Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisbabám 2,5 hetes. Mit...

Kisbabám 2,5 hetes. Mit tegyek a szoptatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Általában 70,80 ml-t eszik egy mellből. De néha többet enne, ami napközben megoldható 2 mellből, mert akkor még van tejem. De estére a kettőből jön össze 60 ml és nem elég neki. De addigra már kiürült mindkét mellem és már nagyon fájnak is. Nincs kisebesedve, de ég a bimbó meg a mellrész is. Ilyenkor tápszert adok, ami tudom nem helyes, de tényleg nem birom szoptatni. Meg eszik még 60ml tápszert és akkor is ordít, mint az őrült. A pocakja nem fáj, mert olyan nagyokat rottyant. Látszik rajta, hogy éhes, nagyokat cuppog, tömi a kezét a szájába.

120-140ml után még mindig enne. Ilyenkor vagy hagyom kicsit pittyeregni és egy idő után megnyugszik vagy kap még 20-30ml tápszert és utána rögtön bealszik.

Mit tegyek :-(


2012. febr. 2. 07:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ha sokaig akarsz szoptatni, ne adjal neki tapszert. Igy fokozatosan bevezeted, aztan este nem kerul mar mellre, ebbol kovetkezik, h kevesebb tej lesz. Ha belekerultok ebbe a helyzetbe, sajnos egyre kevesebb lesz. Tudd azt, h estere mindenkinek kevesebb teje van, viszont az esti tej sokkal zsirosabb, tartalmasabb mint pl a reggeli vagy napkozbeni. Szoval este kevesebbel is jollaknak. Amit meg kiporbalhatsz: este tedd egyik melledre, majd a masikra, utana megint vissza az elsore, mert tej mindig van a mellben, illetve szopas kozben is folyamatosan termelodik. Nem hiszem, h az esti adagja neki annyival tobb lenne amennyit te irsz, szerintem tul sokat adsz neki. Neha azt hiszi az ember, h meg ehesek, de nem biztos. Ez pont olyan, h ha elotted az asztalon egy csomo finomsag van, nem tudod abbahagyni az evest akkor amikor valojaban jollaktal, hanem tuleszed magad. A baba is ezt csinalja, ha kinalod, meg eszik, es a vegen lehet pont az a baj, h tul van etetve. Inlkabb szoptasd hosszabban este, legyen tobbet cicin, ez termeli a tejet. Aztan ha megebred kesobb, szoptasd akkor is. Csak igy lesz sikeres a szoptatasod. Ismered a www.lll.hu oldalt? Nagyon sok hasznos info van fent, gondolom az esti szopirol is. Itt talalsz olyan szoptatasi tanacsadokat, akik akar levelben, akar szemelyesen is tudnak segiteni.

Minden jot enktek, sikeres szoptatast!

2012. febr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszoló jól írta, én is ezt tudom tanácsolni. Ami még pluszban eszembe jutott, hogy napközben is próbáld többet cicire tenni. Mennyit iszol (én kb. napi 4 liter ittam)? Eszel rendesen? Kipróbálhatod a különböző tejserkentő készítményeket is, laktoherb tea, homeos bogyók. Figyeld a tested, hogy mit kívánsz, én hiszek benne, hogy nem véletlenek a jelzések, én régen hónapokig ellettem volna leves nélkül, mikor megszültem, meg mindennap húslevest kívántam! Próbálj rengeteget pihenni és ne idegeskedj! A stressz iszonyat hamar elapasztja a tejet!

Kitartás, hidd el, még olyan pici a babád, idő kell míg összeszoktok! :)

2012. febr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De mit csináljak, amikor ordít és nem lehet megnyugtatni? Ringatom, ölelgettem.

Ha laktató az esti tej, akkor miért nem elég neki a 60ml, ami napközben elég lenne. A melleim meg tényleg nagyon fájnak.

Persze eszek iszok rendesen, a praktikákat is bevetettem.

Tudom, hogy szoptatni kell, de annyira fáj utána.

