Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Koraszülő anyukák, nektek nem...

Koraszülő anyukák, nektek nem voltak gondjaitok a szoptatással / fejéssel?

Figyelt kérdés

Az interneten már átrágtam magam, sajnos elég kevés infó, és még kevesebb hasznos tanács van azok számára, akik ebben a cipőben járnak.

Születés után rögtön elvették tőlem a babát, 2 hétig a koraszülött osztályon volt, nyilvánvaló, hogy szoptatásról szó sem lehetett. Sem a kórházi tartózkodásom idején, sem utána senkitől semmilyen hasznos segítséget nem kaptam. Van egy kölcsönzött Medela elektromos mellszívóm, amivel próbálok fejni, de már egyre kevesebb tejem van. Eleinte sem volt sok, a 40 ml volt a legtöbb, amit egyszerre sikerült kifejnem, az is vagy 40 percig tartott. Még egyetlen etetésre sem volt elegendő tejem. Most már 6 hetes a babám, szinte csak és kizárólag tápszert kap, napi 10 ml anyatejjel tudom legfeljebb kiegészíteni. Mindenféle tejszaporítót kipróbáltam, semmi sem segített. Ott tartok, hogy feladom, de a lelkiismeretem nem engedi.


Olyan tanácsot nem kérnék, hogy tegyem óránként mellre a babát, merthogy semmi értelme, próbáltam már, el sem fogadja, tekintve, hogy cumisüvegből eszik 6 hete, és a mellemből az a pár csepp is csak nagy nehézségek árán jön.

Nektek hogy sikerült?



2012. febr. 10. 00:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 35 hetre szuletett a babam, en sem kaptam meg, 8 napot volt orzoben, nem volt PICen. En mehettem hozza 3 orankent szoptatni, de nagyon nehezen indult a szopi, nem tudott mit kezdeni a cicivel. Persze a csecsemosok kozben tomtek ot cumisuvegbol. Kesobb otthon megtanult szopni, de refluxos lett es elutasitotta a cicit. Nem volt egyszeru. Viszont nekem a fejes nagyon jol ment, max 10 perc alatt kifejtem mindket mellemet, de kesobb mar kevesebb ido is eleg volt. Nekem avent kezi mellszivom volt, nagyon szerettem. Hanyszor fejsz naponta? Szerintem most meg fejjel min 8szor naponta, ejszaka is probald meg, mert csak ez tudja szaporitani a tejet. En neha sogornom kislanyat is megszoptattam, na utana szepen bedurrantak a ciciim. Lehet tobb tejed lenne ha szopna a babad, mert nem mindenkinek megy a fejes. De ha csak 40 ml t is fejsz, ne add fel, mert neki az is szamit, foleg mert korababa. En 1 evig fejtem,nem volt egyszeru, de megerte.
2012. febr. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hany hetre szuletett a babad?
2012. febr. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én rossz példa leszek,sajnos, de leírom.

Nekem sürgősségi császárom volt és annyi stressz ért a szüléskor (én mondjuk csak 3 napig nem foghattam meg a babám) és utána,hogy alig indult be egyáltalán. Nálam is ugyanez volt,hogy 40 perc alatt jött kb. 40 ml! Próbáltam én a babát is rátenni, de ugye a 3 nap alatt már igencsak megszokta,hogy bekapja a cumit és dől a kaja, meg hát egy koraszülött osztályon nem egyszerű szoptatni.

Itthon azt hittem jobb lesz semmi. Sajnos én kb. másfél hónap után fel is adtam. Addig mindent megpróbáltam.

Viszont, beszéltem egy szoptatási tanácsadóval még akkor, aki azt mondta,hogy a fejés a legfontosabb.Ahogy írták, akár éjjel is. Mert ihatsz te aranyporból készült teát is,ha nincs kiürülve a cicid, nem termelődik újra.

Ja, és a lényeg,hogy legyen egy ésszerű határ. Nálam pl. már látta,hogy annyira görcsölök rajta,hogy rám szólt, a gyereknek nem az lesz a jó,ha bár anyatejet kap, de mellé még egy szorongó idegbeteg anyát.

El kell fogadni azt is,ha tápszeres lesz. A mai tápszerek már tényleg hiperminőségűek. Barátnőm fia is kezdetektől azt kapott, két éves koráig még csak tüsszenteni sem tüsszentett. Szóval próbálkozz,nyugi, menni fog, de ha nem,akkor sem áll meg a világ!

2012. febr. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
SEHOGY 1 hónappal korábban szültem, császárral, első gyerek.... Szinte semmi tejem nem volt, pedig éjjel-nappal fejtem a kórházban. Hazamentünk, ittam a teát, szopogattam a bogyókat, levesen éltem, állandóan cicin volt, de nem volt tej, kék volt a sírástól, a mellem kisebesedett a sok szopitól és fejéstől, titokban a WC-ben rágyújtottam idegességemben.... aztán jól el is ájultam... :) megfogtam azt a rohadt tápszert, meg a cumisüveget, jóllakattam a gyereket, és eldöntöttem, hogy ennyit nem ér meg.. és épelméjű maradtam, a gyerek meg felnőtt tápszeren, és makk egészséges :DDD
2012. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
34 hétre született, tehát nem volt olyan nagyon pici, de több mint egy hétig a PIC-en volt. Ez semmi, tudom jól, a legtöbb baba sajnos hónapokat kell, hogy ott töltsön. De még 2 hét is elég, hogy a szoptatást ellehetetlenítse. Bevallom, én elszúrtam, mert annyira rosszul álltam hozzá a fejéshez (lelkileg), hogy mindig csak halogattam, és legfeljebb 3x fejtem naponta. Éjjel egyáltalán nem voltam képes felkelni emiatt. Most már csak 5-10 ml jön, az is cseppenként, ennyiért már nem is érdemes küzdeni. Ha kiderülne, hogy akármit csinálok, akkor sem lesz több, mert alkatilag ilyen vagyok (nálam az a bizonyos tejleadó reflex sem működött egyszer sem), akkor nyugodt lelkiismerettel adnám fel, de így nem. Vajon erről a szintről még vissza lehet hozni? Bár félek, nem lesz hozzá lelkierőm, és az időt is nagyon nehéz beosztani, ha eleve tápszert is kell készítenem, nem csak mellre helyezem, mint akik szoptatnak, szóval ez dupla munka mindenképpen.
2012. febr. 11. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!