Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisbabám 2,5 hetes. Mit...

Kisbabám 2,5 hetes. Mit tegyek a szoptatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Általában 70,80 ml-t eszik egy mellből. De néha többet enne, ami napközben megoldható 2 mellből, mert akkor még van tejem. De estére a kettőből jön össze 60 ml és nem elég neki. De addigra már kiürült mindkét mellem és már nagyon fájnak is. Nincs kisebesedve, de ég a bimbó meg a mellrész is. Ilyenkor tápszert adok, ami tudom nem helyes, de tényleg nem birom szoptatni. Meg eszik még 60ml tápszert és akkor is ordít, mint az őrült. A pocakja nem fáj, mert olyan nagyokat rottyant. Látszik rajta, hogy éhes, nagyokat cuppog, tömi a kezét a szájába.

120-140ml után még mindig enne. Ilyenkor vagy hagyom kicsit pittyeregni és egy idő után megnyugszik vagy kap még 20-30ml tápszert és utána rögtön bealszik.

Mit tegyek :-(


2012. febr. 2. 07:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Stefix ma nagyon engedékeny hangulatban van, úgy látom:)/Tápszerezés/

Viccet félretéve!

Az én babámmal is hasonló volt a helyzet és 100%ra azt hittem , hogy kevés a tejem, amiatt bömböl, mert éhes. Én is adtam neki pótlást, hát vagy bealudt tőle vagy bömbölt tovább.

De ez minden este, menetrendszerűen. egy idő után rájöttem, hogy teljesen mindegy kap-e este pótlást vagy nem, ugyanez van. (Legtöbbször sírás).

Amit tudnod kell, hogy a babáknál kb. 3 hónapos korukig van egy "hasfájós" korszak, ami tulképp nem biztos hogy a kólika, hanem ennyi időbe telik nekik átállni az anyatejes táplálásra. (Hiszen odabent semmi ilyet nem kaptak). Illetve este jön ki rajtuk egyfajta feszültség, amit sírással "jeleznek".

Én elkezdtem szedni homeós bogyót, ittam mellé a teát, és fejtem. Ennek lett az eredménye, hogy estére nem kellett pótlás (Viszont akkor is sírt), de nyugodt voltam hogy oké, a tejcsi elég, itt vmi más bibi van.

Ekkor olvastam könyvekben , neten az előzőleg leírt dolgokat, hogy a babák miért sírnak este? Illetve az, hogy "rottyant" nem azt jelenti, hogy jó is az emésztése. Inkább azt hogy bántják a kis buborékok. Lehet még böfiztetni kell .

Szóval hosszú az út, míg kitapasztalod ezeket, én csak leírtam a gondolataimat.

Még vmi: Ha úgy gondolod/látod kevés a tejed estére, minden próbálkozás ellenére, akkor se érezd magad "rossznak", mert tápit adsz neki. Inkább, mint hogy éhezzen.

2012. febr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Este 50 ml-t tudtam kisajtolni a 2 mellemből másfél óra alatt :-(

Cuppogott, ordított. Elgyengültem, jött a tápszer.

Utána is sírt, de már nemolyan erősen. Félórát hüppögött, majd bealudt.

Kezdek én is rájönni, hogy nem mindig a kaja miatt sír, ezért is mérem, hogy az adjon egy támpontot, mert egyszerűen nem tudom egész este a mellemen tartani.

Sokszor napközben is ez van. Van hogy elég neki a 70-80 ml, de valamikor a kettő együtt kell s úgy 140 is van.

Hasfájás, valahogy nem tünik annak, oké persze nem tudhatom, de nem látom rajta a jeleket.

2012. febr. 4. 09:32
 13/14 xStefix ***** válasza:
Ez nem engedékenység. Vannak helyzetek, amikor tényleg szükség lehet a tápszerre (HA a kevés tej a gond), ezt még a szakik is így gondolják. Ennyire elképzelhetetlen, hogy mi is tudunk ésszerűen gondolkodni? :) (És a korábbi jelek erre utaltak - bár az utóbbiak már akár hasfájásra is, valóban.)
2012. febr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Egyébként muszáj volt tápszereni, főleg az elején, mert vészesen fogyott. Már túl voltunk a 10 százalékon is. Úgy néz kis mostanra nyerte vissza születési súlyát (3hét).

Próbálok minnél többször szoptatni és fejni, hogy estére is maradjon tejem.

Egyébként, ha tényleg annyira fájna a hasa, akkor hogy tud bealudni evés után. Valami belülről azt súgja, hogy ez nem hasfájás.

2012. febr. 5. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!