a tej. ez benna van a pakliban. Ha szerncséd van, majd írnak a szopipártiak tanácsokat, ezeket bevetheted. Viszont ha láthatólag éhes, akkor kell a pótlás.

- A tej inkább pihenés alatt termelődik, én azt csináltam ezért, hogy amikor aludt a baba, én is lefeküdtem pihenni. Nem viccelek, de szépen felduzzadt a cicim, akár 2 óra alatt is. Szóval neked is javasolnám. Most ne legyen főzés, meg házimunka...legalább 2 alvást aludj át Te is, vagy legalábbis pihengess!

2012. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy csinálod rosszul!!! még szokjátok egymást...


Nem adnék pótlást. Úgy tényleg kevesebb lesz a tejed. Emiatt a meleg miatt a kicsid is nyugtalanabb.... lehet, hogy szomjas, csakis pohárból én adnék neki 1-2 korty babavizet vagy forralt vizet. A lényeg, hogy neked meglegyen a napi bevitt folyadékmennyiséged, mert csak így tud termelődni. Ilyenkor ekkora melegben akár 4-5 liter folyadék is...


De várd meg Stefix válaszát, ő a szoptatásban nagyon otthon van :)

2012. júl. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt olvasd el!De amúgy minden szoptatós kismamánál van egy időszak amikor úgymond kicsit kevesebbnek tűnik a teje!Én is azt hittem anno,hogy kevés,de nem volt az!Csak át kell állnia a szervezetednek a baba igényeire!amúgy meg amiket itt előttem írtak az maximálisan igaz!az én lányom az első hónapban folyton nyüszizett!Azt hittük éhes,kevés a tejem....szóval pánikoltunk a párommal.De nagy kópék a babák,tényleg csak megnyugodni akart.a kiköpi beveszi reakció nálunk is volt,de azért mert sok levegőt nyelt és böfizni kellett.akár többször is egy szopi alatt.Az én lányom nagyon mohó és ez a szokás máig is megvan.5 hónapos.

2012. júl. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan ez volt velünk is!Végül rájöttem,hogy amikor sír nem is éhes hanem a pocakja fáj.Ekkorra már eljutottunk odáig,hogy a nap 24 órájából minimum 20-at cicin volt.Az igény szerinti szoptatás híve vagyok,de muszáj volt erről leszokatnom ezért 30 perc cicit engedélyeztem és utána nem adtam csak egy óra múlva hiába sírt,majd szépen fokozatosan növeltem a szopi nélkül töltött időket.Így a pocakja sem fájt annyira és nem volt szükség pótlásra sem,egyik napról a másikra elhagyta a cumisüveget,azóta sem fogad el belőle semmit.

Tudom nehéz,de próbáld meg időre szoptatni és használj valamit pocakfájás ellen (tornáztatás,espumisan,infacol,angolvíz stb).Ha nem fog fájni a pocakja akkor vissza lehet térni az igény szerintire.

Ha van valami kérdésed még írj privit.

2012. júl. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Az lemaradt,hogy a 120 ml nem sok.Minden babának más az igénye.Az én kisfiam miután megindult a tejem (kb 4. nap) soha nem evett 90 alatt,előfordult kb 1 hetesen,hogy 150-et szopizott! és nem sokkal utána ismét éhes volt evett még 100-at és utána aludt mint a tej :)

2012. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kicsim 3 hetes múlt, ő is megeszik 120-at, de ez változó. Ebben a melegben ő is össze-vissza eszik most, de ha egyszer szomjas...Ha a cumi nem kell neki, kap cicit.

Ne add fel!

Igyál minél többet (óránként 1 pohár víz), pihenj amennyit tudsz és szoptass amikor csak kéri. Amíg a súlya nő addig nincs okod aggodalomra szerintem.

2012. júl. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gyönyörűséges ***** válasza:
100%

Szia, én is átestem ezen a ponton, ahol most Te vagy.

Mivel 3 hetes, lehet növekedési ugrása van,nézz utána.

Én is állandóan azt hittem, hogy kevés a tej...csak ez zakatolt az agyamba.

Most 6 hetes, és nekem is hasonlóan viselkedik, ahogy neked.

Folyamatosan győzködöm magam, hogy nem kell pótlás, megindul a tej... ezeket mondom magamban :)

Tedd sokat mellre, hagy szívogass, hagy ingerelje,és helyrejön minden. Nekem egy mellgyulladás után kicsit apadt a tej, de már minden ok :)

Nekem is az itteni válaszolók segítettek, védőnő egyből hozta a tápszert... azóta is kérdezi, hogy adtam e neki? mondom nem és csak hallgat a telefonba :)

Ja és 150 grammot hízott heti szinten és leszoktam a minden szoptatás utáni méricskélésről, azóta arany életünk van :)

Sok sikert neked is és NE ADD FEL!!!

Csak a babára és magadra koncentrálj, bújjatok az ágyba 1-2 napra és ha ébren van dugd a cicit a szájába :)

2012. júl. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
66%

A pótlást semmiképp ne növeld - különben a tejed lesz egyre kevesebb... :S


Mindaz, amit leírtál, teljesen normális! :) Annyiban csinálod "rosszul", hogy nagyon aggódsz és kicsit kaotikusan reagálsz a dolgokra, de ez is érthető. Nemcsak az elsőnél van ám így az ember... :)


Alaposan figyeld meg a babádat: biztos, hogy amikor tátog, a kezét tömi, akkor szopit kér? Mondjuk teszteld le, tedd ilyenkor mellre és meglátod. (Jé:) Ha szopizik, akkor igen, ha csak ímmel-ámmal és kiköpi, akkor nem. És így már megvan az első lépés, a "szopizni akarok"-jel azonosítása.

Ezután pedig akárhányszor így csinál a babád, tedd nyugodtan mellre. Ha 20 percenként, akkor akár úgy is. Amire azért figyelj: addig tedd őt vissza ugyanarra a melledre, amíg jól ki nem üríti azt. Az üres mell a leghatékonyabb szaporító. Illetve, ha egyet teljesen kieszik, de még kérne, nyugodtan tedd át a másikra is. (Ezért van két mellünk:) Mindez azért kell, hogy a tested még több jelzést kapjon, hogy több tejre van szükség.

A pótlással nagyon csínján bánj, mert az pont a több tej ellen hat és még egy csomó gondot is okozhat..! Ha úgy érzed, még épp az elviselhető határon belül tudod tartani a babádat, akkor inkább ne adj tápszert. Egyelőre.


Tipp: Mivel ebben a kánikulában napközben nem lehet kimenni, de estére meg állandóan szoptatnod kell, úgy tűnik, reggel menjetek inkább sétálni.

2012. júl. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!