Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit fejtek egy nap? (időben)

Mennyit fejtek egy nap? (időben)

Figyelt kérdés
Hányszor? Mikor? Mennyi ideig? Mindkét mellet, vagy csak az egyiket?

2012. máj. 14. 13:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Stefi, kérdezz nyugodtan, örülnék, ha beállna a tejtermelődésem. :) Bár lehet, hogy ez alkat dolga is, nem tudom. Hallottam már olyat, hogy soha életében nem fejt, mégis mindig volt elég teje... na az ilyen szerintem a tündérmese kategória, de... hátha sikerül. :)
2012. máj. 22. 20:13
 12/16 xStefix ***** válasza:

Akkor jönnek a klasszikus kérdések:

Igény szerint szoptatsz-e? Ha igen, ez nálatok pontosan mit jelent? Milyen gyakran, mennyi ideig?

Egy vagy váltott mellből szoptatsz? Mennyire ürít ki a babád? Mikor váltasz mellet?

Hogyan viselkedik szoptatás közben a babád? Hogyan fejezi be a szopit? Elégedett utána vagy reklamál?

Mennyit tudsz pihenni, mennyire érzed magad fáradtnak?

Étkezésre, folyadékfogyasztásra ügyelsz? Mennyit iszol?

Mennyivel született a babád, hogyan alakult eddig a gyarapodása?

Első körben ennyi. :)

2012. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Bocsi a késésért. :) A válaszok:


Igény szerint szoptatok, amióta ilyen meleg van, azóta van, hogy óránként, viszont néha csak 5-10 percet. Amikor nincs ilyen meleg, akkor is igény szerint, de akkor ez inkább azt jelenti, hogy 2-2,5 óránként negyed óra - 20 percet. 10 percnél hamarabb sosem váltok mellet. Váltott mellből szoptatok.

A babám elég nagy izgő-mozgó, gyakran szoptatás közben is rúgkapál, hadonászik, de közben aktívan szopik is. Utána nem reklamál, addig szoptatom mindig, amíg már nem kell neki, vagy amíg el nem alszik. Van, hogy elalszik mellen, van, hogy nem, van olyan is, hogy elalszik, de amikor leteszem, felébred. Ez napszaktól függ, este és a nap közbeni nagyobb alvásai előtt többnyire elalszik mellen.

2012. máj. 25. 09:33
 14/16 A kérdező kommentje:

Bocsi, ezeket a válaszokat kifejeltettem:

3,6-al született, most 6 kg. Folyamatosan gyarapszik, az első 1 hónapban rendkívül gyorsan gyarapodott, de azóta is okés.

Alvásilag nem érzem magam túl kipihentnek, de nagyon figyelek az elegendő folyadékbevitelre (kb. napi 3 l, melegben több) és az egészséges, de elegendő táplálkozásra.

Reggel, délelőtt nem ürít ki annyira, délután és este jobban.

2012. máj. 25. 09:37
 15/16 xStefix ***** válasza:

Értem, ez eddig tökéletesnek tűnik. :)

Akkor tovább: írtad, hogy amikor abbahagyod a rendszeres fejést, érezhetően csökken a tejed. Ez pontosan mit jelent? Mit tapasztalsz ilyenkor magadon és a babádon?

2012. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

A tejcsökkenés azt jelenti, hogy nyilvánvalóan éhes marad, és mivel ilyenkor megkínáltam a korábban lefejt tejből, ebből szoptatás után még komolyabb mennyiséget mohón elfogyasztott. A melleim jóval puhábbak ilyenkor, érzésre alig van bennük tej. Persze azért valamennyi van, de sokkal kevesebb.

Most elkezdtem tenni egy próbát, pár napja elhagytam a reggeli fejést. Este továbbra is fejek; érezhetően csökkent a tejem mennyisége, de még így is elég, mindig jól tud lakni, plusz este lefejek egy picit és elteszem. Szóval lehet, hogy csak annyi a megoldás, hogy túl korán próbáltam abbahagyni a fejést, és most már működni fog.

2012. máj. 26. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!