Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit fejtek egy nap? (időben)

Mennyit fejtek egy nap? (időben)

Figyelt kérdés
Hányszor? Mikor? Mennyi ideig? Mindkét mellet, vagy csak az egyiket?

2012. máj. 14. 13:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Én nem fejtem soha, egy éves a fiam, tökéletesen jól működik a szoptatás. Minek fejjek? Szerintem ez a fejés dolog is el van túlozva.


Vagyis ez így nem igaz, amikor 2 hónapos volt a picim, akkor műtöttek, a kórházi tartózkodásra fejtem neki, hogy addig Apuka tudjon neki anyatejet adni. ..

2012. máj. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én minden reggel és este fejek, a 9-7-5-3-1 perces rendszer szerint. Volt pár nap, amikor nem fejtem, mert elég tejem van és fölöslegesnek tartottam, de az alatt a pár nap alatt is jelentősen csökkent a tejtermelődésem. Szóval szerintem (legalábbis az én esetemben) nélkülözhetetlen a fejés. Viszont érdekelne, hogy Ti hogy csináljátok, mennyit, mikor, meddig.
2012. máj. 14. 13:42
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha nem a baba lógott rajtam, akkor a fejőgép. 3 hónapos korában tettem le végleg a fejőgépet. Addigra állt be valamelyest a kereslet-kínálat, már nem ébredtem szilikon cicikkel.
2012. máj. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
én fejek, muszáj. első gyereknél is kellett. 10 hetes kislányom 3 óránként 120-150 között eszik. ezen felül napi átlag 8 dl-t fagyasztok le. kell fejnem 3 óránként kb. 5 perc az egész kézi mellszívóval, mert fáj és hatalmasra duzzad a mellem.mindkettőt fejem.
2012. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Az elején nekem is hatalmasra nőtt és folyt belőle a tej,de nem fejtem csak amikor már nagyon fájt egy picit.5 hónapos múlt a fiam.Már nem fejek soha és mégis van tejem.Ha mindig kifejitek mind a kettőből azzal csak annyit értek el,hogy túltermelődik,annak meg semmi értelme,csak akkor ha le akarjátok fagyasztani (ezt sem értem miért kell) vagy tej leadók akartok lenni.
2012. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az én babám most 4 hónapos, kezdetben volt, hogy napi 3-4 dl-t fagyasztottam, mostanában már csak 1-1,5 dl körül. OK, hogy többet eszik a baba, de akkor is kicsit kevésnek érzem ezt, mert ha ilyen ütemben csökken tovább, akkor nem sokára nem lesz elég. Hogyan fokozhatnám, vagy tarthatnám szinten a tejképződést?
2012. máj. 21. 10:48
 7/16 xStefix ***** válasza:

Azért egy dologra felhívnám a figyelmed: ha a fejés nélküli napokban tényleg csökken a tejed, az nem lehet, hogy azért van, mert annyi(val kevesebb) a babád igénye?

Abból, amit leírtál, nekem úgy tűnik, hogy folyamatos túltermelésed van, ami ugyan nem baj, viszont lehet, hogy felesleges. Egyrészt, nem biztos, hogy az olvasztott tejet el fogja fogadni a babád, amikor nekiadnád (akár tejként, akár ételbe keverve). Másrészt a napi fejegetés mindenképp időt veszed el tőletek. Harmadrészt pedig ezzel kicsit ki is aknázod a testedet; nem annyira ésszerű folyamatos többletmunkára kényszeríteni magad, hacsak nincs rá alapos indokod, mert ez így nem túl hatékony.

Persze lehet, hogy van olyan részlet, amit nem írtál le, de fontos lenne tudni - viszont legtöbbször nincs szükség állandó fejésre ahhoz, hogy a babának elég teje legyen. Ha minden jól működik, jól szopik a baba, akkor meg tudja magának termeltetni az elegendő tejet.


Vagyis az a fő kérdés, hogy mi okod van a fejésre?

2012. máj. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az ok: nálam nem vált be az, hogy X ideig fejek, aztán beáll a tejtermelődés, és utána már nem kell többet fejni, mert mindig van elég. Mint írtam, megpróbáltam leállni a fejéssel, de olyan drámaian csökkent a tejem mennyisége, hogy pótlást kellett adni. Még szerencse, hogy korábban egy csomót lefagyasztottam, és volt tartalék. Úgyhogy nem merem ismét abbahagyni a fejést, mert nem akarok megint így járni.
2012. máj. 21. 20:22
 9/16 xStefix ***** válasza:

Sejtettem, hogy ezt fogod írni...

Ha gondolod, szívesen felteszek neked egy adag kérdést, hogy esetleg meglássuk, mi lehet a gond, miért nem megy fejés nélkül.

Csak nem akarom ezt kérdezés nélkül rádönteni. :)

2012. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én kezdetektől törekedtem arra, h ne kelljen fejni, álljon be mielőbb a termelés a baba igényeihez, nem akartam én "beleszólni". De persze, ahogy elkezdtük a hozzátáplálást,s a mell nem tudott olyan 'gyorsan' alkalmazkodni, hajnalban arra ébredtem vagy napközben fordult elő, hogy bedurrant és akkor muszáj volt fejnem belőle egy keveset.

Nekem egyébként nem is issza meg a fagyasztottat, még ételbe keverve sem, úgyhogy ez sem motivál a nagyüzemi fejésre.

2012. máj. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!