Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kb.10 napja a 6 hetes kislanyu...

Kb.10 napja a 6 hetes kislanyuk este uvolt a cicin, kikopdosi. Nap kozben szepen szopizik. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
A kislanyunk 6 hetes mult es kb. masfel hete delutantol (4-5 oratol) kb. ejfelig nem akar szopizni. Napkozben es hajnalban mar problema nelkul szopizik, csak este nem akar. Amint a felesegem mellre teszi, sziv belole egyet-kettot es kikopi, majd mergesen sirva fakad. Ezt jatszuk kb. 15-20 percig, amig birjuk idegekkel. Van, hogy par percig meg normalisan eszik, de utanna elkezdi kikopdosni a cicit es neha mar attol sirva fakad, ha a parom odafekteti maga ele szopizni (kereszttartasban). Szinte a szuletesetol hasfajos volt, de a cicin csak ujabban sir napi rendszeressegel. Elotte egy-ket hasonlo alkalom fordult csak elo veletlenszeruen. Korhazban kapott tapszert, mert a parom csaszarral szult es lassan indult meg a teje. Azota viszont van boven. Cumit is csak parszor kapott az elso heten, de miutan eszrevettuk, hogy romlik a szopasi technikaja, ezt melloztuk. Azota szepen szopizott. Nem tudjuk mi okozhatja a valtozast, kerlek irjatok, ha valakinek hasonlo problemaja volt ill. van valami tippje, mi lehet a gond.
2012. márc. 8. 11:04
1 2
 11/12 xStefix ***** válasza:

Örülök. :)


Még egy utolsó megjegyzés, ha nem veszed rossz néven: Azt ugyan nem írtad annyira konkrétan, hogy miért volt "rossz" a gyakoribb szopi és miért tűnik jobbnak a ritkább, de azt javaslom nektek, hogy ezeket az időközöket próbáljátok azért hosszabb távon rugalmasan kezelni (ha esetleg most még nem így gondolnátok).

Nem tudom, a feleséged tud-e pl. az ún. növekedési ugrásokról; a következő nálatok 3 hónapos korban várható. Ha nem ismeritek ezt a dolgot, mindenképp olvassatok utána addig, mert ezekben a szakaszokban szükség lehet a nagyon gyakori szoptatásra, hogy az átmenetileg nem elegendő tejmennyiséget a baba a sok szopival feltornázhassa magának. (Hirtelen megnő a tejigénye, ami így növelhető meg leggyorsabban).

Namost, ha az anyuka valamiért nagyon ragaszkodik bizonyos szoptatási időkhöz, akkor ezt a gyakrabb szopit elég nehéz lehet megvalósítani, ami viszont elnyújthatja a tejszaporítást és emiatt egy csomó más gondot is okozhat..

Szóval, ha most úgy tűnik nektek, hogy jobb, ha így szopizik, az teljesen rendben van, hurrá:); de ne vegyétek ezt mindenkor kőbe vésettnek. A pindúrok rengeteget változnak a hónapok alatt és ez a szopási szokásaikra is pont ugyanígy igaz. Csak lazán, rugalmasan, a baba jelzéseire figyelve! Sok sikert! :)

2012. márc. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok. a pelenkás trükk:

amikor nálam ez volt, vagyis ömlött a tej, a lányom meg csak cicizett volna, én elvettem a szájából, rányomtam a textilpelust, kb 5-10 másodperc múlva a közvetlen inger megszűntével a tejadó reflex mérséklődött és már nem folyt belőle magától a tej. Akkor adtam vissza neki, és így tudott komfortszopizni :)

2012. márc. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!