Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kb.10 napja a 6 hetes kislanyu...

Kb.10 napja a 6 hetes kislanyuk este uvolt a cicin, kikopdosi. Nap kozben szepen szopizik. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
A kislanyunk 6 hetes mult es kb. masfel hete delutantol (4-5 oratol) kb. ejfelig nem akar szopizni. Napkozben es hajnalban mar problema nelkul szopizik, csak este nem akar. Amint a felesegem mellre teszi, sziv belole egyet-kettot es kikopi, majd mergesen sirva fakad. Ezt jatszuk kb. 15-20 percig, amig birjuk idegekkel. Van, hogy par percig meg normalisan eszik, de utanna elkezdi kikopdosni a cicit es neha mar attol sirva fakad, ha a parom odafekteti maga ele szopizni (kereszttartasban). Szinte a szuletesetol hasfajos volt, de a cicin csak ujabban sir napi rendszeressegel. Elotte egy-ket hasonlo alkalom fordult csak elo veletlenszeruen. Korhazban kapott tapszert, mert a parom csaszarral szult es lassan indult meg a teje. Azota viszont van boven. Cumit is csak parszor kapott az elso heten, de miutan eszrevettuk, hogy romlik a szopasi technikaja, ezt melloztuk. Azota szepen szopizott. Nem tudjuk mi okozhatja a valtozast, kerlek irjatok, ha valakinek hasonlo problemaja volt ill. van valami tippje, mi lehet a gond.
2012. márc. 8. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ordított a cicin amíg adtam neki cumit. Amikor elvettem még 2 napig csinálta aztán szopott szépen. De te azt írod már rég nem cumiztattok.

Esetleg nézd meg a száját. Szájpenész? Afta?

Vagy esetleg túlfárad estére?

2012. márc. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Más testtartásban próbálta a feleséged a szoptatást? Hónaljtartásban például?

Hogyan eteti ebben az odőszakban? Cumisüveget nem használtok, ugye? Jelzi, hogy éhes? Alszik ezalatt az idő alatt? Félálomban megy a szoptatás? Érdemes lenne ilyenkor úgy megszoptatni.


Amit én laikusként el tudok képzelni:

hasfájás, ami vízszintes tartásban jön elő (nálunk ez volt a gond)

túl gyrsan jön a tej és ő csak komfortszopizni szeretne

túl lassan jön a tej és türelmetlen


Szerintem - a saját példánk alapján - lehet, hogy valamilyen ételre érzékenyebb a baba gyomra, amit a feleséged délelőtt, reggel fogyaszt és addigra jut át a tejbe (kávé, fekete tea, tej), görcsöket okozva.


ÉRdemes lenne szakembert felhívnotok az ibclc.hu vagy a lll.hu segítséget ad, hogy a közelben kik mennek házhoz, ők meg tudják nézni a technikát, személyesen javasolni változtatásokat. Remélem, megoldódik!


Az én lányom 3 hónapos koráig üvöltött midnen helyzetben du 3-tól este 9-ig. Aztán kiderült, hogy tejfehérje-érzékeny (én meg reggelire megittam két pohár tejet). Amint diétázni kezdtünk, javult a helyzet, 1 hónap alatt el is múlt.


A kakija milyen? Nyákos vagy krémes, sárga vagy zöldes? Ez is utalhat ételintoleranciára.

2012. márc. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Eleinte mi is fáradtságra gyanakodtunk, mert nappal nagyon keveset alszik, jelemzően 2x 1-1,5 órát. De volt rá példa, hogy az etetés előtt aludt 1,5 órát és az sem segített. Ráadásul ez a kevés alvás szintén jellemző rá 2-3 hetes kora óta.
2012. márc. 8. 12:49
 4/12 sumergo ***** válasza:
A lányom a mai napig ezt csinálja minden este, mert soha nem tud annyit aludni nappal, hogy ne legyen fáradt. Küzdök vele én is, hogy egyen minél többet, de mikor már nem is hajlandó a szájába venni, akkor leteszem aludni. Így is úgy is 3-4 körül felkel. remélem majd javul a helyzet, most 4,5 hónapos.
2012. márc. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem akar szopizni, akkor ne erőltessétek. Aludni este mikor alszik el?


