Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csökkentsük a pótlást?

Hogyan csökkentsük a pótlást?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 4 hetes. 2 hetes kora óta pótolunk, de én nagyon szeretném, ha ezt el tudnánk hagyni. Eddig minden szopi után kapott tápszert 3 óránként. Most óránként rakom mellre, de látom, hogy éhes, nem tud megnyugodni. Sajnálom, hogy éhezik. Tegnap fél2-kor úgy megevett 70 ml tápszert, mint aki sosem evett. Hogy próbáljunk visszaállni? Kérem segítsetek. Nagyon szeretnék szoptatni, de éheztetni sem akarom.
2012. ápr. 24. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor alszik, addig te 1-1,5 óránként fejj.

Vannak bogyók meg szoptatós teák, ezeket is érdemes kipróbálni.

Nekem még az segített, ha meleg vizet engedtem a cicimre fejés közben a zuhanyzóban. Időigényes és nem olcsó, de megéri :-)

2012. ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam lactoherbet, mecseket, kecskerutát, urtica urenst. Épp az a baj, hogy nem alszik, sír, mert éhes és szinte egész nap mellen van. Így nincs köztes idő amikor fejjek.
2012. ápr. 24. 10:21
 3/6 xStefix ***** válasza:

Abból, amit leírtál, lehet, hogy nektek érdemesebb lenne a lassabb módszert választani, vagyis fokozatosan csökkenteni a pótlás mennyiségét. Próbálj naponta csökkentve egyre kevesebbeket adni neki és közben "egész nap" szoptatni, ahogy most is. Ha nem tudsz fejni, nem baj, de pl. éjszaka lehetőleg ne adj neki tápszert, csak igazi végszükségben, ugyanis ilyenkor a leghatékonyabb a szoptatás mint tejserkentés. Szóval ha meg tudod oldani, ne etesd meg annyira este és éjjel legyen a közeledben, hogy azonnal mellre tudd tenni, ha nyikkan érte.

És, ha a babád ebben is együttműködne, én azt is megpróbálnám a helyedben, hogy nem üvegből adom neki, hanem kispohárból. Tudod, ilyen pici korban még elég nagy a cumizavar kockázata, ami, ha most kialakul, csak tovább nehezítené a helyzetet...

Készülj fel, hogy a következő napok elég fárasztóak lehetnek, egyrészt a sok szopi, másrészt a nyűgösködés miatt.. De ez általában ezzel jár. Éheztetni nem kell a babát és nem is fogod ezzel a módszerrel, hidd el. De muszáj erőltetni kicsit a dolgokat, hogy visszaálljon a rend. Koncentrálj arra, hogy ha ezen sikeresen túl lesztek, akkor rengeteget nyerhettek vele. :)

2012. ápr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Stefi! Szerintem is célra vezetőbb lesz a lassabb módszer. Ha egyáltalán nem kap pótlást délre már én is sírok és ő is. Ezzel a módszerrel, amit leírtál kb. mennyi idő alatt várható eredmény?
2012. ápr. 24. 12:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Stefi válaszához annyit fűznék hozzá, hogy ha nincs is mellen a baba, minél többet legyetek bőrkontaktusban, testközelben. Amikor csak lehet félmeztelen testedre fektesd, illetve próbáld ki, hogy hordozod és otthon minél többet kösd magadra úgy, hogy rajtad és rajta se legyen ruha. A bőrkontaktus ugyanis oxitocint termel, ami jótékony hatással van a tejtermelésre és beindíthatja a tejleadó reflexet.
2012. ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Igen, ezt kihagytam végül, köszi. :)


Kérdező, hát, ez jó kérdés.. Általában az a tapasztalat, hogy ha minden rendben megy, akkor 3-4 nap alatt már érezhetően megnő a tejmennyiség. (Nálam pl. mindig a 3. napra volt javulás, de ekkor mondjuk már nem adtam pótlást, csak szoptattam.) Szerintem nálatok ennél azért több időre lesz szükség, én az 1-2 hetet tartom perpill legvalószínűbbnek. De tudod, ez csak egy tipp, ettől bármerre eltérhettek majd, ez egyéni.

Csak azért írtam, hogy lelkiekben is hangolódj át kicsit, mert inkább nehezebbre készülj és kellemesen csalódj, mint fordítva. ;)

De, ez meg nem azt jelenti, hogy emiatt elszomorodj vagy nagyon rágörcsölj!

Remélem, nem kavartalak most ezzel annyira össze....

2012. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!