Amúgy igény szerint szoptatom, de napközbe akkor többet fogom, mert van amikor csak 4 óra múlva kér enni.

2012. febr. 2. 08:22
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én babám például akkor sír, ha nagyon álmos,és nehezen tudom megnyugtatni, de meg kell keresni a megfelelő pózt neki és akkor jól érzi magát. Nem biztos, hogy éhes, csak mivel jól "megtömöd" a pociját,, elalszik. Én is nagyon álmos leszek, ha nagyon jóllakom. Meg mindenki. Nem erőltetném a tápszert, inkább tedd cicire sűrűn és fejjél. Pár nap után több tejed lesz, csak legyél türelmes!
2012. febr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy van tejem estére. S mellre teszem, mert kéri és ő benyakal belőle 140ml-t, akkor s utána bealszik. Akkor túlette magát?

Most reggel nem volt neki elég a 60ml, így áttettem a másikra,ahonnan szintén 60ml-t megevett majd bealudt,de általában reggel elég neki a 60-70ml. Akkor lehet nem is volt éhes?

2012. febr. 2. 08:45
 6/14 anonim ***** válasza:
Általában reggel többet szoktak enni, és este beérik kevesebbel is. Minden evést mérsz? Kg-onként megvan 150 ml szopi? Mert akkor fölösleges pótolni. Nekem 2 hónapos a babám, és van hogy ő sem eszik 60 g-nál többet este, mégis alszik utána rendesen. Reggel viszont eszik 170-180-at.
2012. febr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a mérleget felejtsd el egy időre, mert feleslegesen túlparázod magad! Nekem mindig azt mondta a védőnő, hogy etessem ahogy kéri, ha szépen gyarapodik, kiegyensúlyozott, akkor nincsen baj! Viszont a nappali 4 órás evést kicsit sokallom... Ő még olyan pici. :) Nekem ennyi idősen a fiam nappal kb. 2 óránként evett, szinte egész nap csak szoptattam, de éjszaka úgy kellett egyszer felkelteni, mert végigaludt (este 10-kor evett utoljára, aztán hajnal 2-3 körül, majd reggel valamikor). Szerintem akkor lehet, hogy itt a bibi, hogy nappal nem eszik eleget. Próbáld meg sűrűbben szoptatni. Az ilyen babákkal amúgy épp az szokott lenni a baj, hogy gyakrabban akarnak szopizni és a 3 órát sem bírják kivárni, tehát azt gondolom, hogy a tied valahogy másként "állítódott be". :) Fogd fel úgy, hogy különleges babád van! :D De én csak azt mondom, hogy szánj most rá 2 hetet, ennyi idő alatt be kell, hogy induljon rendesen a tejtermelés, és nappal 2,5-3 óránként mindenképp tett cicire és NE MÉREGESD!!!! Este szoptasd ameddig csak bírod (illetve a cicid bírja). Ha borzalmasan sír persze és sehogy sem tudod megnyugtatni, akkor adhatsz neki egy kis tápszert, de csak tényleg végső elkeseredésben...

Nagyon szurkolok neked, hogy sikerüljön!!!! :)

2012. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

*mindenképp TEDD cicire

bocsi, elírtam...

2012. febr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja, a másik, hogy anyatejjel nem igazán lehet túletetni a babát, ettől ne félj! :) Az anyatej sokkal hamarabb emésztődik mint a tápszer, ezért is van, hogy tápszeres babák mindig hamarabb kezdik átaludni az éjszakát, mint az anyatejesek. Az anyatej kb. 1 óra emésztődik a babapocakban, de folyamatosan termelődik a mellben! Míg az egyikből szoptatsz, a másik már termeli is az újabb adagot. A melled pedig szépen lassan hozzá fog edződni a szoptatáshoz, én is az első héten sírva szoptattam, aztán szépen lassan egyre jobb lett... 27 hónap után hagytam abba!
2012. febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 xStefix ***** válasza:

Ha esténként nagyon-nagyon sír a babád és sehogyse tudod őt lenyugtatni, újra megszoptatni, ahogy írod, akkor jogos lehet, hogy pótlást adsz neki ilyenkor (bár ha volna fagyott anyatej, az egy fokkal jobb lenne).

