Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csinálok rosszul, hogy...

Mit csinálok rosszul, hogy egyre gyakrabban ébred éjjel a 6 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
2 hónaposan átalodta az éjszakát. De az utóbbi időben elkezdett 1X, 2X, 3X kelni éjjel. Ma konkrétan 22,00, 3, 5 órakor. Szopit kér, de hamar végez. Nappal nem kér gyakrabban. Hozzátáplálással lassan haladunk, még kostoltatok. Az mondják, szoktassam le, mert ilyen lesz két éves koráig. Azt nem akarom, de nincs szivem sírni hagyni.. Mit tegyek?
2011. nov. 28. 11:52
 1/9 xStefix ***** válasza:
100%

Azt mondják... hát ők nem értenek ehhez eléggé. ;)

Először is lehet növekedési ugrás, ami 6 hósan is van. Azaz, több tejet gyárt magának. Az is lehet, hogy napközben nem ér rá eleget enni, mert annyira elfoglalt és ezt éjjel pótolja be. Ez tipikus szokott lenni ebben az életkorban.

Ha szeretnél még jóideig szoptatni és a lányod se egy hamigép, akkor szerintem ne a hozzátáplálást forszírozd jobban (ha ezen is gondolkodtál már), hanem szoptasd továbbra is gyakran. Igen, ez elég kimerítő; de megvan az oka, hogy miért teszi, amit, csak max. még nem jöttél rá. Ha azért, mert éhesebb, szomjasabb, akkor ez arra is megoldás lesz; hiszen szilárd étellel nem tudod (és ne is akard) megtömni, ha még ő se rajong érte. Ha pedig bármi más (szoptatással is kezelhető) okból ébred, akkor megint nincs okod a "rendszabályozásra".

De nyilván az az első lépés, hogy megpróbálod kideríteni, miért teszi, amit. A szoptatáson csak nagyon ritkán kell változtatni...

2011. nov. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 wartburg353s ***** válasza:
Az én fiam ezt csinálta félévesen, de nem próbáltam leszoktatni róla. Már nem szopik (egy éves múlt), de még most is majdnem minden éjjel arra ébredek, hogy áll a kiságyban és felém nyújtogatja a kezecskéit és dünnyög. Ha visszafektetem és simogatom, tovább alszik, én már megszoktam ezt, de van, aki azt mondja, hogy már rég végig kéne aludnia az éjszakát. Majd csak eljön az az idő is. Lehet, hogy ha megpróbáltam volna leszoktatni valahogy az éjszakai ébredésekről, most másképp lenne, de nekem se volt szívem hozzá, és nem is érzem ezt az egy ébredést olyan nagyon megerőltetőnek.
2011. nov. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi lehet "szoptatással kezelhető probléma" még? Lelki? Most kölözni fogunk karácsonykor, még nem csomagolok, de más sokszor van róla szó, biztos idegesebb vagyok, lehet hogy azt érzi? Ilyesmire gondolsz? Mert annyira keveset szopizik éjjel, hogy szerintem nem is éhes igazán Védőnő mondta hogy este etessek rá sinlaccal, próbáltam, de UGYANÚGY kelt éjjel megint.
2011. nov. 28. 12:24
 4/9 anonim ***** válasza:
az én fiam akkor csinálta ezt mikor jöttek a fogai kb fél éves volt ő is. akkor már előtte átaludta az éjszakát aztán hirtelen újra kelt akár óránként is. ez addig volt így míg az első 4 foga kibújt utána visszaállt minden a régire.
2011. nov. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
100%

Igen, lelki dolog is lehet, de talán inkább az övé, ha épp van neki. A te feszültséged, stresszed szerintem inkább idegessé, nyugtalanná tenné őt - szóval ha pl. sírósabb, akkor ez is esélyes lehet.

A szoptatással kezelendő/kezelhető dolgok közé szoktuk sorolni az éhséget, szomjúságot, anyaigényt(!), fájdalmakat, fogzást, betegséget, lázat, rossz álmokat, egyedüllétet. Tulajdonképpen bármi lehet, amivel kapcsolatban a baba szopási igényt jelez. Azaz, ha a szopizás megnyugtatja, akkor valószínűleg arra van szüksége, az a jó neki. (De nyilván a fázás, kényelmetlen testhelyzet vagy ruha, pisis-kakis pelus stb. gondokra nem ez a jó megoldás.:)

2011. nov. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Hú, mintha magamat hallanám. Az én törpikém most 8 hónapos. Olyan 4-5 hónaposan kezdett szép fokozatosan egyre többször kelni. A végén már 4-5 alkalommal felkelt, én mindig megszoptattam. Aztán 7 hónapos volt mikor megelégeltem. Én is feltettem itt ezt a kérdést és mindenkitől azt a választ kaptam, hogy szoptassam meg ahányszor csak kéri meg aludjunk együtt stb. Hát én meg úgy döntöttem, hogy nem akarok ennyit szoptatni tuti hogy nem éhes, nem szomjas, mert 2 korttyal nem lakna jól, de volt, hogy egyáltalán nem szívta, csak nyalogatta, meg rágta a cicimet, szóval elegem volt és vettem egy nagy levegőt. Az első éjszaka nem volt valami fényes, eléggé sírt szegénykém, de végig mellette voltam, ringattam, énekeltem neki, nyugtattam ahogy csak tudtam. Második éjszaka már sokkal könnyebben ment. 3. éjszaka még ébredt, de már nem kellett altatgatni. Ezt követően végigaludta az éjszakát. Ez tartott úgy 4-5 napig, majd megint elkezdte, hogy felkelt 1x. Aztán 2x. Aztán pár nap elteltével már 6x kelt. Nem szoptattam meg, mert cumisüvegből nem kellett neki a víz és tuti biztos voltam benne, hogy éhes nem lehet (mindig jól bevacsiztatom). Szóval nem a cicitől, hanem a simogatástól lett újra "függő". Úgy látom az lenne a megoldás, ha pár éjszakát bizony hagynám sírni hogy nem ülök ott mellette amíg el nem alszik, hanem megpuszilom, mondom neki, hogy aludjon és otthagyom pár percre. Ha nagyon sír akkor megint bemegyek, megnyugtatom és megint kijövök. De ere még nem vitt rá a lélek. Szóval szerintem ne hagyd magad kihasználni, mert még 5 évesen is ott fog veletek aludni egy ágyban meg ébredni fog.
2011. nov. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:
100%
Igen, biztosan minden gyerek úgy működik, hogy amire 6 hósan(!) szüksége van, pont arra van szüksége még 5 évesen(!) is... Jaj ne már! :(((
2011. nov. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg meg kellene szoptatni, ahányszor szeretné. Nálam is így van, öt hónapos koráig egész éjszaka aludt, most felkel többször is, de adok neki tejcit és visszaalszik. Fárasztó, de ha neki erre van szüksége... Nem hiszem, hogy majd ettől nem lehet kitenni az ágyból ötévesen. A kislányom sokáig velünk aludt, de aztán pár nap alatt kiszoktattuk, amikor már ő sem igényelte annyira az együtt alvást.
2011. dec. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:
(Ez nálunk 2 éves kora után jött el, de nálunk is simán ment. Ő igényelte már így és ezért nem volt gond vele szerintem.)
2011. dec. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!