Azért kérdem, mert így nagyjából hat-hét órán keresztül nem eszik, ami normális, csak ezt a babák az alvás alatt szokták csinálni, legalábbis ez lenne az ideális. Esetleg megpróbálhatjátok kitolni a reggeli szopikat, vagy kicsit több időt hagyni két szopi között, hogy ez a két dolog, egy időre kerüljön ( a baba éjszakai alvása, és az hogy hat órán át nem eszik) Ha éhes akkor elfogadja a cicit, valszeg nem éhes, ezért utasítja el :)

2012. márc. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, a második válaszadó jár legközelebb a megoldáshoz, bár ezt még nem merem elkiabálni. A feleségemnek nagyon erős a tejleadó reflexe. Ez kb. az 5. héttől van így. Akkor úgy nézett ki, hogy kevés a teje, ezért újra elkezdte inni a szoptatós- ill. édeskömény teákat (naponta 3x). Ez azt eredményezte, hogy pár napon belül a babánk már fuldoklott a sok tejtől szopizás közben. A szoptatási tanácsadó javaslatára kipróbáltunk különböző testhelyzeteket szopizás közben és úgy nézett ki, hogy segít, ha sima kereszttartásnál kicsit hátradől, hogy a baba feje magasabban legyen a cicinél. Ez ez délutáni etetések kivételével be is vált. Este még próbáltuk hónaljtartásban is, ami néha segített, néha nem. Tegnap kipróbáltuk, mi történik, ha a párom egyáltalán nem iszik teát és egyelőre úgy néz ki, bevállt. Lillánk tegnap ugyan nyűgösebb volt nap közben, mint az utóbbi 2 héten, de este szépen szopizott és aludt fél 10-től 4-ig, majd a hajnali etetés után reggel fél 9-ig. Remélem ez nem csak átmeneti változás. Az ingerültség/fokozott hasfájás gondolom a kihagyott édeskömény teáknak köszönhető így azt még megpróbáljuk visszaiktatni az étrendbe. Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, pár nap múlva még megírom, hogy tartós-e a változás.
2012. márc. 9. 10:15
 7/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Hogyha a reflex erős, akkor lehet, hogy arra az időre érdemes elvenni a baba fejét a mellről, egy textilpelust rászorítani (hogy ne szembe spriccelje), ezzel mérsékelni lehet a tejadó reflxet. (Ne aggódjatok, nem fog a visszájára fordulni emiatt)

2012. márc. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 xStefix ***** válasza:

Ez jó hír, valóban lehet ilyen gond. A túl erős reflexre reagálhatott ilyenfajta sztrájkkal.

Kérdező, nem tudom, jól értettem-e, de annyit írnék, hogy a köménnyel óvatosan próbálkozzatok, mert van, akinél pont az okozza a hasfájást. De ha nálatok épp enélkül van gond, akkor ez tárgytalan.

2012. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Újra jelentkezem :)

Az esti etetések végre problémamentesek, azt hiszem ezt most már (egy hét után) kijelenthetem. A problémát tényleg a sok tejecske okozta. Még észrevettük, hogy nap közben is gyakrabban köpdösi ki a cicit, mint régebben, de nem sír rajta és igazából az esti etetésekkel összehasonlítva ez nem számított olyan nagy gondnak. Csak mivel gyakran lett a szájába visszaadva a cici, a gyakori ráharapástól fájni kezdett. Kb. 2 - 2 és 1/4 óránként evett a babánk. Tegnap ezt növeltük 2 és 1/2 - 3 órára és láss csodát, szinte abba sem hagyta az evést egész idő alatt. Remélem ez is tartós lesz és végre újra örömteli lesz az etetés, fájdalom és nyűglődés helyett. És remélem ezzel az infóval másnak is segíteni tudok.

xStefix: Most naponta 3x iszik a párom édeskömény-teát, talán csak egy nap tapasztaltuk az utóbbi egy hétben, hogy fájt a hasa, így nem valószinű hogy ettől van. Szoptatós teával teljesen leálltunk és a tej mennyisége is állandósuni látszik.

2012. márc. 15. 10:38
 10/12 A kérdező kommentje:
2.: Nem vagyok biztos, hogy jól értettem-e a pelenkás "trükköt". A pelust csak rá kell szorítani a mellre egy időre (kb. hány perc?), majd újra levenni is visszatenni a babát vagy a peluson keresztül kell valamilyen módon etetni, hogy a szöveten keresztül szívjon (lehet most hülyeséget kérdek, de mintha már ilyet is olvastam volna valahol).
2012. márc. 15. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!