De, amit emellett még tehetsz, hogy lassan visszaálljon a rend:

Először is, próbáld húzni az időt, amíg tápot adsz neki. Nem gyötrésre gondolok, nyilván, de inkább várd ki, amíg biztosan és határozottan jelzi, hogy tényleg nem elég és csak akkor adj neki. (Egy kis nyüszi még belefér, feltéve, ha kicsit később újra hajlandó szopizni és lesz is addigra mit.)

Másodszor, nem feltétlenül kell mindig mérni, mennyit szopik és ebből kiindulva kisakkozni, hogy mekkora adag tápszer kell, mert ez néha félre tud vinni. (De ha kontrollálni tudod magad, akkor csinálhatod így is.) Az is jó, ha megpróbálod kb. megtippelni, hogy mennyi kellhet még. És, ilyenkor fontos, hogy épp csak annyit adj neki, hogy lenyugodjon, ne többet! Nem javaslom, hogy ehelyett jóllakasd a táppal, mert akkor biztosan később fog újra mellre kerülni, pedig most arra is szükség lenne mellette.

Harmadszor, lehetőleg kerüld az üvegezést, mert előre nem tudhatod, érzékeny-e rá a babád; neadjisten összeszedhettek közben egy cumizavart is, ami csak plusz probléma lenne. Inkább kiskanállal vagy kispohárból kínáld, akkor is, ha eleinte mérgelődik rajta. Türelem és próbálkozás, remélhetőleg megszokja. (De, ha mégis üveg, akkor viszont árgus szemekkel figyeld a szopitechnikáját - ha bármikor úgy látod, lanyhábban szopik, még türelmetlenebb, mint egyébként stb., akkor azonnal el kell rakni, mert az cumizavarra utalhat! Ez bármikor előjöhet, pár nap, de akár hónapok múlva is.)

Negyedszer, úgy próbáld csinálni a pótlást, hogy szépen lassan kevesebbet kelljen adni, ha sikerül. Legyél türelmes, mert ez időigényes lehet, de tarts ki és próbálkozz.

Ötödször, mindezek mellett ugye rá kéne gyúrni a szopira, ahogy csak bírod. Ha nappal nem igényel több szopit, nem kötelező többször kínálni, de nyugodtan megpróbálhatod, ha elfogadja. (Csak ilyenkor esetleg számolj azzal, hogy picit borulni fog a napközbeni rendszer, mert ugye már más ütemben szopizik. De ez sem gond.) Este is próbáld őt a szopira bíztatni, ha hajlandó. Cserélgesd a melleket, akkor is, ha üresnek tűnnek. Ha ő is elfogadja és kibírod, akár 3-4x is lehet váltani az oldalakat. A lényeg, hogy alaposan kiürüljenek. Ahogy előttem is írták, ha minden részlet klappol, a hosszabb cumizás alatt is újraindulhat időnként a tej, úgyhogy picit szerencsésebb lenne, ha ő is akarná és te is kibírnád. De ha nem megy, nem baj; ekkor is igyekezz gyakrabban szoptatni, akár többször is egy este. Ha egyszerre túl sokat nem tudod rajta hagyni, mert fáj, akkor inkább többször kevesebbet - és pont ezért kellene ugye csak kevés táp, hogy ez működjön.

Hatodszor, ha éjjel ébred, mindenképp szoptasd meg, mert ilyenkor különösen hatékony a serkentés. Ha együtt alszotok, ez sokkal kényelmesebb lehet. Illetve, ha szükségét érzed és ő is elfogadja, ilyenkor is megpróbálhatod félálomban mellre tenni, hogy még többször ürülj.


A javaslatokat persze nem kell mind betartani, úgyis te látod, mire lehet nálatok szükség. De érdemes hasonló irányba menni szerintem, mert lehet, hogy nálatok a teljes tápmegvonás így hirtelen nem lenne annyira eredményes.

2012. febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!