Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Esti pótlást hogyan tudnám...

Esti pótlást hogyan tudnám elhagyni? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Gyermekem 6 hónapos, napi 5x eszik. Reggel még elegendő a tej mennyisége, viszont a nap folyamán ez fokozatosan csökken. (Tudom, ez természetes, és az esti tej táplálóbb...). Védőnői tanácsra megkezdtük a hozzátáplálást 5 és fél hónaposan, ez délután 3-4 körül kapja, szopi után. Viszont az esti szopit pótolni kell tápszerrel (100 ml-t kap). Minden szopi után fejek, a tápszer előtt adom a napi lefejt mennyiséget-ami kb. 30-50ml. Tápszert azóta kap, mióta megkezdtük hozzátáplálni.DE! Nem ezért csökkent a tejmennyiség, ugyanis már előtte is gondok voltak a tej mennyiségével, csak halogattam a tápszer adását(4 hónapos kora körül kapott már tápszert 4 napig - menzesz szerű "állapot" miatt). A kérdésem az lenne, hogyan tudnám elhagyni a tápszert, mikor adjam oda a lefejt tejet? Egyszerre vagy minden szopi után azt, amit lefejtem? Vagy a nap végén az összegyűjtött mennyiséget? Teljesen tanácstalan vagyok? Kérem segítsetek?
2011. dec. 7. 12:55
 1/8 krisztivan ***** válasza:
Ne haragudj de nem biztos hogy segítség de leírom hogy mi hogyan csináltuk.Kisfiam születése utáni 5 naptól tápszeres kiegészítést kapott.Nem volt elegendő tejem és nagyon nagy baba is volt,jó étvággyal.Én mindig szoptatás után adtam neki a tápszert(nem fejtem)A csúcs mennyiség kb.100ml tejcsi volt 1 szopinál.Aztán elkezdett kanalazni és elhagytuk a tápszert.A szopi 11 hós koráig kitartott.Szerintem jobban járnátok ha inkább cicire tennéd és a babád szopizná ki a tejcsit amennyit csak bír,ezzel lehet kicsit növelné is a tej mennyiségét.De biztos lesz jobban hozzáértő.
2011. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!:)

Fejni azután szoktam, miután jóllakott vagy már nem hajlandó tovább cicizni(hogy ezzel is növeljem a tejcsi mennyiségét). 2 mellből szoptatok és egy alkalommal többször is váltogatom.

2011. dec. 7. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is csak az okokat látom, vegyes táplálással nincs tapasztalatom.

Azzal, hogy tápszeres pótlást adtál neki, még jobban lecsökkentetted a tej menniységét és ez így gyűrűzik tovább. Ráadásul ha a pótlást szopi előtt adod neki, akkor utána még kevesebb intenzitással fog szopizni.


Egyik gyerekemnél semmi változás nem állt be, amikor megjött (mondjuk ő 8 hetes volt ekkor, tehát még nagyon pici), a másik gyerekemnél viszont lecsökkent a tej mennyisége a menstruáció első napjaiban.

Én úgy oldottam meg, hogy 48 órán át szinte folyamatosan mellen volt. NAgyon fársztó volt, de nekem ez jobbn megérte.


Mondjuk az is igaz, hogy én sosem mértem, hogy mennyit szopiznak, így nem is aggódtam amiatt, hogy lehet, hogy kevés. :o)


Másik gyereknél még olyan volt, hogy a délutáni-esti szopiknál nagyon sírt, mert nem jött neki elég gyorsan. A tejadó reflex beindulásáig én járkáltam vele és ringattam (úgy volt mellen), így nem sírt annyira, hanem kicsit jobban ellazulva szopizott, egy-két perc alatt beindult a reflex, és akkor már jött is neki rendesen a tej.


Minden esetre akárhogy is, a lefejt tejet és a tápszeres pótlást is mindenképpen szopi után add, így tartható fent legjobban a meglevő mennyiség.

2011. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!:)

A tápszert mindig a szopi (és a lefejt tej) után adom. Gyakran tettem/teszem mellre, de ha nem jön belőle, akkor már nem hajlandó szívni és csak elforgatja a fejét és nyüszög.

Mérni soha nem mértem, nem idegesítettem magam még ezzel is, de azért látszik a gyereken, hogy nem lakik jól. Nem magától engedi el a mellet és amíg nem böfizik, addig nem is nyugszik meg. (3,5 kg-val született és 5 hónaposan 6 kiló volt, tehát nem hízott valami nagy ütemben)

2011. dec. 7. 14:16
 5/8 xStefix ***** válasza:
Próbáltad este többször mellre tenni?
2011. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, próbáltam, de csak húzogatja meg elfordítja a fejét, ha nem jön a tej (legalábbis olyan mennyiségben, ahogy neki kényelmes).

Egyébként megoldódott a probléma.

Köszönöm mindenki válaszát! :)

És mindenkinek üzenem, aki ehhez a kérdéshez téved és hasonló a problémája: Minél hosszabban és főleg minél gyakrabban szoptasson! Csak sok türelem kell hozzá! :)

2011. dec. 15. 13:19
 7/8 krisztivan ***** válasza:
Ügyesek vagytok,gratulálok:-)))
2011. dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Na látod, akkor mégiscsak ez volt a megoldás? :)

Örülök én is!

2011. dec. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!